Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

#351

2015-08-10 11:00

Mislim da ste potpuno u pravu i da je red da prestanu da nas koriste!

Gost

#352

2015-08-10 11:00

Zato sto je Crna Gora drzava poput Hrvatske i Albanije. Iako imaju isto misljenje o Srbiji nemaju povlastice poput Crne Gore. Aman dokle ce Srbija da gazi svoju decu da bi obezbedila egzistenciju tudjoj?

Gost

#353

2015-08-10 11:00

Iz razloga, sto za Beogradsku decu nema mesta, jer su nas Crnogorci preokupirali, isti problem sam imao i ja i to ne samo na studijama, vec i prilikom zaposlenja, pola firme je CRNOGORSKO i drze se svi zajedno, dok se mi iako smo u manjini koljemo medjusobno.
GENS UNA SUMUS

#354 Re:

2015-08-10 11:00

#1: -  

 Svaka cast na pitanju prijatelju , kakva prava imaju sami studenti iz Srbije u svojoj zemlji ,skoro pa nikakva.Kao i obicno u Srbiji se od drveta ne vidi suma a za sve postojece probleme zadnjih 30 godina su krivi svi (sSlovenci,Hrvati,Bosnjaci ,Izbeglice,Bosanci,Albanci,Crnogorci,Nemci,Madjari) osim nas samih.U Grckoj se na primer koliko ja znam u zadnjih cetrdeset godina od osnovne skole pa do fakulteta ne placa skolarina znaci nista , nula,zero, knjige besplatne od prvog osnovne ,ne placaju se ispiti na fakultetu,takse,prijave znaci besplatno skolovanje za sve,pa umesto da pisete peticiju da bi nekom drugom bilo gore pisite da bi vama bilo bolje.Peticija je jako sovinisticki obelezena i povedena ne istinitim navodima sa elementima za krivicno gonjenje nadam se da ce neke osobe odgovorne za isticanje peticije pozvati na razgovor.Nemam vremena da obrazlazem srpskim AKADEMCIMA (piscima ove peticije)koji su zadnjih trideset godina po svojim crnim idejama poznati u celom demokratskom svetu gde govore ne istinu , ali navescu neke primere.Svi strani studenti u Srbiji placaju po nekoliko puta skuple upis na fakultete,oni iznajmljuju stanove,kupuju hranu,placaju gorivo,kupuju odecu,placaju struju ,vodu,takse,prijave,doktore,zubare,izlaze po kaficima...saberite sve to i ispasce deset puta veca korist nego steta.Dok se u celom svetu bore na svakakve nacine da privuku studente u svoje zemlje ksenofobicni srpski AKADEMCI i dalje pokusavaju ne svesno i svesno ponovo da izoliraju i odvedu Srbiju u mracne tokove.SRAMOTA


Gost

#355

2015-08-10 11:01

Plaćao sam ulaz u Crnu Goru svako leto 10evra,isto kao i onaj Nemac pre mene,znači tretirali su me kao stranca-
Zato treba uvesti za njih pravila kao i za sve ostale strane državljane

Gost

#356

2015-08-10 11:04

prosto,ja sam Beogradjanin,i osecam se svakim danom sve vise stranac u svom gradu,i prosto na sve to je nezamsilivo da studenti iz druge drzave uzimaju povlastice nasim studentima,s druge strane nije isti tretman nasih studenata kod njih.Imaju svoju drzavu,imaju "svoj jezik" ,ne kapiram kako mogu da budu isti,jesam za prijateljstvo sa svim narodima,.al nije u redu da nasa deca ne dobijaju pomoc i povlastice a stanovnici drugih drzava to dobijaju,Jadan je Srbija vec duze,al jednom mora da se stane tome na put. Bas sam ljut,jel ? :D

Gost

#357

2015-08-10 11:04

Peticiju sam potpisao jer je APSURDNO da se studenti iz stranih zemalja finansiraju iz državnog budžeta Republike Srbije.

Studenti crnogorci koji su državljani Crne Gore su STRANI DRŽAVLJANI i ne mogu studirati na državnom budžetu Republike Srbije niti plaćati smeštaj u studentskim domovima po ceni koja važi za studente iz Srbije.

Crnogorski studenti mogu studirati u Srbiji samo kao strani državljani što podrazumeva plaćanje svih troškova studija i stanovanja u studentskim domovima koji su predvidjeni ZA STRANCE.
dasskall

#358 Re: Re: Budimo ljudi pre svega!

2015-08-10 11:07

#322: Lynn - Re: Budimo ljudi pre svega! 

 Obično se nacionalni interesu brzinom svetlosti pretvaraju u osećaje mržnje i netrpeljivosti. To smo pokazali više puta kroz istoriju.

A što se tiče Engleza i drugih zemalja, mislim da je besmisleno da objašnjavam. Sa Crnom Gorom delimo isti jezik, istoriju, navike, mentalitet, korene i šta sve ne. Isto važi i za Hrvatsku i Bosnu i slične zemlje iz okruženja.


Gost

#359

2015-08-10 11:07

Crnogorski studenti u Srbiji su strani državljani i treba da plaćaju školarinu.

Gost

#360

2015-08-10 11:07

Interesantno da ovo nije bio predmet stednje ali mi profesori jesmo, ja potpuno razumem da Srbi sa kosova imaju iste uslove kao i mi , da takve uslove imaju Srbi iz Rumunije i Madjarske , BIH i Hrvatske ali da svi drzavljani Crne Gore imaju iste uslove kao nasa deca e to ne moze , da ne obrazlazem mislim da je to svima jasno.

Gost

#361

2015-08-10 11:10

Svima ista prava. Ako se prema nama u Crnoj Gori odose kao prema stranim drzavljanima, onda tako treba da bude i u Srbiji.
Rasipanje budzeta a plate i penzije se srozavaju.
Zasto bi besplatno skolovali strane drzavljane.
JEdan iz mase

#362

2015-08-10 11:17

Tražili su svoj državu,sada marš dole pa dole studirajte a na našim grbačama da visite


Gost

#363

2015-08-10 11:18

Ne vidim razlog da bilo koji strani student bude izjednacen sa studentom iz Srbije, ne vidim razlog da zauzimaju slobodna mesta a jos manje vidim razlog da se u Srbiji zadrzavaju nakon zavrsenih studija. Plati i idi, budi koristan svojoj drzavi u ovom slucaju Crnoj Gori.

Gost

#364

2015-08-10 11:23

Zato što je to što traži peticija apsolutno normalno.

Gost

#365

2015-08-10 11:23

Isto ovako je bilo i pre 35 godina kad sam ja bio student.

Gost

#366

2015-08-10 11:23

Konacno da se neko seti da se prekine pljackane Srpskog budzeta od strane crnogoraca..Mada nisu oni krivi Srbija je ta koja je dozvolila da se to radi..Trazili su drzavu nek se tamo skoluju..

Gost

#367

2015-08-10 11:23

U potpunosti se slazem sa ciljem peticije. Samo me cudi zasto ta stvar jos uvek nije resena, crnogorci su hteli da se odvoje hteli su da budu samostalni, e pa onda neka budu samostalni i neka se vode kao stranci u nasoj drzavi - sto i jesu!

Gost

#368

2015-08-10 11:23

Što ih je manje , to bolje! Teško je biti Srbin u Crnoj Gori!sve da bude recipročno-pošteno!!

Gost

#369

2015-08-10 11:25

Možemo i treba da imamo stipendije za strane studente i njihovu razmenu sa našim državnim univerzitetima ali da nas bezobzirno kradu i džepare nisam spreman da trpim. Reciprocitet 10 za 10, 100 za 100 i nikao drugačije. Zbog njih naša deca nemaju uslove za školovanje.

Gost

#370

2015-08-10 11:30

Jednostavno dosta je bilo samo jasi mi smo vasi,jer stanac je stranac a mi po obicaju losi za sebe a dobri za druge.Postavimo vec jednom stvari na svoje mesto. Ko ne ceni sebe ne moze ocekivati to ni od drugih.

Gost

#371

2015-08-10 11:34

Mislim sta bih vise trebao da kazem :)

Gost

#372

2015-08-10 11:35

Poreklom sam crnogorac ali je peticija OK.

Gost

#373

2015-08-10 11:35

Zato sto mislim da u medjusobnim odnosima mora da postoji reciprocitet.Ne zasluzuju povlastice na ustrb nase dece.
V

#374 Re: Re:

2015-08-10 11:35

#350: - Re:  

Šta, u Grčkoj stranci studiraju besplatno??? Pa onda nije ni čudo što su bankrotirali...


Ja sam studirao u EU i sad prvi put čujem da ima negde da stranac može da bude na budžetu... Školarina bato i to mnogo veća nego za domaće samofinansirajuće... Od oko 2.000-3.000 eura godišnje u slabije razvijenim zemljama EU pa sve do 20.000-30.000 u jačim (npr. Engleska, doduše za studente iz zemalja koje su van EU, ali svejedno, bitan je princip). Što je i normalno i treba tako da bude...


A to što neko troši pare na odeću, hranu i piće, od toga naši fakulteti nemaju ništa, da imaju ne bi studenti sedeli po polomljenim klupama i stolicama...

"Država" nema para ni za plate ni penzije, na sve strane se zatvaraju javne ustanove i nevladine organizacije, a za strance da ima za školarinu... Paz' bogati...


Gost

#375

2015-08-10 11:36

Verujem da je ispravno da podrzimo mlade, ali obzirom na veoma jadan budzet Srbije, neka to budu deca iz Srbije i deca koja uce na srpskom jeziku.