Ostavka Patrijarha SPC Irineja

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ostavka Patrijarha SPC Irineja

Ekumenije Unijatić

#1

2016-04-01 22:03

Zbog čega da da ostavku? Da li zato što SPC čisti od nacionalista, šovinista i tradicionalista, što ukazuje da nacija u veri nije bitna? Zato? I da, da je još malo hrabriji pa da još energiččnije radi na našem približavanju Evropi i svetu, episkopu Rima, istinskom poglavaru svih hrišćana.....

Vi kažete Gračanica - Ja kažem Vatikan

Vi kažete Moskva - Ja kažem Brisel i Vašington

Vi kažete porodica na prvom mestu - Ja kažem pravda za LGBTQ populaciju

Vi kažete Kosovo i Republika Srsku sa naši - Ja kažem oni pripadaju  opd nas nepravedno proganjinim Albancima i Bošnjacima....

Vi kažete Nikolaj i Justin - Ja kažem ne tim maloumnicima, već Majka Tereza i Alojzije Stepinac...

 

Isitna je samo jedna - Aleksandar Vučič

Ђорђе

#2

2016-04-01 22:09

Сви они којима је дража јерес од Православља,правац Ватикан!
Не оставка,него рашчињење!А да је Иринеј једини екумениста у СПЦ,то би било одлично.
На жалост,у СПЦ има јако много таквих.И сви требају да буду позвани на покајање због
исповедања свејереси екуменизма.А ако се због тога не покају и речју и делом не исповеде
веру православну,требају бити рашчињени.

Такође,СПЦ треба да изађе из ССЦ,да прекине молитвено општење са свим помесним црквама које су у екуменистичком ССЦ(као и са оним помесним црквама које нису чланице ССЦ али са горепоменутима молитвено опште).Такође треба да прекине молитвено општење са расколницима новокалендарцима и новопасхалцима,као и са сергијанском РПЦ МП.

Ekumenije Unijatić

#3 Re:

2016-04-01 22:21

#2: Ђорђе -  

 Bogu hvala, nas ekumenista je svakim danom sve više. Ljudi uviđaju da postojanje više religija i naroda dstvara podele i vodi u ratove. SPC ne samo da ne treba da izadje iz SSC, već da prednjači u ekumenskom dijalogu, što po mom mišljenju malo čini. Problem su tu neke vladike nazadnih pogleda poput Nikanora i Jefrema i Milutina....

Molim se Bogu (Boginji) da vas takvih mrčnjaka bude sve manje.....


Gost

#4

2016-04-01 22:33

Zato sto je Irinej ekumenista i realno kao takav nije neko ko moze biti pravoslavni patrijarh jer nije pravoslavac. kako bi neki musliman mogao biti pravoslavni patrijarh? Jos manje od muslimana jedan ekumenista moze biti patrijarh. Ekumenizam je jeres nad jeresima kako je govorio sv. Justin Popovic.

Gost

#5

2016-04-01 23:06

Недостојан!


Gost

#6

2016-04-01 23:06

Zato sto vise ne predstavlja Crkvu pred Narodom Po crkvenim kanonima'zato sto pokusava da SPC dovede Pod patronatom Pape zato sto sluzbenici crkve se ponasaju ko da su oni stvorili Narod a ne Narod njih uz casan izuzetak nekolicine njih.

Gost

#7

2016-04-02 01:52

Ne prodaje se vera za veceru ni krst za mastan prst.Sacuvajmo Pravu veru!
Диди

#8 Re: Re:

2016-04-02 05:55

#3: Ekumenije Unijatić - Re:  

 Уопште нисмо мрачни, напротив!

Само што веру православну не може свако да поштује, јер за то треба СРЦЕ, ДУХ И КАРАКТЕР!

ТО НЕМА СВАКО, зато беже у јерес јер их обмана води.


Gost

#9 Re:

2016-04-02 05:58

#1: Ekumenije Unijatić -  

 Ми кажемо БОГ - ви кажете ЂАВО

ЧИСТОЋА-ШТРОКА

 

NEDOSTOJAN !!!

#10

2016-04-02 05:59

...Ljudi iz Nisa pricaju da je nekad bio monah i taj ''patrijarh'' irinej ali nesto mu se desilo usput pa je izgubio sve sto olikuje hriscanina makar u pokusaju....

...tako da ...odlazi sotono i ti i satanasije jeftic, i bulovic i amfilohije ...nemojte vise da cepate rizu svetosavsku srbske pravoslavne crkve...jer sa vama kao mocnicima u saboru,sinodu i svuda gde se neko nesto pita ta crkva nije vise pravoslavna ...neko je samo sekta podanika sataninih....

Gospode pomjani ih u carstvu tvojemu pa i nas gresne pomiluj.


Gost

#11

2016-04-02 06:00

Izdaja pravoslavlja.saradnja sa jereticima katolicima.rusenje svetinja.
С.С,

#12 Re: Re: Re:

2016-04-02 06:51

#8: Диди - Re: Re:  

 Тако је!


Gost

#13

2016-04-02 07:39

Potpisao sam je zato sto za mene samozvani partrijarh i njegovi podanici otvoreno prljaju veru koju propovedaju.Zalazu se za ehumenizam i klanjaju se papi.

Gost

#14

2016-04-02 07:40

Za ostavku nazovi patrijarha irineja ekumenistu-pacifistu
kobac

#15

2016-04-02 07:42

Mnogo je unistio Pravoslavlje i sam treba da kaze dda nije za taj poziv Boziji


Gost

#16

2016-04-02 07:43

Sramno je da na celu SPC SEDI COVEK KOJI JE IZDAO SVOJU VERU.oN TERA IZ HRAMOVA VERNIKE JER JE UVEO kATOLICANSTVO,NIJE GA BRIGA ZA Srbske SVETINJE.nJEGA INTERESUJE SAMO NOVAC SPC SVASTA PRICAJU ZA NJEGA,NIKO GA NE POSTUJE U CRKVI SAM BILA NILO NIJE HTEO DA PRIMI NJEGOV BLAGOSLOV ZAR NAM JE TAKAV NAMETNUTI PATRIJARH POTREBAN.BOLJE DA SE SKLONI I ONAKO NAS JE UNAZADIO SVE STO JE PRAVOSLAVNO JE PROTERAO DA IMA PAMETI NE BIH SEDIO TU GDE JESTE .nEKA SE SE SETI KAKO JE NAROD POSTOVAO PATRIJARHA PAVLA ON DA ZIVI MILION GODINA NECE IMATI POSTOVANJA NI 1 POSTO NE TREBA NAM TAKAV PATRIJARH

Gost

#17

2016-04-02 07:43

Ekumenisti, mars iz SPC!!

Gost

#18

2016-04-02 08:32

НЕДОСТОЈАН !!!


Gost

#19 Re: Re:

2016-04-02 10:03

#9: - Re:  

 Ja bih pre rekao Boginja. Bog je ženskog roda. Boginja,, majka priroda......


Gost

#20

2016-04-02 10:29

Bojim se daljih potapanja.Dolaska djavola pape i iskorenjivanja Pravoslavne here da ovih prostora.

Gost

#21

2016-04-02 11:07

Patrijarh nije u sluzbi srbske pravoslavne crkve i mi to uvidjamo. On srozava ugled i poverenje u crkvu, Potopio je je Gracanicu Valjevsku , on ne poseduje niti crkvu niti zemljiste, to je Bogu dato i narod je gradio..Ujedno svesno unistava prirodu i zdravu vodu..

Gost

#22 Re:

2016-04-02 11:08

#2: Ђорђе -  

 Tako je.


Gost

#23

2016-04-02 11:56

Otac dvoje vanbracne dece je nedostojan da bude patrijarh.osim toga mnogo voli pare i jeres!

Gost

#24

2016-04-02 12:05

Zato sto smtram da ga njegovo stado najmanje interesuje...

Gost

#25 Re:

2016-04-02 12:12

#1: Ekumenije Unijatić -  

 Sve vas izrode treba streljati,da ne zarazujete vise ovaj Boziji narod.Vi ste zaraza koju treba istrebiti,za boljitak Srba da se vrate svojim korenima.