Ne rusite nam zgrade

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ne rusite nam zgrade

Srbin

#51

2015-03-27 12:48

Da nisam Srbin,da sam na primer nacionalna manjina do sada bi se javile sve zive organizacije.E pa iz inata ostacu i dalje Srbin.To nemoze niko da mi oduzme.Vucicu Srbine pomagaj.

srbija maceha

#52

2015-03-27 13:13

Ovo je jedan najobicniji politicki cirkus u kom su stanari apsolutno nebitni! sns botovi ukljucite malo mozak ako ga imate

Gost

#53

2015-03-27 13:38

Ocekujemo pomoc od SNS,ako nista bar od onih koji stanuju na teritoriji Rakovice,a sada su na visokim funkcijama.Radili smo zajedno za promene.Nismo krivi mi,niste vi ,vec oni prethodni.LJudski je pomoci znamo svi ko je krivac,najverovatnije Bojan Milic.Milicu Bojane dabogda vise nikad nedosao na vlast,jer nam takvi netrebaju.

Vera

#54 Re:

2015-03-27 14:58

#51: Srbin -  Vidite ja jesam nacionalna manjina, Cehinja sam i ceski drzavljanin, u Srbiji zivim30 godina, rodila sam ovde dvoje dece a imam i unuke, svi su oni Srbi . Ja  se nisam obracala nevladinim organizacijama, nego se obracam ovoj vlasti. Ja znam da ova vlast nije kriva za ovu situaciju. Tada je na vlasti u opstini bila DS, ali ta ista bivsa vlast mi sada ne moze ni pomoci ni odmoci a za svoja nedela svakako treba da odgovaraju. Meni problem sada mora resiti sadasnja vlast , oni imaju u rukama moju sudbinu, mogu da mi bukvalno spase zivot a mogu i da mi ga potpuno uniste.  Predsednik opstine nam je obecao pomoc i hvala mu na tome do neba ako tako bude, ali ja se plasim da on u ovoj situaciji nije previse mocan i da bi se u ovo trebale ukljuciti najvise strukture gradske vlasti, koje znaju za nas problem, ali za sada se nisu ukljucivali, bar ne javno. Ja ne znam da li je javnosti poznato da na placu koji zauzimaju ove dve zgrade cak i nije predvidjena gradnja doma zdravlja nego da to treba da bude parking tog istog doma zdravlja, koji ce se graditi iza nasih zgrada gde ima mesta i za ambulantu i za parking, ovde neko hoce da kolje vola za kilo mesa. Ne mogu  prihvatiti da cu izgubiti jedini krov nad glavom koji imam zbog parkinga. Jos napominjem da smo ja i muz bili do svoje 52 godine zivota podstanari i da smo jedva skupili da kupimo ovih 38 kvadrata.


Gost

#55 Re: Re:

2015-03-27 21:34

#54: Vera - Re:  

 Pored bivse vlasti koja je dozvolila ovu katastrofu da stanari budu prevareni, cini mi se da je investitor Milovan iz ulice Miljakovcke staze, cerka mu je Slavica koja se bavi ovim poslom. Zorica Licina vlasnik agencije JELENA je takodje ovde imala udela. Molimo SNS i sadasnju vlast da sirotinju prevarenu spasi od resenja jer je ta ista sirotinja glasala za promene. Nadamo se da su promene moguce


Gost

#56 Re: Re: Re:

2015-03-28 07:20

#55: - Re: Re:  

 Prezime tog Milovana i Slavice je Savatic, oni su investitori koji su "gradili" zgrade LJubomira IVkovica Suce 29 i 29a na Labudovo brdu pored crkve. 

Vera

#57 Re: Re: Re: Re:

2015-03-28 07:55

#56: - Re: Re: Re:  

 Milovan Savatic je naravno kriv, ali da mu inspekcijske sluzbe opstine nisu omogucile da izgradi te zgrade, mi takve stanove ne bi mogli ni kupiti( a ne mislite valjda da su mu to dozvolili zato sto ima plave oci). Mi cemo sudski spor sa njim verovatno dobiti, ali covek je prepisao svu imovinu na svoju decu i ne poseduje nista sem penzije, od koje slozicete se, se ne mozemo naplatiti. Mi nismo sklapali ugovor sa njegovom decom, nego sa njim, tako da ce njihova imovina ostati netaknuta. Takav je na zalost zakon.Sto se tice agencije Jelena i Zorice Licine, ona je bivsa sluzbenica opstine, koja je investitoru omogucila prohodnost do opstinskih struktura i zauzvrat je sem provizija prevarenih kupaca dobila od Savatica na poklon i 2 stana , koje je prodala za 100.000.- eura. Kako je vec neko ovde napisao, , opstinari su omastili dzepove,agencija za promet nekretnina je debelo profitirala, investitor je zahvaljujuci njima odlicno zaradio a jedino mi ispadosmo nekakvi krivci. Mene cak opste ne mora zanimati koja stranka je bila tada na vlasti, ti opstinski sluzbenici su bili predstavnici drzave Srbije, koja je trebala da nas stiti od takvih stvari. I jos nesto, svi oni verovatno i dalje sede na svojim radnim mestima, zato sto otpustiti drzavnog sluzbenika, je takoreci nemoguce.


Gost

#58

2015-03-28 08:30

Kad zemljotres tresne i srusi domove, bolnice,skole,mostove, puteve,nastradaju ljudi, u nama se probudi ljudskost i solidarno pomazemo postradalima. A ovo, sta je ovo? Svesno i namerno rusimo domove za 32 porodice i ne zanima nas sta ce oni bez tih svojih stanova koje su na jedvite jade kupili, jos uvek otplacuju kredite kojima su ih kupili potpono legalno.  Da li ikoga interesuje kroz koju agoniju prolaze ti ljudi? A sta posle? Mozemo li mirno da spavamo dok nasi sugradjani, nasa deca, roditelji, rodjaci prozivljavaju zivotnu dramu? Ti ljudi nisu kriminalci, prevareni su. Ljudi, budimo ljudi!!!! Shvatimo sustinu.


Gost

#59

2015-03-28 13:29

zato sto prezirem nepravdu

Gost

#60 Milan

2015-03-28 16:04

Znam tog investitora Milovana Saavatica i njegovu cerku Slavicu , imaju dvospratnicu kucu u Miljakovackim Stazama ulica kod okretnice 48. Kuca velika u fasadnoj beloj cigli. PREVARANTI iz Valjeva . Nema srece kada varas , NEMA SRECE


Gost

#61

2015-03-29 11:00

Verujem da je rušewe ove zgrade nezakonito.

Gost

#62

2015-03-30 20:33

Ja sam glasao za SNS da bi upravo oni uveli u red u državu jer je DS napravio haos i pljačku u Srbiju.   Ovde su očigledno građani prevarili a opstina pod DS -om bila saucesnik ali je važno da sadašnji Predsednik Kocic odigra glavnu ulogu i spreci rušenje. U to ime navijam za Vladana Kocica


Gost

#63

2015-04-22 07:55

Ne zelim da neduzni ljudi(kupci stanova) zavrse na ulici,dok su institucije republike i grada zatvarale oci kada je investitor gradio objekte!(POSTO JE VEROVATNO NEKOGA PODMITIO)

Gost

#64 Re:

2015-04-22 07:57

#62: -  

 Sadasnji predsednik opstine je iz SPS-a,a ne iz SNS-a,a znamo sta nam je SPS sve "lepo" do sada uradio!


Gost

#65 Re:

2015-04-22 08:03

#53: Gost -  

 SNS,JE PREDAO VLAST OVIMA IZ SPS-a U OPSTINI I TIME NAS JE Z DO DASKE.PA ZAR IMA VECE PROPASTI OD TIH LAZOVA,PODVLACIM,LAZOVA I LOPOVA IZ S P S-a ?


Gost

#66

2015-04-22 08:09

Nadjite investitora i oduzmite mu svu imovinu i namirite od toga novca prevarene kupce,pa tek tada razmisljajte o tako radikalnim potezima kao sto je rusenje.