Peticija za bolji status i polozaj zdravstvenih radnika u Srbiji


Gost

#76

2016-01-16 16:48

Ja sam penzioner .Imala sam dosta maltretiranja od strane pacijenatadok sam radila.Nemogu da kažem da je uvek loše bilo je i dobrih i divni priča,ali znam kako izgleda maltretiranje od strane pacijenata.

Gost

#77

2016-01-16 17:49

Na zalost drage kolege,mislim da nece imati sluha za ovo sto radimo...Definitivno se mora svasta nesto menjati ali ne putem drustvenih mreza!

Gost

#78

2016-01-16 18:35

Zato sto sam zdravstveni radnik izato sto svaki dan dozivljavam strasna ponizenja od ,,pacijenata,, i prosto mi se ne ide na posao ne zato sto sam neradnik vec mi je muka da trpim i gledam ponasanje ljudi i ne mogu da izdrzim toliku dozu mrznje tih istih ljudi koji dolaze da im pomognemo.Valjda smo mi krivi sto su oni bolesni.Lekari nemaju pojma a sestre su ,,ovce koje se vuku po hodnicima i samo piju kafu ili su na pauzi.Imam jos dve duge godine do penzije ako je dozivim a ako ne onda me potrazite u KOVINU kazu da tamo imaju lepe kosulje sa dugim rukavima.Pozdrav svim kolegama i kolegenicama i nek nam je bog upomoci ali imam utisak da je i on digao ruke od nas.

Gost

#79

2016-01-16 19:13

Mislim da svi zdravstveni radnici moraju da potpišu jer smo svi ugroženi kako od pacjenata još više od sistema koji nas iz dana u dan sve više unižava!

Gost

#80

2016-01-16 19:33

Peticiju potpisujem u ime Ljubinkino-ime koje znaci-VISE ODGOVORNOSTI,POSTOVANJA,ZAKONSKOG UREDJENJA I BRIGE O ZDRAVSTVENIM RADNICIMA!

Gost

#81

2016-01-17 12:04

Godinama se nadam poboljšanju statusa zdav.radnika i sve je bolje od ćutanja i ravnodušnosti u koju smo zapali.Kolege, moramo sami da podignemo glas jer od sindikata nema ništa. Za sada nas i kontrolišu uptavo preko tih sindikata.

Gost

#82

2016-01-17 16:03

potpisala sam jer radim 27 godina u ovoj profesiji i smatram da je zaista krajnje vreme da se nesto promeni u zdarvstvu!!!!!!!!

Gost

#83

2016-01-18 02:27

Treba li komemtar na sve ovo???

Gost

#84

2016-01-20 22:16

 Ja sam radio u privatniom hotelu za mizernu platu  a gazda jre bio drkadzija toliko nevaspitan da cak i ne bi zamerao ako si nepristojan prema gostima jer je i on bio takav.Ipak meni nikad nije palo napamet ma koliko da sam problema imao kosd kuce ili od doticnog da se "istresem" na nekom gostu.Gosti su to ynali da cene .Stalni gosti su cak cimali kolege da me zovu kad ne radim da dodjem na posao da popijemo koju i da se ispricamo.Uvek sam imao velike baksise.Koje sam naravno i delio sa kolegama koji su inace bili i moji drugari.Kasnije sam se zaposlio u jednu drzavnu fabriku gde i sada radim plata nije velika,ali nikad ni ja ni druge kolege nismo "Fuserili"ili radili onako kjako ne treba.Ja inace studiram za svo to vreme pravni fakultet univerziteta u Beogradu.A sad dodjete na urgentni centar sa roditrljem koji se celog zivota mucio da vam obezbedi mogucnost da uspete u zivotu.Voleo vas i poklanjao vam svu ljubav ovog sveta.Za vas ne postoji vaznija osoba u zivotu koju vise volite,osim dece(ja nisam ozenjen).Covekom koji je doziveo mozdani udar.I vas tretiraju kao da ste drvo kao da ste doveli psa ili stene,Vece emocije i zabrinutost bi pokazali Asimovi roboti.Pri tom ne mislim na med.sestre one su u manjini.Nego na prepotentne i nesposobne doktore.Koji misle da su uhvtili boga za (((((.I kako vi ocekujete da nekop prema vama pokaze razumevanje i saosecanje kada ga vi ne pokazujete prema pacijentima, a jos to vam je  u opisu posla.Ako ne mozete da radite promenite zaniomanje idite u ekonomiste,neki nek se vrate na selo odakle su dosli tu lezi buducnost i dobre pare.Nigde ne pise da morate da se bavite onime sto ste ucili.I ja sam posle tehnicke upisao prava i radio razne poslove jer mi roditelji nisu bili lekari ili mu(((((.A najstrasnije je sto je najvise o secanja i umeni probusulo emocije da sam zaplakao i mejl moje profesorke sa fakulteta kada sam je zamolio da mi odlozi ispit.Pokazala je vise saosecajnosti nego i jedan idiotski lekar i sestra,a pricamo o omrazenim pravnicima i advokatima.I  to je ono sto je najzalosnije u ovoj drzavi.Da se ovako kao sto se ponasate u srbiji ponasate u bilo kojoj Evropskoj zemlji radili bi 2 i po sata,a posle toga bi iygubili diplomu pa na kasu u hipermarkete.NAravno ovo se ne odnosi na sve ima onih koji su rodjeni da budu medicinski radnici i koje je sam bog poslao ali oni su nazalost u manjini.I kao odgovor jednom sto je pomenuo policiju veruj te mi da u vise slucajeva sam prisustvovao da policajci pokazuju ljudsku stranu nego lekari.....

sestra

#85 Nigde nema naših prava sestara mi smo za njih samo stoka koja treba da sluša klanja seRe:

2020-12-01 22:06

#33: -