Podrzimo Zorana Milivojevica za sprecavanje zakona o oduzimanju dece

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2015-01-20 21:28



Gost

#2

2015-01-20 22:24

Roditelj ima pravo i obavezu da pravilno vaspita svoje dete,jezim se kad vidim prebijenu i maltretiranu decu,ali po zadnjici malo,vrlo je poucno,znam iz iskustva i kao dete i kao roditelj.Uzasnuta sam odlikom da roditelj nesme bez dozvole svog deteta da pogleda zdravstveni karton,uzas.U mestu Lece roditelji su sami odneli drenove prutice i dali ucitelju,misle oni na svoju decu.RAZMAZENA ,NEVASPITANA,DRSKA DECA,OD NJIH DA BUDE NESTO,BICE NISTA!

Gost

#3

2015-01-21 07:07

Neophodno je spreciti donosenje besmislenih zakona koji nista nece resavati, nece biti primenljivi i gde su pitanja zastite dece koja navodno treba da resi vec regulisana ali se ne resavaju iz sasvim drugih razloga. Pogotovo sto se time otvara prostor za mnoge zloupotrebe, na vise nivoa. Takvi zakoni samo doprinose pravnom haosu i neefikasnosti pravne drzave, vode ozbiljnom mesanju, inace nesposobnih, drzavnih istitucija u privatni porodicni prostor( kad kazem zakon, mislim na clan 14 opstih odredbi zakona o pravima deteta). Takodje ne treba zanemariti da ovakav zakon vredja ozbiljne i odgovorne roditelje, svrstavajuci ih u isti rang sa nasilnicima i zlostavljacima.

Gost

#4

2015-01-21 08:49

Neverovatna drskost..i sam predlog ovakvog zakona!! Ne želim da verujem da je ovako nešto moguće, ne verujem očima i ušima! Neko treba da je kreten, bolesnik ili baš zao da bi mu palo na pamet da gura ovakav predlog! 


Gost

#5

2015-01-21 09:46

Pa zelim da se zna ko je roditelj a ko dete.Ovaj zakon ce dovesti do nasilja dece nad roditeljima.No,te se i zeli.Valjda ce mo ih zaustaviti.

Gost

#6

2015-01-21 11:30

Poštovani profesore Milivojeviću,
molimo Vas da ne odustanete od borbe za naše porodice. Neka vas napadaju i blate ali znajte da je većina Srbije uz vas i da mi nećemo odustati od Vas. Izborite se da ovo postane referendumsko pitanje. Imate svu našu molitvu i svu našu ljubav.

Gost

#7

2015-01-21 11:42

Svi treba da se pridruže. Ovo je sodoma i gomora šta se radi sa nama. Hrabrost za našu decu i njihovu budućnost! Dosta je evropske unije i prljanja naših vrednosti. Od toga se treba rastati jednom zauvek.

Gost

#8

2015-01-21 13:02

Ovo je NEDOPUSTIVO!
GDE ce im te PRODANE duse?! Dokle?!

Gost

#9

2015-01-21 13:14

Oduzimace nam decu i dace ih homosexualcima. Kod nas ce biti gore nego u skandinavskim zemljama. Nisam morbidan vec realan. Moramo da istrajemo i da pobedimo. Kad se neko jednog dana oglasi da mu je oteto dete moracemo se boriti svi zajedno kao da je nase.

Gost

#10

2015-01-21 14:20

Slazem se sa svim gore napisanim! Podrska dr. Milivojevicu kao i svim roditeljima koji misle na svoju decu, a pre svega ih vole!


Gost

#11

2015-01-21 14:28

Protivim se4 donosenju ovakvog zakona koji ce oduzeti pravo roditeljima da budu ono sto jesu,a to je,da budu roditeñlji.Nisu svi roditelji sadisti.Ne kazem da takvih nema,ali to su izuzeci,to su slucajevi za lecenje.Zna se da mora odredjenim stwepenom strogoce da se vas`pitno deluje,kao i sto se zna da samar po guzi ili obrazu,nije nista.Nije bez razloga nasa poslovica - batina je iz raja izasla.I tako treba i da ostane.Ove zapadne gluposti neka za vjek i vjekova ostanu na tom zapadu.Mi nismo deo njih.

Gost

#12

2015-01-21 16:15

Ništa u vezi dece se ne sme generalizovati.

Gost

#13

2015-01-21 19:48

Tradicionalno društvo nikada ne izlazi iz mode. Zašto se uopšte raspravlja o tome šta je normalno a šta ne?
Zna se šta je zlostavljanje i kakve posledice ostavlja na dete a sutra na čoveka....

Gost

#14

2015-01-22 00:45

ma i ovako je natalitet nikakav.mnogi ce pre odustati nego podizati decu u ovakvoj zemlji.radjati da bi ih neko oduzeo i dao hraniteljskoj porodici kojoj bi onda drzava placaka mesecno izdrzavanje iste dece.Uzas!!!!

Gost

#15

2015-01-22 01:33

I nije mi jasno sta ce im zakon?!?

Pa valjda ce nekoga ko zlosravlja decu osuditi na dobru robiju i sa i bez bilo kakvog zakona.Jedno je zlistavlhanje a drugo vaspitavanje dece...


Gost

#16

2015-01-22 08:23

Onemogucujemo roditeljima strahopostovanje sa ovim zakonom. Protiv sam jer deca moraju da znaju gde im je mesto u cilju vaspitanja. Naravno,pruziti im ljubav i paznju uvek.

Gost

#17

2015-01-22 08:37

Potpisao ali se mora razlikovati KAZNA od ZLOSTAVLJANJA!


Gost

#18 Re:

2015-01-22 10:04

#4: -  

 Vama je drskost dok ne osetite na svojoj kozi. Raspitajte se samo malo kakav je javasluk u skandinavskim zemljama upravo zbog toga sto deca imaju sva prava, sto ne smete ni da ih prodrmusate a kamoli onako malo po guzi. Sva ta deca koja se odgajaju na takav nacin su izgubljena, nasilna i od njih nikad nista u zivotu nece biti.


Gost

#19

2015-01-22 10:30

Ne brinu se oni o nasoj deci to je citav razradjeni sistem, citava masinerija.  Ako ima problema ima i posla za socijalnu sluzbu, razno razne psiholoske sluzbe, grupe pomoci, policiju. Kako bi te sluzbe radile ako nema problema, ako su deca vaspitana i disciplinovana. Dosla sam sa troje dece u skandinavsku zemlju, od toga dvoje su zavrsili 4 odnosno 2 razreda osnovne skole u Srbiji, trece je doslo kao predskolac. Za ovo dvoje starije nisu mogli da se nacude kako su vaspitana i disciplinovana deca i kako imaju postovanja za nastavnike a ovo najmladje jos nije bio naucio jezik odmah mi je rekao kakva su njegova prava, to su mu odmah rekli u vrticu. I oduvek ima problema a ja jos vecih sa njim. Imaju jedan poseban br. tel gde deca mogu da zovu i da se zale na svoje roditelje ako smatraju da ih maltretiraju ali zato ako dete maltretira roditelje na to bas i ne znaju da daju odgovor sta i kako, za to ne postoji br.tel.

bisenija

#20 Re:

2015-01-22 18:43

#19: -  

 Sve ste rekli svaka čast

Mila

#21 Re:

2015-01-23 16:42

#19: -  

 Polemisalo se i o pravima deteta u segmentu gde  ne smete da mu kazete da nemate novac za neku njegovu zelju. Lici da ce roditelji u buducnosti svoje zarade davati deci i od njih traziti dzeparac. Autorite roditelja urusen. Sve je ovo put da se porodica, uveliko ranjenja, ubije do kraja i tada  ste porobili celu naciju. Ne dajte to profesore. Trazite pomoc, potpise...tu smo uz Vas. Samo napred.

S

#22

2015-11-12 21:49

Roditelj ako u cilju vaspitanja udari dete pi dupetu ostaje bez deteta, oduzima mu se dete? Misle da to nece dovesti do zlostavljanja roditelja od strane dece? A ko ce odredjivati tu granice? Inace zakon je bas strog po pitanju zlostavljaca kao npr u slucaju baletana... Nanogica? Umesto da menjaju lose zakone oni uvode nove gluposti... Zorane, sva podrska..


Gost

#23

2016-01-08 14:35

Ne slazem se sa predlogom zakona o oduzimanju dece. Svaki roditelj zna kako danas izgleda vaspitanje deteta. Sa kojim problemima se susrecemo da bi dete " izveli" na pravi put.