PRODUZENJE ROKA SLANJA STATISTICKIH IZVESTAJA ZA 2015.godinu


Gost

#251

2016-02-25 07:51

Vec 15 dana pokusavam da radim u APR aplikaciji i verujte mi da sam postala prilicno nervozna. Ne mogu da verujem da u ovoj državi ništa ne može da se uradi normalno. Imam dugogodišnje iskustvo u ovom poslu, ali nikada nije bilo gore. Radim za 60 klijenata , a kad ću i da li ću stići to se još uvek ne zna. Neko je napunio parama svoje džepove za ovu aplikaciju, a vi računovođe ćete dodatno plaćati kazne što niste uspeli da pošaljete finansijske izveštaje . Stvarno ne znam ko je ovde lud.

Gost

#252

2016-02-25 08:14

Zato što sam sve uradila na vreme, što mi se konačno ove godine JAVA namestila kako treba, i kada sam poslala zahtev, sistem je prestao da radi u toku slanja. Nemam potvrdu da sam poslala, izbrisao mi se kreirani zahtev, šaljem već tri dana mejl da mi odgovore šta se desilo sa mojim zahtevom, ali nema odgovora. To što su sva Ministarstva dobila programe iz EU koji oni više ne koriste, i što je brzina našeg interneta nikakva to nikoga ne interesuje. Nisam protiv modernizacije, ali ove programe ne mogu ni doktori informatike da savladaju.

Gost

#253

2016-02-25 13:04

U aplikaciju par puta moram da unesem obrazac da bi bio sacuvan a vreme leti. Pokusam posle 24h da unesem a oni menjaju verziju...Knjigovodja sam pa ne znam kada je dan a kada noc jer aplikacija ne radi pa nie radi pa ne radi..

Gost

#254

2016-02-25 13:54

Da vidimo da li su to pravi razlozi ili nešto drugo.
Inspektor

#255 Re:

2016-02-25 13:58

Da ste radili sve na vreme stigli bi, a sad Vam krivi inspektori.

Vidimo se u kontroli.

 


Gost

#256 Re: Re:

2016-02-25 14:26

#255: Inspektor - Re:  

 Inspektore, kad dolazis da narucim kafu kod Pizona? 

Mina

#257 Re:

2016-02-25 15:40

Sabira

#258

2016-02-25 16:20

Ovo je način, koliko efikasan - videćemo, da nateramo nadležne institucije da razmisle pre nego što opet na ovakav način započnu vežbanje funkcionisanja i testiranja "aplikacija" na obveznicima predaje elektronskih dokumenata.

Svi se sećamo podnošenja elektronskih poreskih prijava za porez i doprinose po odbitku i slikanja uz izjave da će M4 i PPP postati prošlost... Svaka čast za PPP, ali...

Nemam ništa protiv da učestvujem u testiranju bilo kog načina predaje bilo kog dokumenta u elektronskoj formi, zbog mnogo dobrih stvari, koje to donosi i koje nama računovođama olakšavaju posao.

Ali sam veoma protiv ovakvog ponašanja autora aplikacija, koje su nespretno i nesretno proizvedene, pa su još, kao takve, OČIGLEDNO BEZ prethodnog testiranja, puštene u rad!!!

I na kraju, šta znači nesuvisla informacija Direktora APR da neće biti posledica zbog kašnjenja sa predajom statističkih izveštaja za 2015. godinu. Ne može ni biti reči o kažnjavanju obveznika podnošenja, obzirom da nema krivice obveznika, nema ni odredaba, koje regulišu ponašanje obveznika u slučaju kada je NEMOGUĆE izvršiti zakonsku obavezu krivicom onoga, ko treba da primi izveštaj!!! KAKVA AROGANCIJA, DIREKTORE!!!

Usput, da li ste primetili podlost u njegovoj rečenici, kada kaže "...oni, koji su pristupili ...do 29.02.2016. godine aplikaciji...", znači, započeli predaju FI??? Šta sa onima, koji ne budu mogli da pristupe???

Nije trebalo ovoliko da pišem, ne samo zato što trošim dragoceno vreme, već i zbog toga što oni, kome je ovo namenjeno, neće verovatno ovo ni pročitati, a i ako pročitaju, pitanje je kako će razumeti...

A moje nezadovoljstvo ostali potpisnici Peticije takođe osećaju, pa ni zbog njih ovo nisam morala...

Svejedno, pozdravljam sve računovođe, sa željom da se vidimo jednog dana i ispred Skupštine, organizovani i ubedljivi u borbi za dostojanstvo profesije!

 

Sabira

#259 Re:

2016-02-25 18:52

#160: -  

 Bravo za ovo sa nalogom za prenos i pozivom na broj, pored ostalog...


Gost

#260

2016-02-25 19:37

U znak podrske kolegama,koji imaju svoje agencije.Pored svih problema sa klijentima, od neplacanja do nepostovanja rokova i obima posla ,jos i ova komedija sa slanjem Fi.

Gost

#261

2016-02-25 21:37

Kao znak solidarnosti sa kolegama.

Gost

#262 Re: Re: Re:

2016-02-26 01:10

#256: - Re: Re:  

 Bravo!


Gost

#263

2016-02-26 07:23

zbog 29. godina rada. zbog pitanja sta ima za rucak? lonac sarme ( najveci ) jer mama radi zavrsni. zbog subjektivnog osecaja da sam kriva, glupa , nesposobna.... zbog toga sto od kada sve radimo elektronski ,sve gore i gore. dokle? ne znam .I kada budem pod zemljom doci ce neki klijent ili inspektor da me pita za platu , pdv , fi , ppp pppdp , ugovor o radu, stecaj, otpis i sta god vec

Gost

#264

2016-02-26 09:46

Imam problem sa potpisivanjem, naime javlja se odgovor, zahtev ne moze biti podnet elektronski, zahtev mora biti elektronski potpisan, a sve je odradjeno kako treba.

Gost

#265

2016-02-26 13:15

Ako ne pomognemo sami sebi, niko nam drugi neće pomoći.

Gost

#266

2016-02-26 15:01

Rado bih esto i rekla,samo neznam cemu.Izgleda da nas niti vide niti cuju.
Peticija je prava stvar ako ima ko da je prcita.

Gost

#267

2016-02-26 22:57

Dobro da se neko setio da pokrene, ovu potpuno opravdanu peticiju!!! Rad sa aplikacijom APR, ovih dana je ukidanje živaca!


Gost

#268

2016-02-26 22:59

Zato sto smo radili 24h zbog loseg prijema dokumentacije od strane apr-a i zato sto to neko treba da prizna.
Knjigovođa

#269 Re: Re: Inspektore, dabog da radio kao knjigovođa

2016-02-27 07:25

gogili

#270 završni računi

2016-02-27 10:42

Evo i zvanično, rok se NE produžava! Nemam reči!!!

Dinko

#271

2016-02-28 09:58

Drage kolege, bolje da se mi lepo organizujemo, angažujemo sposobnog advokata i tužimo APR za: narušeno zdravlje (zbog nerviranja), duševne patnje, izgubljeno vreme (naknada štete za izgubljenu zaradu), narušen kredibilitet kod klijenata, (što opet implicira gubitak posla odnosno smanjenje naknade za izvršene usluge). Dakle tržimo novčanu naknadu za konkretnu štetu koju su nam direktno naneli. Svi poimence. U nekim varijantama sam bio i za ulicu, ali to sam potrošio devedesetih, a rezultat je vidimo kakav. Zato parafraziram Balaševića, samo sve po zakonu...


Gost

#272

2016-02-28 18:55

Strpljenja vise nema,volje jos manje,tuga me savladava
razbicu svoj rodjeni kompjuter,steta sto ne mogu doci kod
zasticenih....
Koliko nas u Srbiji ovako zbori,a sve dzaba,gde su nasa
prava a od obaveza ne disemo.
Ma nemam vise snage ni za pisanje.

Gost

#273

2016-02-29 06:37

POdržavam u potpunosti.
MUKA

#274 Re: Pljačkaši

2016-03-02 16:32

#243: Neko Nebitan - Pljačkaši 

 Svaka cast, sve sto ste napisali je istina. Tacno je i to da nam drzavu vode nepismeni, a pismeni su otisli i jos odlaze. Ostali su LOPOVI, HOSTAPLERI, LAZOVI... s jedne strane i POSTEN NAROD s druge strane, njima na milost i nemilost.   


Gost

#275 Re:

2016-03-02 16:36

#271: Dinko  Kolega imate moji podrsku ali ipak moramo se masovno ustati protiv tiranije, ne biva pojedinacno. Ima li u ovoj drzavi neko ciji ce se glas dalje cuti. Trebalo bi organiyovati Generalni Strajk.