Peticija za bolji status i polozaj zdravstvenih radnika u Srbiji


Gost

#26

2016-01-13 14:25

Zato što sam med.sestra!

Gost

#27 Re:

2016-01-13 14:26

#1: ја -  

 Po Vašoj logici,kad ste neraspolozeni sagovornik treba da vas ubije?!?


Gost

#28 Re:

2016-01-13 14:40

#1: ја -  

 ajde ne lupetaj..

 

!!!!!!????

#29 Re: %%???

2016-01-13 14:51

#1: ја -  

 Ti si jedna maloumnica koja nezna da ukljuci mozak ako ga uopste imas....alo minstrume kako mozes ovako nesto da napises,zena je ubijena i ti to javno podrzavas


Gost

#30

2016-01-13 14:59

Tražim pravo za sve medicinske sestre-tehničare,baš kao što ga imaju i pacijenti.Odgovornost se traži samo od medicinara ali ne i od pacijenata.Postoji Zakon o pravima i DUŽNOSTIMA pacijenata,ali se jednostrano tumači.Problem nezadovoljstva pacijenata nije primarno krivica zdravstvenih radnika!Nezadovoljni smo svi,zna se ko treba da brine o zdravstvu i ostalim institucijama.Svima želim dobro zdravlje i blagostanje!

Gost

#31

2016-01-13 15:43

Ja sam medicinska sestra koja radi u struci punih 34 godine. Nikada naša profesija nije bila u goroj situaciji , nikada manje plaćena a više ismevana, nipodaštavana, maltretirana. Napadi na pripadnice naše profesije na radnom mestu su u poslednje vreme učestali, reakcije ljudi krajnje nekorektne u pojedinim slučajevima čak su počinioci tretirani kao heroji ...... Niko nije reagovao da spreči napade, da zaštiti najhumaniju profesiju. Zar je bilo potrebno da se desi ovako strašan zločin pa da odreagujemo ?

Gost

#32

2016-01-13 15:52

Zato sto svako ima pravo na zivot pa i mi zdravstveni radnici koji se svaki dan nesebicno dajemo da pomognemo drugima. Samim tim smatram da MORAMO biti apsolutno zasticeni od ovakvih incidenata bar zakonski,zato- status sluzbenog lica!

Gost

#33

2016-01-13 16:07

Zato sto mi se smucilo da gledam postere sa ZASTITNIKOM PRAVA PACIJENATA,a gde je NASA ZASTITA I NASE PRAVO!

Gost

#34

2016-01-13 16:13

Zato sto nas godinama vode smradovi od ministara, ljige koje su doprinele da nas srozaju na nulu. Od ljubavi prema poslu, dosla sam do mrznje. Uz tezak rad, primamo socijalu a zivoti su nam jeftini

Gost

#35 Re:

2016-01-13 16:13

#1: ја -  

 Kada ne bi bilo bezobraznih pacijenata kao sto ste vi onda bi vam se mozda sestre i nasmejale. A plata je suvise mizerna da bi se uopste i komentarisala.


Gost

#36

2016-01-13 16:27

Zdravstveni sam radnik,a i da nisam, treba podržati pravo na rad i život....toga u zdravstvu nema,ili ga je sve manje....tuga.... :(

 


Gost

#37 Nisam zdravstveni radnik ja sam Šumar.

2016-01-13 16:47

Zato što su medicinske sestre izložene stalnom pritisku kako od pacijenata tako i od doktora . Nalaze se izmedju dve vatre , a uz to moraju da ugode i jednima i drugima . Svakako im je potreban status službenog lica jer su izložene riziku . Svi zdravstveni radnici moraju imati status službenog lica kako bi mogli da se zaštite adekvatno od ovakvih dogadjaja. Neki političari imaju lična obezbedjenja bez razloga a ljudi koji su svakodnevno izloženi riziku nemogu da dobiju čak ni status -SLUŽBENOG LICA-.

. ZA ZDRAVIJI ŽIVOT.

 

 

 

 

 

 

 


Gost

#38

2016-01-13 17:04

Smatram da je položaj medicinskih sestara u Srbiji kritičan. Ljudi zapravo nemaju pravi uvid u količinu posla koji one obavljaju, kao i činjenica da nemaju obzira koliko je važno što sestra ima bliži odnos sa pacijentom na putu do izlečenja. Vrlo je bitan i odnos lekara i sestre. Hirurzi, na primer, često ne žele da rade bez odredjene sestre, jer one, osim funkcionalnog dela, tu imaju i ulogu podrške i oslonca, deo su tima sa lekarom. Sestre treba da imaju bolji status, a ne da se posmatraju kao potrošna roba.
Doktorka

#39

2016-01-13 17:27

Peticija za bolji status i polozaj medicinskih sestara? A lekari? Apelujem autoru peticije da izmeni status u "Sve zdravstvene radnike" Pobogu, i lekari su zlostavljani na radnom mestu!


Gost

#40

2016-01-13 17:30

Zato što se najmanje brine o zdravstvenim radnicima, posebno o medicinskim sestrama. Nadam se nekom boljem vremenu za zdravstvo uopste, ali i za zastitu radnika od sve vise nezadovoljnih pacijenata.

Gost

#41

2016-01-13 17:36

Svi državni organi, direkcije, školstvo i neke bolnice imaju FTO - fizičko tehničko obezbeđenje tokom 24 sata. Jedino domovi zdravlja nemaju. To je pod broj jedan što MORA da se uvede i za šta je pre svih odgovorna Komora medecinskih sestara i zdravstvenih tehničara Srbije što ovaj vid prve linije fronta obezbeđenja i zaštite medicinskih radnika ne postoji u domovima zdravlja. FTO nije samo zaštita nego i odvraćanje potencijalnih silnika od maltretiranja zdravstvenih radnika i pomoć u očuvanju reda.

Gost

#42

2016-01-13 18:08

Za zaštitu onih koji ulažu svoje znanje, ljubav prema bolesnima, daju lepu reč ne štedeći sebe, a ne da im život bude ugrožen već da ih zaštitimo od nasilja...

Gost

#43

2016-01-13 18:08

Obezvredjen status medicinskih sestara....
Vraćeni smo hiljadu godina unazad
Med. sestre nemaju od čega da žive, nemaju para za doručak i ručak na poslu...Rade poslove van svog delokruga...A obrazovanje , stučnost i kometencije se retko gde priznaju.
Александар Саша

#44

2016-01-13 18:34

#1: ја -  

 Било би пожељно да госн ЈА проведе једну смену у Дому здравља или некој болници па да види ко је безобразан, бахат и одвратан ... Да ли ће госн ЈА исту причу и онда да прича?! 


Gost

#45 Re:

2016-01-13 18:34

#1: ја -  

 Svako po sebi o drugome sudi,pa tako i vi.Neka vam sluzi na cast,danas,u ovoj tragediji.


Gost

#46

2016-01-13 18:42

Zato sto sa po zanimanju medicinska sestra i svakodnevno se srecem sa neprijatnim situacijama.

Gost

#47

2016-01-13 19:35

ZATO STO SMATRAM DA SU SESTRE NEZAMENJIVA KARIKA U LANCU ZDRAVSTVENE NEGE, A NEMAJU STATUS KOJI IM PRIPADA PO VAZNOSTI. SVUDA U SVETU SU NASE SESTRE CENJENE ZI TRAZENE ZBOG ZNANJA I SPOSOBNOSTI O CEMU GOVORI PODATAK KOLIKO JE NJIH OTISLO NAPOLJE ZA BOLJU EGZISTENCIJU, A NAŠE USTANOVE SAMO KONSTATUJU KOLIKO IM SESTARA NEDOSTAJE I SVE NA TOME ZAVRSI BEZ IMALO POMAKA DA NE DOLAZI DO OSIPANJA ZNANJA. sa 35 god rada uz bol krevet smatram da sam imala pravo da ovo kazem: SAMO NAPRED NE TREBA ODUSTATI!

Gost

#48

2016-01-13 20:19

Zato što medicinski radnici zaslužuju više svega-na prvom mestu poštovanja, nego što dobijaju za svoj rad...

Gost

#49

2016-01-13 20:31

Niko ne zaslužuje da bude matletiran. Pogotovo ne na radnom mestu. Protv sam bilo kog vida nasilja.

Gost

#50

2016-01-13 21:37

Postovanje prema teskom i odgovornom poslu koji rade bez praznika,svetca jer su uvek na zadatku.Peticija je odlicna stvar da se utice na nosioce funkcija da se zastite i adekvatno plate za svoj rad ,mislim da su im plate premale to je svuda u EU kojoj i mi tezimo"najplaceniji zanat".Zelim da peticija urodi plodom ja cu je siriti jer je to pravi put!Srecno