PETICIJA ZA UKIDANJE RTV PRETPLATE

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA ZA UKIDANJE RTV PRETPLATE


Gost

#351

2012-07-11 20:16

"Dok po zemlji svasta rade
Na TV-u limunade..."
Pa nismo svi mi ovce za sisanje, da cutimo i placamo sve sto nekoj budali padne na pamet.

Gost

#352

2012-07-12 14:48

Po njima hteo nehteo moras da placas i ono sto negledas e pa nece moci.

Gost

#353

2012-07-15 13:13

Kome se sviđa neka plaća pa neka gleda
reprize od repriza.Da su bili skromni sa nekih 100 dinara pretplate u ovo nezgodno vreme možda bi i prošlo ali ovako nema šanse!

Gost

#354

2012-07-15 19:01

Dosta je vise HARAČa nad ovim narodom! DRzava ono sto zamisli ostvaruje na razne nacine mi građani treba da cutimo i placamo.Dokle ce nam drugi zavlaciti ruku u džep?? Prvo da obezbede posao za sav narod koji je njohovom greskom ostao na ulici(isprodavali su sve sto su mogli u ovoj drzavi!!
Sarah

#355

2012-07-17 00:37

Moja porodica placa Ikom kablovsku. U ugovoru sa Ikom-om od gomile ponudjenih programa stoji i RTS. To znaci da mi kroz kablovsku placamo RTS i zasto bi placali dva puta?! Uostalom, ako Ikom ne daje deo love RTS-u, to svakako nije moj problem. To oni neka rese izmedju sebe, a ja da placam dva puta, ne pada mi na pamet.

Gost

#356

2012-07-17 02:52

Ako Ustav Republike Srbije garantuje pravo na informisanje svakom gradjaninu Srbije, da li treba da to Ustavno pravo zloupotrebi RTS i na silu narodu uzima novac. Dakle moje ustavno pravo je da budem informisan, ako hocu ili ako necu, izbor je moj-garantovan Ustavom. Na RTS-u je da omoguci pracenje programa onima koji zele. Ako su lokalnim kablovskim distributerima besplatno omogucili prenos kanala Javnog servisa, a ovi nama to naplacuju kroz preplatu, neka RTS novac uzme od distributera iz dela preplate a ne ponovo od nas. Nagore sto su uradili u toj poganoj akciji silovanja naroda je sto kroz racun za struju PRINUDNOM naplatom otimaju novac. Platim struju koju trosim a oni uzmu novac PRINUDNOM naplatom za TV program koji ne gledam. Ostecena je i Elektrodistribucija i ja.

Gost

#357

2012-07-18 11:25

Operater kablovske televizije ima ugovor sa RTS-om kojim u svom paketu emituje progame RTS-a. Uredno placam kablovsku televiziju (kompletan paket programa koji sadrzi i RTS).
Uostalom, nikada ga i ne gledam, mozete ga ukinuti slobodno....

Gost

#358

2012-07-24 22:46

Nezelim nista da placam sto u opste nisam trazio i ne koristim!To je obican HARAC koju drzava uzima!Neka se privatizuje RTS i neka placa ko koristi uslugu,tojest ko sklopi pravosnazan ugovor za tu uslugu!

Gost

#359

2012-07-26 13:29

ja ne gledam RTS, a nasilno sam primorana da placam to?!??!? kako se onda zovu oni koji na silu otimaju od ljudi? ...

Gost

#360

2012-07-26 15:29

svaka čast idejnom tvorcu peticije,a što se tiče 1..i 2. programa RTS-a dno dna za koje ne vredi izdvojiti ni paru...


Gost

#361

2012-07-27 00:01

Ovo je kradja na drzavnom nivou, sramota. Ljudi ne znaju za ovu mogucnost inace bi glasali...

Gost

#363

2012-08-02 13:38

Spremno ću plaćati RTV pretplatu KAD: 1. PROGRAM BUDE BOLJI SA VIŠE OBRAZOVNIH EMISIJA, NAŠIH NOVIH SERIJA,AKTUELNIH FILMOVA...
2. pošto plaćamo DA NE BUDE VIŠE REKLAMA
3. da se informativno pre dnevnika reklamiraju provereni proizvodi i to prvenstveno Srpski, pa nek bude u formi polusatne emisije.

Ako već moraju reklame i šund nek naprave opet treći kanal i reklamiraju i puštaju "manje kvalitetne" (šund) emisije. Možda bi ljudi voleli neki put da pogledaju određen dijapazon reklama čisto da ne zaborave.
Mi i onako više gledamo druge kanale izbegavajući reklame i ono što nam se ne sviđa - pa zašto onda da plaćam!!!!

Gost

#364

2012-08-04 20:40

RTV nije javni ni nacionalni servis, a veliki je kršilac zakona. Problem je i dvojna naplata, ako se program prati preko kablovske Televizije.

Gost

#365

2012-08-09 00:56

ne mogu da placam nesto sto mi nisu omogucili da gledam a bacio sam silne pare na koje-kakve antene i pojacivace signala ali neuspesno,sve dok nije prosla kablovska kod nas.ima jos puno razloga,pokusacu da navedem samo neke:
program je ocajan,reklame da ne pomonjem,...sve u svemu,nista pametno a mislim da ni jedan javni servis nebi smeo da pusti ni jednu reklamu i neka ga placaju oni kajima treba....ja mogu i bez javnog servisa,hvala bogu ima jos puno programa koji ne traze pretplatu kao zakonski namet...cista pljacka
Lajla

#366

2012-08-15 15:20

Krajnje nemoralno i nezakonito,placam 3D ugovor 3100,din,sta jos kome treba da placam.Neka se stide,ne okrecem uopste njihove kanale ,to bi trebalo bar na dan da uradimo svi.Da li su oni toliko pokvareni kada nas ne cuju.Neka dodju ,samo naravno da mi se jave ,da mi iskljuce njihove kanale.Neka pogledaju u svoj blesimetar gledanosti,a kazu da sve mogu i znaju,JA IH NE GLEDAM.
shonnex

#367 aj vozdra

2012-08-17 15:57

rts koji nikad ne gledam ne zelim ni da placam....

Gost

#368

2012-08-22 14:42

Srbijanska TV predplata uvedena je na perfidan i podmukao način, tako da predplatu plaćaju i oni koji nemaju i nikad nisu imali TV prijemnike, oni koji nemaju i nikad nisu imali TV signale, i oni koji odavno nisu među živima.
Obzirom da je u srbiji uspostavljena demokratija "Bizantijskog" - pravoslavnog tipa, gde je podela vlasti izvršena između despotskih vladara koji imaju neograničena prava nad svojom pastvom čak apsolutno pravo na njihov život i imovinu:(despoti - ministarstava i despotići - ostali državni činovnici) možda je ovo jedini - dozvoljeni (od despota) način da se tirani obuzdaju.
Roker

#369 Roker

2012-08-25 02:46

Vlast treba odmah da ukine TV/pretplatu jer ve'ina koristi kablovsku,IPTV,SBB,satelitsku,totalTV ... gde se ve' uracunava porez/pdv isl. ,valjda to ide u budzet, pa odatle nek se izdvaja procenat za nacionalnu TV ili nek se kao i drugi samofinansiraju kroy reklame isl.
Ste.

#370

2012-08-27 10:45

Ja cak ni nemam TV u kuci jos mnogo pre uvodjenja njihovog haraca (i to bas zbog toga da nebi gledao sve te odvratne njuske) i mislim da bi oni trebali da dodju to da provere a ne ja njima da se izvinjavam sto nisam kriv. Ovo je akt protiv gradjanskih prava i slobode. Naravno, zlikovci racunaju na strah koji je duboko usadjen u ovaj narod..     Miloseviceva skola..


Gost

#371

2012-08-28 10:32

JA NEMAM TELEVIZOR!!! nisam nikad placala i nemam nameru...
bucko

#372

2012-08-28 22:14

kad vec placam kablovsku sto bi placali onda tv preplatu i onako nema nista pozdrav
Caca

#373

2012-08-30 00:39

neplacam RTs-u pretplatu jer placamo kablovsku,a i negledam nikad RTS program.Pljacka naroda!!!
Mile

#374 Mile

2012-09-04 14:06

Eto ovi sad sto su na vlasti obecali da ce ukinuti pretplatu.Umesto toga ce da uvedu taksu kojom će se finansirati RTS i koja će najverovatnije iznositi 600 dinara.Isto sra*e samo drugo pakovanje,a i skuplje.Pa ja kazem kako do sad ,tako i sad.Nismo placali,nemojmo placati.Ne mogu na silu da me teraju da placam i gledam nesto sto necu.Za 520 dinara imate satelitsku digi tv sa preko 20-tak kanala.Isto tako za 500 dinara imate satelitsku polaris media sa puno kanala koje vredi gledati.
6

#375

2012-10-21 13:06

Из разлога менталне хигијене, уопште не гледам ТВ, посебно не желим да финансирам гомилу глупости и режимске пропаганде која нам се свакодневно сервира. РТС је режимско гласило, па или нека га режим финансира или нека се финансирају сами преко реклама којих ионако има превише. Такво ђубре од медија не заслужује динара донације од било кога а камоли редовне претплате од грађана којима се силом намеће.