PETICIJA ZA OBUSTAVLJANJE RADOVA NA IZGRADNJI ANTENSKOG STUBA


Gost

#26

2015-02-20 09:57

Koji "stručnjak" pravi antenu na klizištu, pored jaslica?!

Gost

#27

2015-02-20 09:58

nadam se dovoljnom broju potpisa
Bulaja

#28 Informer

2015-02-20 10:02

Ineresuje me da li neko ima podatak koliko je korisnika Lelekoma u Naselju?

Lela

#29

2015-02-20 10:38

Biće ih sve manje :)


Gost

#30

2015-02-20 11:44

i manje...

 

sumLJivo

#31

2015-02-20 13:36

A koliko kosta, npr, da vodim kampanju protiv sbb-a zbog toga sto me stalno smaraju.

4G mreza

#32 antena

2015-02-20 23:18

Kukate kako su vam usluge Telekoma lose, a ne dozvoljavate da vam se iste poboljsaju. Ova suluda peticija kao i komentari ne bi mogli da se objave da nema interneta. Pola komentara je poslato sa Android telefona, a za to vam je potrebna internet konekcija i ANTENA. Kada je trebalo da se antene stave na zgrade ( GP4/L1 ) nije vam odgovaralo. Sada kada su operateri pristali da investiraju u stubove, ni to nije OK ?  Nije moguce obezbediti kvalitetnu mobilnu uslugu za 10.000 telefona sa jedne bazne stanice koja je 5km daleko.  

Sto se tice kablovskog interneta i IPTVa, infrastruktura u naselju je poslednja rec tehnike i onaj ko tvrdi da mu ne radi kako treba - laze.  I dok je brzina bila 6/1 i sada kada je 10/1 sve radi besprekorno. Sto ne pitate Orion ili SBB pretplatnike koje brzine imaju oni ? Ja imam Box paket 50/2 i sve "leti". Brzina varira po nekad ali nikad nije ispod 40/2 i to sve 3-5 puta jeftinije nego u US ili Nemackoj.

I na kraju ali ne manje vazno cudi me da autor peticije nije primetio mnogo vece probleme u naselju od antene :

- zgrade nisu staticki bezbedne

- podrumi i prostorije u prizemlju su konstantno poplavljene fekalijama

- instalacije su katastrofa

- cim padne jaca kisa stanovi su poplavljeni

- stolarija je suplja kao svajcarski sir ( fol energetska efikasnost ??? i zeleni pasos !!! )

- izolacija otpada

- parket i plocice - katastrofa

- djubre u naselju kao da smo 50m od neke deponije

- psi lutalice

- vlasnicki psi bez kaisa

- glodari

- ....

 

 

 

 

 


Gost

#33

2015-02-21 11:53

Bazna stanica- radiofrekventno zracenje izaziva nervozu, glavobolje, los kvalitet sna preko disbalansa melatonina, a sve to POVECAVA RIZIK OD NASTANKA MALIGNIH OBOLJENJA! NE ZELIMO NISTO STO POVECAVA RIZIKE U SVAKOM SMISLU! DOSTA LJUDSKIM GLUPOSTIMA I NEZNANJU! Borba do kraja!
S

#34

2015-02-21 17:51

O navedenim većim problemima u naselju, slobodno ti 4G mrežo pokreni peticiju, ajde ...

mreza

#35

2015-02-21 19:16

Ove četiri bazne stanice (možda čak i pet) nisu namenjene ovom naselju, već za naselje Braće Jerković. Tek toliko da znate šta se sprema.

Vlada

#36 Re: antena

2015-02-22 09:15

#32: 4G mreza - antena 

 Ovde se izdvajaju 4 stvari:

1) Ponovno rusenje urbanistickog kompleksa naselja bez saglasnosti vlasnika nekretnina i same katastarske parcele koju deli problematicna stanica (gde se po zakonu moraju pitati i skupstine stanara). Navedena parcela je uredjena parkovska povrsina sa rekvizitima za decu i odrasle

2) Telekom po originalnom projektu ima 2 a ne 4 mesta za stubove antene koja se nalaze na rubovima naselja (GP1 i GP6) na vise od 100 metara od zgrada, koji zadovoljava i urbanisticke propise kao i preporuke svetske zdravstvene organizacije

3) Stavljanje stuba na manje od 50 metara od zgrada, vrtica ,igralista za decu, koji se nalazi na udaru primarnih i sekundarnih snopova signala i to JESTE rizicna zona po zdravlje ljudi i dece (koja su daleko osetljivija na ovakva zracenja)

4) Po zakonu operateri su duzni da dele zajednicku infrastrukturu. Stim u vezi ovo nije samo Telekom vec sva tri operatera

Mi ne zelimo da budemo kunici za ispitivanje i da se kockamo sa zivotima nase dece, niti da dozvolimo izmene projekta koji smo debelo platili!

Mi zelimo da se projekat ispostuje u celosti, u kojem postoje planirani stubovi na rubovima naselja

Mama

#37

2015-02-23 10:50

Mislim da bi svi trebali da se udruzimo i TUZIMO gradjevinsku direkciju!!! Ali svi, koliko nas ima u naselju!!Mozda cak i da se iselimo na kratko vreme iz stanova uz medijsku kampanju i protest.Jedino tako moze se doci do konkretnog resenja.Ljudi ce masovno poceti da prodaju stanove zbog bezobrazluka i tudje alavosti.Bas me briga i za stan i za Stepu ako su zivoti dece ugrozeni.Svaka opstina ima i skolu i vrtic i dom zdravlja, a ovde se borimo sa azdajama za ono sto smo platili i placacemo jos 30 godina.Ovoliku prevaru jos nisam videla u zivotu!!!!Mnogo volim nase naselje ali okolnosti su katastrofalne.Ne mogu da poverujem u sve sto citam i cujem!Zato mislim da samo kolektivna tuzba i iseljavanje iz stanova moze da dovede do nekog brzog rezultata.Nije lako, imam i ja decu i nemam gde ali ako je ovoliki bezobrazluk u pitanju , pitam se samo sta je sledece... da podsetim, prvo crkva, pa pumpa, sada antene, konzerva od supermarketa, vrtic koji nikako a se otvori uz toliko problema,... verovatno ima jos toga sto nisam cula ili cu tek cuti...uzas!!!

Vlada

#38 Re:

2015-02-23 11:00

#37: Mama -  

 Apsolutno podrzavam!

gost

#39 Re:

2015-02-23 11:35

#37: Mama -  

 Podrzavam

rzbrzotrz

#40 Re:

2015-02-24 15:43

#1: Komšija 6 -  

 Ја само да напушим ове, што су одлучили да остану анонимни, ништа више


Gost

#41

2015-02-24 16:05

U poslednjem izvestaju o razgovoru sa gradonacelnikom problem sa pumpom se ne pominje ni u jednom kontekstu. Ako gresim molim nekog da me uputi. Da li to znaci da postajemo flesibilni ili je nesto drugo u pitanju? Bojim se samo da GDS ne uspe u svom taktiziranju.
Koliko im dozvolis toliko te gaze ;)

#42 Organizacija

2015-02-24 22:27

Umesto sto svi rezimo na netu, treba sve neko da nas organizuje i da problem resimo tamo gde se problem resava, na terenu.

A na terenu me bas zanima koliko ste svi spremni daleko da idete da stvarno odbranimo naselje od posasti zvane telekom.

Zato siptari, crnogorci...i mnogi drugi i jesu to sto jesu, zato sto su slozni.

Znam da je nekome smesno sto se kod ovakvog problema pozivam na nacinalnosti ali u dubini svakog naseg problema UPRAVO lezi nasa "organizovanosti i istrajnost".

 


Gost

#43 Re: Organizacija

2015-02-25 07:23

#42: Koliko im dozvolis toliko te gaze ;) - Organizacija 

 Zasto mislis da ljudi nisu na terenu? Prati situaciju 

 


Gost

#44

2015-02-25 14:26

Stvarno je dosta ovog terora!

Treba ozbiljno razmisliti o tuzbi!!!

gost

#45

2015-02-25 16:35

I meni je dosta svega. Tuzba, svi ispred vlade


Gost

#46

2015-02-26 20:54

Stanari ne dozvolite da postave antenski stub koji zraci vas i vasu decu u vrticu i stanovima. Uz vas sam.
Sooperstar

#47 Re: antena

2015-02-26 21:01

#32: 4G mreza - antena 

 Sramota koliko neistina u ovako malo nepismeno napisanih recenica !!!

Ali da se osvrnem na Telekom vs SBB.

SBB je institucija za Telekom (da onaj Telekom gde vecina radnika pa do direktora ne mogu da odu kuci posle samo odredjenog radnog vremena a da nesto ne ukradu ) dakle u SBB-u za 2.800 dinara dobijam 80 kanala sa digitalnim kvalitetom slike sa 5 HD kanala i internetom od 40/2.5 mb/s...

Koliko kosta samo tih 50 mb/s sto vi pominjete???


Gost

#48

2015-02-27 12:09

Zaustavimo ubice!


Gost

#49

2015-02-27 14:52

Mislim da je sasvim uredu i da je treba podrzati u sto vecem broju. To sto je novo naselje ne znaci da svako moze u njemu raditi sta mu padne na pamet i ostvarivati profit na stetu gradjana. Smatram da treba sprovesti ovakve akcije i za druge probleme u naselju a i u gradu.
jely

#50

2015-02-27 20:05

Na znaju za dosta. Uvališe škart školskog direktora, škart dom zdravlja, škart tržni centar, četiri antene... Šta će ostati od nas? Kako ih nije sramota, sve su ovo političke igre...