za jaffu bez jaja

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji za jaffu bez jaja

Vegantuzijazam
Gost

#1

2016-07-09 14:21

Ako bi se uklonio samo jedan sastojak, vegani (kojih trenutno samo u Srbiji i BiH ima nekoliko hiljada i sve ih je vise i vise) ne bi morali da se dozivotno odreknu Jaffe kao sto su to uradili sa mnogim drugim proizvodima. :) Plus bi vjernicima za vrijeme posta bila omiljeni slatkis a alergicni na jaja bi takodje mogli da je koriste, tako da je to i mnogo isplativije po samog proizvodjaca. 

nebitno

#2 Re: nisi u pravu

2016-07-16 10:28

#1: Vegantuzijazam -  

 Ako se ukloni jedan sastojak,to prestaje biti taj proizvod. Ne izmisljajte gluposti,ako vam se jede jedite,ako ne mozete ili ne zelite,to je druga stvar. Nemate pravo da zbog vasih hirova uticete na 98% potrosaca koji jafu jedu u integralnom izdanju.

Mesožder

#3 Re:

2016-07-16 11:24

#1: Vegantuzijazam -  

 Dokle doseže ljudska glupost! Ae batalite glupiranje i jedite ko ljudi, jafa na "vaš" način NIKAD neće biti ista!


Gost

#4

2016-07-16 11:45

Extra ideja ali pod uslovom da se napravi kao ODVOJEN odnosni poseban proizvod. Ovima sto sve jedu ostaje isto, a veganima je mnogo bolje.
Srbin i Vegan i Italijan

#5 Nismo se ukapirali

2016-07-16 11:46

Boze ljudi, pa oni ne traze da se ukine vec postojeca Jaffa, vec da se ubaci linija Jaffe za vegane u na primer zelenom pakovanju.

Bice laksi i njima a i nama za vreme ona dva dana posta pred Bozic i pred Uskrs.

 

Kao na primer Coca Cola i Coca Cola Life ili Coca Cola Zero. 

Jos kada bi i ubacili Jaffu od maline kao sto vec postoji u inostranstvu(bice dostupna na primer u supermerkatima kao sto je LIDL)


Gost

#6

2016-07-16 11:49

Zato sto jedva cekam da Jaffa napravi liniju za vegane bez jaja. A bice i super tokom posta.
Svi mi znamo da velike slatkarske industrije ne koriste zveza jaja vec neku vrstu praha od jaja i palmino ulje itd - zbog to ga nije tesko naci neki drugi prah na biljnoj bazi koji ce povezati taj keks.
Jos kada bi bila i Jaffa od malina umesto pomorandze, kao ona koja se moze naci u Lidl supermerkatima!
Veganac

#7 Re: Re:

2016-07-16 11:53

#3: Mesožder - Re:  

 Jaffa je engleski proizvod. U drugim zemljama postoje u raznim ukusima a najbolji je onaj sa malinama.

 

Nismo ga mi Srbi izmislili, bas kao i Munchmellow i kao Plazmu(koju su izmislili Italijani - Potrazi "Biscotto Plasmon" na Googlu)

Ne bi bilo lose da se napravi paralelna veganska linija kao sto postoji u zapadnim zemljama. To bi dobro bilo i za ljude koji poste - prodaja u vreme posta bi se naglo popravila a i proizvodjac bi bio uspesniji pa bi mozda i snizio cenu.

Aaa

#8 !

2016-07-16 15:05

nemo' da se zajebavate


Gost

#9

2016-07-17 08:04

Da sto vise zivotinja budu ziva i zdrava i zato sto sam alergicna na jaja 

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-07-17 14:19


Anti-licemerje

#11 Re: Re:

2016-07-17 14:21

#3: Mesožder - Re:  

 Ti baš i nisi najoštrija alatka u ambaru jelte?


Gost

#12 Re: Re: nisi u pravu

2016-07-19 22:49

#2: nebitno - Re: nisi u pravu 

Izvini ali ne lupetaj gluposti.  Taj maleni  postotak jajeta nije presudni ni integralni sastojak proizvoda pa da bi bio presudan za kvalitet i okus.  Šta si se tu nadigla,  nećeš crknut bez iscjedaka iz kokoškinog dupeta. 


Gost

#13

2016-07-20 04:57

Odlicna ideja. Mozda se ispostavi da su celni ljudi u Jaffi prosveceniji od onih koji ovu molbu napadaju. Postoje proizvodi namenjeni raznim ljudima sa raznim potrebama. Ovaj ne bi bio ni po cemu drugaciji. Osim sto bi bio humaniji.

Gost

#14

2016-07-20 20:32

Ja sam za - ali da se umjesto jaja doda malo svinjske masti.


Gost

#15

2016-07-23 15:48

mislim da vegani i ostali ljudi treba da budu ravnopravni, zasto veganima nebi mogli da jedu jafu a ostali mogu??

Gost

#16

2016-07-24 13:39

zivotinje nisu hrana za ljude