Peticija za bolji status i polozaj zdravstvenih radnika u Srbiji


Gost

#51

2016-01-13 22:18

Previse je nasilja kojem mora doci kraj!

Gost

#52

2016-01-13 22:39

jer sam zdravstveni radnik i smatram da smo apsolutno ne zasticeni od strane drzavnih institucija

Marijana

#53 Re:

2016-01-13 23:06

#1: ја -  

 Vi ste zapravo rekli da je sasvim u redu da čovek nezadovoljan uslugom ode da kupi nož i zakolje ljudsko biće! Šta nije u redu sa Vama? Jeste li ludi ili samo zli? 

Mnogo mi je žao što se ovo desilo. Kamo sreće da su ovog nečoveka na vreme zatvorili u ludnicu, zauvek. 

I izgleda da niste pročitali da je ubica već ranije ubio dete, i pobegao. 

Kad bolje razmislim, Vi ste sigurno potencijalno isti ovakav koljač, i želim Vam da umrete pre nego što nekog zakoljete. 


Gost

#54

2016-01-13 23:45

Nadam se da cemo bar jednom biti slozni.Nesvesni koliko nas ima i koliko rame uz rame mozemo mnogo ...ali ...uvek ima ono ALI ...
Tina

#55 Re:

2016-01-14 00:05

#7: -  

Istomišljenici smo. Sramota je da bilo ko ide sa strahom na posao, pogotovo da za svoj život strepe ljudi od kojih, najčešće, zavise životi svih nas. 


Gost

#56

2016-01-14 00:32

Imam dve cerke koje su obe med.tehnicari i rade u dva velika med.centra u N.Sadu.Dobro znam u kakvom stanju dolaze kuci posle radnog dana, da bi zaradile svoju bednu platu.Pacijenti se,naravno,ne biraju i dolaze u svakakvom stanju-pre svega psihickom.Nebrojano puta su nasrtali na med. osoblje,lomili inventar,cupali braunile i bacali instrumente.Ako se stigne-zove se obezbedjenje a i tu se mora voditi racuna da se ne prekorace ovlascenja.Cak i takvi pacijenti imaju neku pravnu zastitu a med.osoblje-nikakvu.Njih mogu da osamare,pljunu psuju,vredjaju...Nadam se,kako ste i sami rekli,da ce ova peticija nesto pokrenuti u smislu boljeg polozaja i statusa zdravstvenih radnika i to ogromne vecine,jer kao i u svakom zitu i tu se nadje poneki kukolj. S" postovanjem,pozdrav...

Gost

#57 Re:

2016-01-14 00:38

#38: -  

 ...bravo...tacno od A do S...


Gost

#58

2016-01-14 01:07

Bolje uslove i zatitu zdravstvenim radnicima u Srbiji,sramota sta se desaje da se ubijaju ljekari i sestre na radnim mjestima ,ljudi koji celi zivot pomazu ljudima...u zapadnim zemljama postoje stalno razni kursevi .kako da se zastite radnici ako je opasnost ili opasni pacijenti direktno se poziva policija da cuva red i osoblje..obucavaju se radnici kako da se cuvaju na radnom mjestu uvijeg mora biti dvoje Zajedno zbog sigurnosti...hitnu cesto cuva milicija pogotovo ako se radi o pacijentima koji su problematicni da je poznato...a u kompjuterskom sistemu se moze vidjeti..
Licno moj sin je ljekar u getborgu i znam da ih cesto u hitnoj cuva milicija...imali bih dosta da naucite od drugih drzava kako se odnose sa pacijentima i svasta sto bih pomoglo..kada je poznato da ste na Srbija tv pozvali jednoga ljekara kao sto je moj sin koji ima veliko iskustvo u Geteborgu na poznatoj bolnici Sahglrenska da nesto isprica o svome iskustvu...umjesto rijaliti groznih programa koji se pokazuju i nazalost gledaju zaglupljujuci jadan narod...

Gost

#59

2016-01-14 02:22

Kao zdravstveni radnik,sada u penziji, doživela sam mnogo neprijatnih momenata od onih kojima se trudite da pomognete najbrže i najbolje što znate, a onda vas poraze razni neumesni komentari.Na moju sreću, nisam imala gorih iskustava, ali poznajem neke koji jesu.

Gost

#60

2016-01-14 08:17

krajnje je vreme da medicinski radnici budu zaštićeni od siledžija i bahatih primitivaca

Gost

#61

2016-01-14 09:15

Iskreno rečeno uopšte nisam iznenađena, iznenađenje je samo da se to nije i ranije desilo. Kolege više i ne registriraju svakodnevno verbalno maltretiranje pa u nekim slučajevima i fizičko a ovo je samo kulminacija. U najvećoj mjeri su krive institucije u kojoj su zaposleni jer samo pro forme štite uposlenike a konkretno ne čine ništa. Najvažnije je pretpostavljam biti i OSTATI direktor a mjesto se dobilo stranačkim putem i naravno stranka ne želi da gubi glasove. Lijepo je imati zvanje direktora, ne odbija se ni nadoknada koju to mjesto donosi a sad što tamo neka sestra ili doktor budu maltretirani, povrijeđeni ili kao u ovom slučaju zaklani pa bože moj...ima ih i onako tušta i tma na birou ...idemo dalje možda sutra osvane naslov da je neko silovao kćer od 11 godina, zapalio staricu na parkingu ... pa i tog čuda za 3 dana dosta a kamo li tamo neki zdravstveni radnik.

Gost

#62

2016-01-14 11:40

zato sto ne postoji ugrozenija profesija od zdravstvenih radnika.degradirani smo sa licnim dohodkom a pacijenti imaju sva prava a bas nikakvu obavezu.bukvalno sve svoje frustracije istresaju na nama.

Gost

#63 Re: Re: M

2016-01-14 13:01


Gost

#64

2016-01-14 16:19

Solidarnost sa koleginicom

Gost

#65

2016-01-14 17:23

Medicinske sestre i tehnicari su sluzbena lica kada su na poslu. Zahtevam da se zvanicno to potvrdi statusom sluzbenog lica.
Jelena K

#66 Re:

2016-01-14 19:35

#44: Александар Саша -  

 Slažem se.. Samo jedan radni dan da bude medicinska sestra,  pa da pitamo autora teksta da li postoje pare za koje bi radio ono sto mi... bio ljubazan prema svima,  odgovorio na sve njihove želje I zahteve... Ali,  ti to ne bio mogao/mogla. Za biti medicinska sestra treba ljubavi, dobrote I saosećanja,  a ti to nemaš...

A li da ga/je pitamo: čime se Ti baviš? Verovatno ti je zanimanje žena, I to nekoga sa parama,  pa si bahata I bezobrazna,  pa ti sestre ne valjaju ili si političar bez dana radnog staza? 


Gost

#67

2016-01-14 19:50

Ja sam već skoro 30 godina radnik u zdravstvu. Malo je reći da sam zanemela kad sam čula šta se dogodilo. Za sve zaposlene u zdravstvenim ustanovama, nadležni prvo moraju i trebaju obezbediti bezbednost. Mi smo najmanje krivi za nagomilana nezadovoljstva pacijenata....

Gost

#68

2016-01-14 20:27

Mozda necemo uspet, ali neka znaju da nismo stoka. I mi dusu imamo.Radimo odgovoran posao i trzimo status"sluzbenog lica"

Gost

#69

2016-01-14 20:42

Ako na radno mesto bilo ko ide strahujući za svoj život, taj neko ne može da obavlja svoju dužnost kako treba. Ja kada idem u bilo koju zdravstvenu ustanovu, želim da o mom i zdravlju mojih najmilijih vode računa ljudi koji nisu opterećeni brigama kako će da plate račune, da li će, kad sve plate, imati dovoljno novca da kupe svojoj deci patike (ili šta već), a naročito da li će se neki ludak iživljavati na njima iako ni za šta nisu krivi zato što se možda na njemu izivljavao neki drugi ludak kome reč nije smeo da kaze. U celoj priči, koja je tragična kako god okrenemo, najviše me nervira što se taj neko nije bunio kome i kad je trebalo, ali se osilio kad je video nekog slabijeg od sebe. Pa, ako ne mogu da budu plaćeni, jer smo siromašna država, bar neka budu zaštićeni od bilo kakvog vida maltretiranja.
Sabina Ujhelji
Autor peticije

#70 Re:

2016-01-14 20:43

#68: -  

 Bravo! Zato cemo se i boriti!


Gost

#71

2016-01-14 20:54

tesko mi je sve ovo palo ,a jos teze mi pada sto ce dugo vremena proci da ljudi i zdravi i bolesni shvate nas posao



Gost

#72

2016-01-14 20:58

Vec sam komentarisala vest kada se pojavila u Vestima online. Prvo, ja radim u Beogradu u jednoj velikoj bolnici. Drugo, i da ne radim nikada ne bih mogla da *progutam* sve one uvrede koje se redovno upucuju medicinskim i nemedicinskim radnicima i koje su i sada u Blicu /koji je prvi objavio vest/ bile blago receno strasne !
Ja sam nemedicinski radnik, ali nosim belo kao i sestre, radim u ambulanti. Sav bes zbog kasnjenja lekara u ambulantu, zbog participacija, nacina dolaska u bolnicu.... iskaljuju na nama. Kada udju kod doktora manji su od makovog zrna posto im on treba.

Gost

#73

2016-01-14 21:55

Zašto ste potpisali ovu peticiju?Zato sto sam medicinska sestra

Gost

#74

2016-01-15 10:41

nedefinisan pravni okvir za bezbednost zdravstvenih radnika na slubenom zadatku

Gost

#75

2016-01-15 11:24

Iz razloga sto sam na svom radnom mestu dozivela napad. NIKO OD NAS NIJE ZASTICEN!