PETICIJA ZA UKIDANJE RTV PRETPLATE

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA ZA UKIDANJE RTV PRETPLATE


Gost

#76

2011-08-26 01:35

Ni putarinu ne plaćam jer se ne vozim autoputem, pa neću ni ovu pretplatu jer NE GLEDAM ONO GOVNO OD TELEVIZIJE!

Gost

#77

2011-08-26 13:56

Stvarno je sramota što narod Srbije plaća i ovaj danak. Ja neću da imam RTS u svojoj kući i neću da plaćam pretplatu, takođe, ako već naplaćaju pretplatu, neka ukinu reklame!!!

Gost

#78

2011-08-26 19:05

Znam da je uzaludno pisati ovakve peticije, jer ishod se zna...Završiće u nečijoj kanti u nadležnom ministarstvu, ako do njih u opšte i dodje...
80% gradjana Srbije koriste kablovsku televiziju, i to papreno plaćaju...Neka se RTS dogovori sa njima o njihovom delu kolača, a neka nas ostave na miru...Sramota, pljačkaši...

Gost

#79

2011-08-28 13:15

ne razumem sto mi moramo placati pretplatu i gledati njihove reklame na svakih 15minuta?? (podsecam da se svaki sekund reklama placa DEBELO)...il nek izbace reklame il pretplatu

Gost

#80

2011-08-28 16:48

Posle 30 godina rada u toj kuci i penzije koja mi je 28.000, posle dva prinudna odmora, posle smrti mog muza reditelja ratka ilica za koga generacije mkoje dolaze nece ni znati, nemam nameru da me vise plackate nego sto ste do sada. Nemam stan od TV, niti sam ostala duzna ikome tamo.
GORJANA ILIC, PREVODILAC

Gost

#81

2011-08-28 17:09

jos jedan nacin za otimanje para bez mogucnosti izbora,cemu onda placanje kablovske?!trebalo bi ovo da rese kablovski operateri i RTS,a ne da sve ide preko ledja gradjana. No,ovo je Srbija i sve je dozvoljeno!

Gost

#82

2011-08-29 11:27

placamo kablovsku koja je duzna da plati televizijama koje prenosi.pa nek oni svode racune

Gost

#83

2011-08-29 15:16

Nemoralno je nametati obavezno plaćanje onoga što strana kojoj se naplaćuje ne koristi ili ne želi da koristi ukoliko se za to vrši naplata.

Gost

#84

2011-08-30 02:17

Zeljko Majstorovic I ne samo to sto nije po Ustavu, nego placamo dva puta jednu te istu stvar: jednom preko racuna za el.energiju, a drugi puta putem pretplate na jednu od kablovski tv mreza. Zaista je prevrsila sve mere ova nasa drzava u nepostovanju svojih gradjana. Ponasa se prema nama kao bilo koji od tajkuna sto haraju po ovjoj malo drzavici koja bi se trebala zvati SRBIJICA. Drskost na koju nailazimo u svim segmentima naseg obicnog malog zivljenja, granici se sa kicem turbo vasera i blatom do kolena. Mi, obicni gradjani (neobicni su oni koji zive od nase sitotinje veoma dobro,a to su ljudi iz politike i drzavnih institucija) treba vec jednom da pokazemo svoju snagu i svest, a ona nije mala, vec je samo uljudna, i uzmemo neke stvari u svoje ruke. Kako? Tako sto cemo za pocetak dati svoj glas za peticiju, a ako ne bude rakcije od strane nadleznih drzavnih subjekata, iskazati gradjansku neposlusnost u velikom broju. A kada se to desi, nece biti te sile koja ce moci STVAR vratiti u predjasnje stanje. Verujem u snagu i moc OBICNOG COVEKA!

Gost

#85

2011-09-01 14:07

MALO NAS JE ZASAD ORGANIZUJMO SE PROTIV OVIH NAMESNIKA KOJI NAS UBISE SA OBAVEZAMA A NEVIDE NA U SRBIJI SVAKIM DANOM SVE VISE GLADUJE
OBJAVI NA SVOM PROFILU I POTPISI I TI
Zeljko Majstorovic

#86 Re: Poslednja opomena pred utuzenje

2011-09-02 02:36

#37: Mikica - Poslednja opomena pred utuzenje

Sigurno ako bi covek bio uporan i sa advokatom, dobio bi spor.

To bi sigurno dugo trajalo, a  troskovi za advokatsku uslugu bi bili skupi.

Pojedinac tesko moze sam izaci na kraj sa bilo cime sto je u vezi sa drzavnim

zavrzlamama. Ako se supi veca masa nezadovoljnih, od toga moze biti pomaka.


Gost

#87

2011-09-02 14:38

nesto sto ne koristim ne zelim ni da placam.

Gost

#88

2011-09-02 23:37

Trebalo bi da se ukine jer mi koji imamo kablovsku uzaludno placamo jer te kanale imamo preko kablovske

Gost

#89 Buba

2011-09-03 20:10

Stvarno nemam vise snage da gledam Otpisane, Paju, Jareta, Surdu i ostale po hiljaditi put, po ceo dan!

Gost

#90

2011-09-04 11:58

Neću da plaćam RTV pretplatu iz koje se finansiraju kulturne emisije poput PESME I BINGA!


Gost

#91 Ozakonjena otimačina ...

2011-09-06 16:53

... jedan je od načina kako se puni budzet u državi čija je privdreda upropastena katastrofalnim upravljanjem, a sve sto je godinama stvarano prodato je u bescenje i spiskano. Gledali ili ne, TV pretplatu placamo (ili ne plaćamo) kao oblik poreza za drzavnu televiziju. A sta dobijemo zauzvrat, to je druga prica. Ne bi me sve to toliko ni nerviralo da na drzavnoj televiziji nema toliko reklama. Ne moze obican film da se pogleda da ne bude ispresecan nekoliko puta reklamnim djubretom. ALi neko za to djubre debelo placa a mi placamo da bi bili bombardovani tim djubretom. ALi Ustavni sud kaze da je to u redu.
Ovde je temna TV pretplata ali postoji jos mnogo načina gde nam se otimaju pare za nikakav ili minimalni ulozeni trud ili dobijenu korist. Npr. naknada za koriscenje motornog vozila, administrativna taksa, ekoloska taksa, naknada za puteve su samo neki od raznih vrsta nenormalno viskokih dazbina za koje je vrlo maglovito cemu sluze i kuda idu a placamo ih prilikom registracije. O administrativnim taksama u opstinama, sudovima da ne govorimo ...
Dakle, TV pretplata je samo kap u moru i treba da bude ukinuta jer nicemu ne sluzi osim da popunjava necije duboke dzepove. Ili neka budu ukinute reklame na javnom servisu. Ne moze i jare i pare!
dropac

#92

2011-09-06 19:36

ne vidim razlog zasto moram da placam tu predplatu preko racuna za struju kada placam racun za kablovsku televiziju na kojoj se takodje emituju njihovi kanali..

Gost

#93 Re: Poslednja opomena pred utuzenje

2011-09-07 00:21

#37: Mikica - Poslednja opomena pred utuzenje

I ja sam još davno dobio opomenu i pocepao je i bacio. I ništa.


Gost

#94

2011-09-07 14:08

Volela bi da naša država već počne da radi kako valja, da već jednom imamo zakone koji će pridržavati, a lopove da stave gde im je mesto !!

Hvala , s poštovnjem

Gost

#95

2011-09-08 22:30

Program RTS-a je u rangu Miloševićevog vremena. Od politike preko sporta do prognoze vremena. I reklame... reklame . Tragično.

Gost

#96

2011-09-12 10:01

ni ja ni moj muz neradimo,neznamo kako da prezivimo,a oni hoce da im se plati rtv.nisu nam dosta uzeli i opljackali,pa oce jos.necu im platiti pa nekame tuze ako hoce...bas me briga

Gost

#97

2011-09-13 14:52

Toliki bezobrazluk i tolika smelost da se drznu i salju na adrese "duznika" OPOMENE PRED UTUZENJE je ravno debilizmu!!! Pa to je strasno.Zakon nije izglasan,oni na prevaru legalno otimaju novac svima bez prethodne dozvole i provere da li imaju ljudi TV ili gledaju kablovsku i sta ti ja znam sve,te jos su poceli da salju opomene pred utuzenje sa istampanim priznanicama dajuci "moucnost" placanja na 4 rate.Sta bre gospoda iz RTS-a i Tijanic nude od programa? STA ??? Pozivaju se na clan 81 i 82 Zakona o radiodifuziji.Strasno.Pa mi bi trebalo svi da se udruzimo i da tuzimo RTS za nezakonito otimanje novca i uznemiravanje.

Gost

#98 ps

2011-09-13 14:53

#97: -

Da li ovde ima neko ko je pravnik da nam pojasni malo nasa "prava"?


Gost

#99

2011-09-13 15:03

E stvarno je neverovatno,i meni je stigla neka opomena pred utuzenje-danmas.Strasno.Kako se bre usudjuju da rade tako nezakonito i to slobodno.? Ima li neko ovde ko se razume u Zakon da nam pojasni nase "obaveze"?

Gost

#100

2011-09-13 15:05

Mislim da bi trebalo da prestanemo da komentarisemo ovde i da pocnemo sa ozbiljnim namerama oko udruzivanja i organizovanja da se izadje i u javnost a ako treba i pred sud.Vreme je.