Vratite nam filozofski - kosarkaski teren umesto parkinga

svi me znate brate

#1 terence

2015-03-17 16:24

Ja sam pokusao na tribini Saleta Djordjevica na Difu da izdejstvujem i reklamiram potrebu da se vrati teren. Videli ste odgovor. Pricao sam i sa ljudima sa Fil Faka i skepticni su u vezi toga...tesko i jako tesko...Bitno je da je neko dobio interes da iskoristi to i pretvori u parking. A profesori Difa prstom nisu mrdnuli. Sada se mozda i potrude, naravno, ukoliko ima neko da ih slika...


Gost

#2

2015-03-17 20:28

Odraso sam na tom terenu. I naravno trenirao celo leto kosarku. Hvala

Gost

#3 Re: terence

2015-03-19 06:26


Gost

#4

2015-03-19 06:28

Ajde bate, nastavi sa pricom ili idi u politicare pa kad postanes gradonacelnik mozda jednim potpisom i vratis teren :-)


Gost

#5

2015-03-19 14:10

Treba propagirati svež vazduh i zdrav život naročito u centru grada a sportskih terena nikad dosta !

Gost

#6

2015-03-19 18:12

zato jer basket u Nisu izumire,a smrtni udarac je zadat kada je unistena svetinja ove igre,igraliste na filozofskom,i napravljen idiotski parking!Dok sam bio klinac i u juniorima tadasnjeg jedinog niskog kluba Student,secam se da smo mi pomagali da se zamene daske na tribinama koje su kasnije bile non stop pune,cak i na nasim treninzima,a da ne pricam o nekim znacajnijim mecevima!Zelim da ovaj grad ponovo ima mesto gde ce se ljudi okupljati da gledaju neke nove carobne poteze najlepse igre na svetu,i gde ce se stari drugari videti posle "sto godina" i procaskati po koju! ZATO!
svi me znate brate

#7 Re: ...

2015-03-19 23:03

#4: -  

 u politicare necu nikada...taj sljam nije moja prica. Sigurno da jednim potpisom ne moze da se vrati, ali ako skupimo snage nekoliko hiljada potpisa ima da ga vrati :)

Mislim da je problem zemljiste. Fil fak ima mnogo problema uopsteno sa kvadraturom jer ima kapacitet studenata "debelo" nadjacao kapacitet infrastrukture. Ne bi me cudilo da uskoro izdejstvuju neku "supicu" da sagrade na terence. Ocigledno je da ce neke departmane da sele...

Jedan od problema je i zgradica kluba koja je izgradjena na divljaka.

Sve u svemu puno je posla. I dzabe svi ovi potpisi. Potreban je neki baja sa jakim vezama da "stisne" malo i navata vlastodrsce da vrate sport gradjanima Nisa. Pre svega Rekreativni sport. A kako su sport i Nis dva svemira, tesko da ce bude nesto od toga...

Ocigledno da ce niski Rucker Park da saceka da jos mnogo vode prodje Nisavom...

Danas klinci pikaju tablet, a mi smo pikali basket :) 


Gost

#8

2015-03-23 07:31

Svoje detinjstvo sam proveo na tom terenu, mislim da i danadnjoj deci treba taj teren..

Gost

#9

2015-03-23 08:40

Sve je manje terena gde moze da se igra basket

Gost

#10

2015-03-23 09:48

Pola Nisa je bukvalno odraslo na tom terenu,vezuju nas prelepe uspomene !!!

Gost

#11

2015-03-23 11:11

igrao sam u Pedagoškoj, trenirao, nastupao u svoim niškim košarkaškim klubovima sedamdesetih godina. Doživeo sam najlepše trenutke mladosti, upoznao ljude, širio prijateljstva.

Gost

#12

2015-03-23 12:03

U zdravom telu zdrav duh