Protiv NEADEKVATNOG rada Somborske fabrike "Proteinka"


Gost

#1

2014-10-01 11:38

BRAVO SOMBORCI!!!

Gost

#2

2014-10-01 12:45

Odlicno, svaka cast.


Gost

#3

2014-10-01 13:19

Konacno! Bravo!

Gost

#4

2014-10-01 16:39

Mi, građani Nove Selenče, dugi niz godina trpimo užasan smrad iz Kafilerije, a od skorijeg vremena našu sudbinu dele građani celog Sombora. Uvek je izgovor bio neki kvar ''koji će ubrzo biti otklonjen''. Ovaj smrad koji udišemo u zadnja 2-3 meseca je nesnosan i štetan po zdravlje, u to sam se uverila po simptomima koje imam: iritacija i peckanje očiju i grla. Pitam se zbog čega nisu i ostale kafilerije u Srbiji preuzele konfiskate (lešine uginule stoke) i rasteretile somborsku Kafileriju, s obzirom da je očigledno da nije ispravna i ne može da preradi toliki otpad?

Julijana Čatalinac


Gost

#5

2014-10-01 18:30

miomirisi iz Proteinke nisu od juče. Živim na oko 500 m od kafilerije već više od 40 godina i svo to vreme ( istina ne tako često kao sada) nas je i iz sna budio taj neprijatni miris.Dakle, ovo sada što se potura kao navodno neki kvar mislim da ne stoji. Imam prijatelja Nemca koji je radni vek proveo kao trgovački putnmik poznate fabrike filtera za ovakve fabrike i on kaže da se ovde radi samo o tome. Treba postaviti filtere i onda kafilerija može da bude kao u Beču u centru grada.

Gost

#6

2014-10-02 06:07

Konacno da se pokrenuo protest..Vec sam mislila kako da se nitko nejavi .....Mislim da jednom mestu kao sto je Sombor i kao sto hoce da bude uredeno mesto ovo stvarno neprilici.Bukvalno nas guse svaki dan i noc.....pa to u nekom evropskom mestu nebi bilo dopustivo..To da me ponoci smrad budi iz sna je nepojmljivo.Stranci koji posete mesto i jos ako prespavaju u  KNEZU....ostaje im Sombor u secanju kao SMRDLJIVO mesto....nevredi uredena samo glavna ulica.
Hvala inicijatorima


Gost

#7

2014-10-02 08:47

Bila sam u somboru na par dana i stvarno je nemoguce otvoriti prozor a ne , izaci napolje a da vas ne gusi odvratan smrad koji se siri tokom celog dana !!! iznaci neko resenje i spasiti neduzne gradjane ovog smrada !!!! Tijana  Bojic iz Priboja

Vlah Jovan

#8 Re:

2014-10-03 21:02

#5: -  

 Nije u pitanju samo filter. Ja sam godinama radio razne mašinske projekte za kafileriju, zato meritorno tvrdim da nije u pitanju samo filter. Problem je i prihvat konfiskata koji stiže u neodgovarajućim kamionima (ili neispravnim), kao i prijemni deo koji nije obuhvaćen sistemom ventilacije sa prečistačem. Takođe nije adekvatna ni ventilacija proizvodnog pogona, odakle takođe izlaze miomirisi.

Inače postojeći filter je star najmanje 40 godina i primitivne je konstrukcije. U velikom "buretu" nalazi se kamenje (krečnjak), koji se zaliva vodom i kroz njega propušta hlor. Kroz sve to struje smrdljiva isparenja iz proizvodnje. Sistem vrlo dobro poznajem, jer isti takav sam 1990. projektovao za kafileriju u Brčkom.

Priča o kvaru je smešna i za decu, a za odrasle je uvredljiva. Kafilerija smrdi od njenog nastanka do današnjeg dana, i "uživam" u mirisima već barem 40 godina.

Jadno je što niko od nadležnih ne preduzima ništa, a građani Sombora sve to trpe. Sramota me kad mi neki stranac dođe u goste, jer mu nikako ne mogu objasniti da je to za Sombor normalno što često nesnosno, smrdi. Da ne govorim o tome da leti ne mogu sedeti na terasi a stanujem u blizini Apatinskog puta.

Odavno smatram da kafileriju treba iseliti daleko od naseljenog mesta, možda kod gradske deponije smeća. Inače u sadašnju kafileriju nije niko ozbiljno ulagao zadnjih 30 godina. Ako je to fabrika od republičkog značaja, opštinski "oci" bi trebali insistirati u republičkim organima da nađu sredstva za izgradnju nove, savremene kafilerije na odgovarajućoj lokaciji.

 

Vlah Jovan


Gost

#9

2014-10-03 21:27

Bilo je krajnje vreme da se građani počnu organizovati protiv nesnosnog smrada i sramote od stranaca koji dolaze u naš grad.

Gost

#10

2014-10-04 08:50

Podrzavam!!!

Zanima me samo Gde su potpisi svih iz grupe na FB!? Ovde koliko vidim je potpisano samo 206 osoba... Smrad se oseti u celom gradu. Treba Svi da nadju vremena da potpisu peticiju.

Treba se boriti, ali treba i potpisati.


Gost

#11

2014-10-06 17:36

Užas je živeti u Somboru, kad zasmrdi!!!

Gost

#12

2014-10-08 22:36

smrad, pa smrad, pa opet smrad
Nindza Kornjaca

#13

2014-10-09 13:08

4,275 clanova i 281 potpis...Cccccc

Izgleda da nekima ne smrdi dovoljno! 

 


Gost

#14

2014-10-09 18:51

Podrzavam svoje sugradjane u svakom obliku borbe protiv ovog usranog sistema koji smrdi iz svih pora naseg drustva!

Gost

#15

2014-10-09 19:02

Odilčna inicijativa!

Gost

#16

2014-10-10 07:46

Topao, sunčan oktobarski dan. Moja terasa u Prote Mateje prelepa, puna rascvetalih crvenih muškatli. Sve mami da popijem kafu napolju.

Ali - avaj! Smrad kafilerije je tako intenzivan da bežim unutra. Zatvaram vrata i prozore. Čak i tako - smrdi nepodnošljivo! Čini mi se da nam već i znoj smrdi na kafileriju

Малколм Икс

#17 Малколм Икс

2014-10-10 17:00

Крајње је време да сомборци покажу одлучност да се деценијски проблем несносног смрада из кафилерије једном за свагда реши.


Gost

#18

2014-10-11 17:24

DOSTA JE BILO!
Građanin

#19

2014-10-12 16:59

 Za one koji se pitaju gde su potpisi onih koji su u grupi da vas obavestim da postoji i drugi način potpisivanja peticije osim online. Verujem da su mnogi iz grupe, a i oni koji nisi tamo, kao i ja, svoj potpis dali kada su mu došli na kućnu adresu, ili na nekom od pultova koji su bili postavljeni po gradu. Nemojte odmah kritikovati nešto, a da se niste dobro obavestili. 


Gost

#20

2014-10-12 22:40

Uzas od smrada, narusava kvalitet zivota u gradu, svaka rec vise je svisna.

Gost

#21

2014-10-13 19:51

Samo da uspemo u borbi protiv trovanja nasih porodica!!!

Gost

#22

2014-10-13 21:46

Da li se oglasio povodom ovog problema neko gradske uprave,sadašnje i predhodne?Šta će isti preduzeti?

Gost

#23

2014-10-14 20:58

Nije dovoljno što smo zatrovani sa svih strana, nego nas truju i oni koji dozvoljavaju kafileriji da , pored nepropisnog obavljanja posla, radi. Inspekcijo? Nadležni? Grade? Gde ste kada zasmrdi?!