Предлог: Mилица Новковић за Светосавску награду 2015.


Gost

#1 Jovan

2015-12-15 11:56

Milica Novković, istinski dostojna svetosavskog znamenja!

Daki
Gost

#2

2015-12-15 13:13


Milica Novković je svoju mudrost, iskustvo, dugogodišnje istraživanje i promišljanje pretočila u sjajnu knjigu za svaku porodicu Porodični bukvar. To je jedan od razloga zašto baš ona.
Svoja saznanja proverila je u velikom broju porodica i mnoge roditelje i mnogu decu vratila u ljubav. One koji su imali sreću da je sretnu.To je drugi razlog.
A to što već 15 godina korača po Srbiji i po svetu, okuplja roditelje i sa verom , ljubavlju i nadom u sve ljude, prenosi znanje Izvornog vaspitanja,i pomaže da se sačuva porodica bez koje nam nema života, je 98 razloga zašto baš Milica i zašto baš Svetosavska nagrada.... I ni jedna druga...Za Milicu!


Gost

#3

2015-12-15 13:17

Milica je slamka spasa u ovo ludo vreme, kada nasa deca svakodnevno bivaju izlozena uticajima koje porodica tesko moze kontrolisati.
Vaspitati nase najdraze je izazov, veci nego ikada, nesnalazenje u smeni generacija i modernom nacinu zivota je vise nego evidentno!
Naravno, nema uspeha ako svako igra svoju igru, a Milica je sjajan "trener", koji moze da dovede tim do pobede...

Gost

#4 Re: Sandra

2015-12-15 13:19

#2: Daki -  

slažem se sa svim što je napisala Daki.,
Milica je u prvim redovima sa onima koji ovu nagradu istinski zaslužuju


Gost

#5

2015-12-15 14:00

moglo mi se


Gost

#6

2015-12-15 14:17

Zato sto sam licno upoznata sa likom i delom ove divne zene.Meni je puno pomogla,a mislim da moze da bude primer mnogima.I sto posto sam sigurna da zasluzuje svetosavsku nagradu,jer propagira sve ono za sta se Sveti Sava zalagao!

Gost

#7

2015-12-15 14:49

RAD I DELO MILICE NOVKOVIĆ JE JEDAN OD NAJZNAČAJNIH NAČINA ZA USPOSTAVLJANJE I OČUVANJE ZDRAVLJA SVIH ČLANOVA PORODICE,A MOJ GLAS JE NAJMANJE ŠTO MOGU DOPRINETI ILI VRATITI DRAGOJ MILICI ZA SVE UČINJENO DO SADA.
Ana Nikolic

#8 #8

2015-12-15 15:19

Jedini pravi mislilac kog poznajem. Kada slusate njeno predavanje slazu vam se kockice u glavi i postepeno se radja misao u vama. Nista slicno nisam dozivela na predavanjima na kojima sam bila. Sve je logicno i jasno. Vidljivo... primenjivo... Ko zeli da upozna mudrost samo treba da prelistava njenu knjigu... Ponosna sam sto sam se upoznala sa njenim delom i nesebicnim davanjem. Neverovatna zena! Zasluzila je ovu nagradu svojim radom, predanoscu i posvecenosti ideju ocuvanja pravih vrednosti koje polako ali sigurno nestaju sa lica zemlje. Hvala Milice za sve sto ste uradili za nas i nasu decu!


Gost

#9

2015-12-15 16:01

Ako iko zasluzuje tu nagradu onda je to bas Milca Novkovic. Toliko nesebicnog davanja, posvecenosti ideji za bolji zivot nase dece i nas, za vaspitanje bez nagrade i kazne.

Gost

#10

2015-12-15 17:50

Zato što je najpametnija žena u Srbiji
Danijela

#11

2015-12-15 18:44

Imala sam tu cast da mi g-dja Milica bude nastavnik srpskog jezika u osnovnoj skoli. Imala je dosta nesuglasica sa tvrdokornim i zastarelim kolegama koji nikako nisu zeleli da prihvate njene ideje iz njima znanim razlozima. Ali je zato imala OGROMNU podrsku od strane dece. Divna zena i veliki borac.


Gost

#12

2015-12-15 21:07

Kao sto je svaki bukvar pocerak obrazovanje, tako je ovaj Milicin pocetak vracanja duhovnosti, podsticanje stvaralastva, budjenje dobrote i ljubavi u porodici kao i ostalim oblastima....hvala Milice, ako neko zasluzuje ovu nagradu, onda ste to Vi.
Дејан Перишић

#13

2015-12-15 22:20

Зашто што је Милица заслужује, а још више зато што је њену мисао потребно популаризовати.


Gost

#14

2015-12-16 08:18

Zato što smatram da su njene ideje i stavovi o vaspitanju odlični i slažu se sa mojim viđenjem uloge nas odraslih- kako u svojstvu roditelja tako i u svojstvu pedagoga, u vaspitanju mladih pokoljenja. Ljiljana Kujundžić Ivanković- roditelj dvoje dece :) i pedagog

Gost

#15

2015-12-16 08:35

Izvorno vaspitanje je ulaganje u dobru buducnost.

Gost

#16 Mira Milosevic

2015-12-16 11:47

Ako neko ima zlatan kljuc za ulazak na vrata spasa, onda je to G-dja Milica Novkovic sa svojim delom. Za koga, za svekoliko covecanstvo. Njen visedecenijski rad iznedrio je celovito i prakticno resenje za duhovni preporod savremenog coveka, za njegovo emocionalno i mentalno ozdravljenje. Jer, samo takav covek moze ziveti u Ljubavi, Radosti i Dobroti, onakvoj kakvu donese na ovaj svet po Bozijem davanju.


Gost

#17 Milenka Milosevic

2015-12-16 11:54

  1. Zato sto je g-dja Milica jedina, koja je naucno dokazala koji su uzroci zla u kome zivi savremen covjek, kako otkloniti te uzroke i uci u moralni, duhovni i svekoliki preporod. Ima li jos takvih.
Pero

#18

2015-12-16 12:11

Nema brzeg i lakseg puta da savremen covjek ozdravi, da stasa u moralno i casno bice nalik Onome koji ga stvori po svojoj mjeri. Tek tada mozemo da se nadamo da ce neki dobri ljudi spasiti planetu od rata, zagadjenja, svekolilkog nasilja i stradanja. Treba li nam vise od toga.


Gost

#19

2015-12-16 12:14

Milica je izuzetan strucnjak i mislim da svako ko ima dete moze
da pronadje bar jedan odgovor na svoje pitanje u njenom bukvaru

Gost

#20 Nada

2015-12-16 12:50

Ovo je jednostavno najlaksi put da se pohlepna svest savremenog coveka transformise u zdravu svest, kakvu nam je sami  Bog dao po rodjenju.Nema nama spasa dokle god pricamo o posledicama, a ne otklanjamo uzroke. Spreciti, a ne leciti, otkloniti rak tkivo, i eto nama emocionalnog, mentalnog i duhovnog preporoda. Tada smo istinski u Ljubavi u kojoj um ne ratuje ni sa sobom, ni sa drugrma.Tada je nas um u srcu.


Gost

#21

2015-12-16 14:29

Свим Срцем.
Хвала Вам Милице.

Gost

#22

2015-12-16 15:51

Zato sto je Milica lav mecu vukovima

Gost

#23

2015-12-16 20:51

Milica se zalaze za vaspitanje sa ljubavlju.To jest u pravoslavnom duhu i sa Bogom.
olga sekulić

#24 Za Milicu od Olge

2015-12-16 22:46

Zato što me je naučila šta je to Ljubav...U svakome i u svemu...Počevši od Himne, koju mi je poklonila...

 


Gost

#25

2015-12-17 08:19

Istrajnost u radu koji ima za cilj borbu protiv nasilja, posebno nad decom zaslužuje najveća priznanja.