PRODUZENJE ROKA SLANJA STATISTICKIH IZVESTAJA ZA 2015.godinu

Mirjana

#76 Re: Re:

2016-02-23 14:01

#54: - Re:  

 I ja sam pisala, odgovora NARAVNO  nema.


Gost

#77

2016-02-23 14:01

Nemogućnost predaja FI nekoliko uzastopnih dana.

Gost

#78

2016-02-23 14:06

zbog kratkog roka, zbog citavog tima ljudi koje treba da angazujem jer ja sam knjigovodja a ne programer,i zbog zivaca koje izgubimo svake godine sa APR. Samo me interesuje da li u APR radi bar neki knjigovodja
Gvozden

#79

2016-02-23 14:07

Kao administrator tvrdim da je čitava procedura u vezi sa elektronskim sertifikatima nakaradno postavljena. Imam priliku da sarađujem sa više od 10 knjigovodstvenih agencija i primećujem konstantne probleme koji se dešavaju bez obzira na sertifikaciono telo - kao i portale kojima se pristupa od PU, CROSO, APR i ostalih. Skoro je nemoguće za običnog korisnika ispratiti procedure instalacije svih neophodnih programa za elektronski potpis. Tehnička podrška MUP-a nema kontakt telefon i možete im se obratiti samo putem mejla. Potpuno podržavam knjigovođe u njihovom nastojanju da se rok produži jer se radi u nemogućim uslovima.


Gost

#80

2016-02-23 14:09

Mene je od vas glava zabolela!! Sta ste se hvalili da ste spremni za ovo, kad je ovo daleko od spremnog. :( Zar vas nije sramota da nas ponizavate vise?


Gost

#81

2016-02-23 14:11

Da pomognem svom knjigovođi

Gost

#82

2016-02-23 14:11

Zato sto sedimo kao mumije ispred monitora i nismo u mogucnosti nista da ucinimo, a dobro smo se organizovali i kao i uvek, sve na vreme pripremili. Posto smo prvi na spisku krivaca za sve moguce posledice neispostovanja rokova, itd...

Gost

#83

2016-02-23 14:11

Zato što je uvek neki problem sa web adresom, internetom i sl...

Gost

#84

2016-02-23 14:13

Sta vise reci!!

Gost

#85

2016-02-23 14:14

DANIMA NE MOGU REDOVNO DA RADIM NA SAJTU APR-A
Čim počnem da unesem podatke pojavi se CRVENI errorr-.Uneti podaci se umnožavajuju /unesem jedan put iskoči kao da sam unela deset puta.Sa raznim karticama-za koje se ljudi dali silne pare-bakčam se satims i nikako da potpiše FI.jA SAM POSAO URADILA ,red je da nam APR iZADJE U SUSRET RADI LAKSEG UNOSENJA PODATAKA.-- a INAČE JE OVO PRVI PU DA SVI MORAMO ELEKTRONSKI PREDATI FI, SADA TREBA DA PROBAMO A SLEDEČE GODINE DA SE RADI KAKO TREBA. a da ne kažem da ni računari nisu baš svi za te stvari, a mi nemamo para da svake godine menjamo iste. Zbog gore pomenutih razloga molim nadlezne za odlaganja predaja FI izvestaja za statisticke obrade.Jednostavno smo onemogučeni u predaju izvestaja.


Gost

#86

2016-02-23 14:24

Potpuno opravdana peticija. Ocekivao sam da ce jos pre da se oglasi Agencija za privredne registre, izbegli bi svakodnevno maltretiranje i nerviranje...

Gost

#87

2016-02-23 14:34

Zaista je ovo jedina mogucnost da se podigne nas glas i verujem da ce se cuti.Srdacan pozdrav svim saborcima i sapatnicima u ovom poduhvatu!!!!

Gost

#88

2016-02-23 14:40

KRAGUJEVAC-DOLINA GLADI I NEZAPOSLENOSTI
QA Cobi

#89

2016-02-23 14:41

@APR: Nije dovoljno samo unajmiti programere da naprave aplikaciju, treba neko i da je testira. Pitajte privatne IT kompanije kako se to radi.


Gost

#90

2016-02-23 14:43

Ajde, Probleme Rešite!

Gost

#91

2016-02-23 14:45

Zato sto postoje tehnicki problemi u radu aplikacija, koji otezavaju rad i cine nemogucim da se rokovi ispostuju.

Gost

#92

2016-02-23 14:47

Dakie, kao sto vidite ONI KOJI NAM PROPISUJU PONASEANJE SU BEZ DUSE. ZASTO?
1. Povecali su troskove za: INSTALACIJE I REINSTALACIJE WINDOWSA 7, CITACA, SKENERA, RAD PROGRAMERA, KUPOVINU CAK NOVIH RACUNARA ZBOG NEMOGUCNOSTI INSTALIRANJA SERTIFIKATA I SL.
2. Onemogucili su slanje u papirnatom obliku, kako bi zaradili na kasnjenju GODISNJIH IZVESTAJA U ELEKTROSNKOJ FORMI. U PITANJU JE BIZNIS, A NE ZELJA DA NESTO PROFUNKCIONISE.
3. SAVEZI RACUNOVODJA CUTE, ONI NE RADE NOCU-ONI UZMU CLANARINU I NJIMA JE DOBRO.
4. SAMOORGANIZUJTE SE RACUNOVODJE KAO I ADVOKATI, OPLJACKACE VAS PROBUDITE SE SVE JE TO KAPITALISTICKI BIZNIS.

Gost

#93

2016-02-23 14:48

Podrzavam kolege knjigovodje koje su pokrenule peticiju,Ostavljen je jako kratak rok za nesto sto je novina u predaji ZR plus ta Apr aplikacija koja cas radi,cas ne radi..

Anonymous

#94

2016-02-23 14:58

APR još uvek koristi java aplete za potpisivanje što je dodatni problem.

Gost

#95

2016-02-23 14:59

Zato sto sam juce pokusala da predam fin.izvestaj prvi u nizu, posto sam Firma za knjigovodstvo, i kada sam unela podatke u bilans stanja i bilans uspeha, iste nije snimio, vec jednostavno podaci nestali...he, he...sada kada sam usla vidim stoje dva moja zahteva po istom fi, nema podataka , samo da je zahtev kreiran sa svim onim greskama...Ja imam i tekuce poslove, tako da se plasim da ce biti kratka rok za predaju, pogotovu sto klijenti nemaju pojma o potpisivanju el.potpisom

Gost

#96

2016-02-23 15:02

Zato što već pet dana šizim sa ovom glupošću...

Gost

#97

2016-02-23 15:03

Bravo, tako treba
Beba

#98 Re:

2016-02-23 15:09

#92: -  

 Da ima istine u tome, sve se svelo na biznis, niko nema obzira prema nama racunovodjama sa svih strana nas sibaju, a niko ne zna ko nije u privatnom biznisu kako je tesko i klijentima da naplate svoja potrazivanja a takodje i nama svoje usluge koje im pruzamo. A pomoci ni otkuda...Ovde nema ni kvalitetne obuke, sve se svelo na prepisivacku skolu na savetovanjima i prosto smo prepusteni sami sebi. Savezi samo gledaju clanarine da naplate a sta je protiv usluga? Da ne kazem ove firme koje izdaju pisane stampane prirucnike, ako im niste platili sve rate na vreme, ne zele da vam daju podrsku kad imate neki problem vezan za neku nedoumicu oko knjizenja. A verujte mi u praksi nailazimo na svakakve poslovne promene, i klijent ocekuje uvek nasu podrsku i odgovor, savet...Mnogo je tesko poslovati ovde u ovoj nasoj Srbiji...Niko nema razumevanja za nas preduzetnike.  


Gost

#99

2016-02-23 15:13

zato što već dva sata ne mogu da otvarim aplikaciju

Gost

#100

2016-02-23 15:13

Nije uredu da pored tolikih obaveza koje mi računovodje imamo i pored rokova koje treba da ispunimo čekamo za potpis jednog završnog po 3sata i onda jos kaže APR da je server nedostupan.