Peticija protiv ukidanja OŠ "Đuro Strugar"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija protiv ukidanja OŠ "Đuro Strugar"


Gost

#26

2016-07-13 14:12

Mislim da škola ima odličan program i mnoštvo sekcija za nadarene đake i bila bi velika šteta da se ova škola zatvori!

Gost

#27

2016-07-13 14:55

Protiv sam ukidanja svake škole. Škola, kad se zatvori,teško se opet otvara.Lokalna zajednica treba da privuče mlade parove sa nekim olakšicama i mesto bi imalo dece.,

Gost

#28

2016-07-13 15:03

Mnogo znaci kad deca ne moraju da prelaze ulicu do sklole i kad je skola u samom naselju.da napomenem da na putu do skole Ratko Mitrovuc nema semafora i da ulica Narodnih heroja za decu ni malo nije bezbedna.takodje i sama sam isla u ovu skolu i jedna je od cenjenih po ucenji i znanju koja deca steknu za osam godina.
Dak

#29

2016-07-13 15:20

Dovoljno je da procitate u komentarima u koliko slučajeva se u nasu  osnovnu školu islo generacijski...deca, mame i tate a sada vec i bake i deke! Ako je zatvore sruśiće taj naš divni začarani svet  bloka 37! I zašto ceo život moram da branim nešto svoje....?


Gost

#30

2016-07-13 15:42

Prosto je neverovatno da u današnje vreme (u kome se navodno stavlja akcenat na obrazovanje najmlađih i intelektualno podizanje odavno posrnule nacije) jedna osnovna škola i njeni đaci trpe takvo zlostavljanje. Pod zlostavljanjem smatram neodgovorne postupke nadležnih institucija proteklih godina, stavljanjem O.Š. Đuro Strugar prvo u neprimerenu situaciju da deli objekat sa srednjom školom gubeći delimčno svoj integritet a sada i pokušajem da u potpunosti ugasi jednu od uglednijih škola na prostoru grada Beograda...

Gost

#31

2016-07-13 16:19

Ova skola treba da se sacuva I nema osnova za njeno zatvaranje.

Gost

#32

2016-07-13 16:20

Ova skola je potrebna nasoj deci!
123

#33

2016-07-13 16:32

Tolika skola a samo 150 djaka ide , tu moze da stane 750.

Spojite je sa Ratko Mitrovic skolom , i oni imaju jos manje ucenika.

Ionako je bukvalno preko ulice , niko nece putovati. 


Gost

#34

2016-07-13 17:10

Moje dete ide u treći razred ove škole. Uostalo, očigledno je da je prevagnuo lobi "srednje politehničke škole", jer su već par godina na trećem spratu ove škole.

Gost

#35

2016-07-13 17:15

Nedamo skolu lopovima !

Gost

#36

2016-07-13 17:21

Neka oni koji su doneli odluku da ukinu ovu skolu prvo zatvore skole u koje idu njihova deca, neka se pokazu na licnom primeru , a ne preko ledja nase dece, nas i nastavnika ove skole.

Gost

#37

2016-07-13 17:29

Moja deca pohađaju ovu školu. Supruga i ja smo pre tri godine prebacili decu u Đuru Strugar iz škole koja ima po našem mišljenju nije davala nikakve mogućnosti za kvalitetnu edukaciju. Naišli smo na izuzetan prijem i saradnju kod nastavnog osoblja. Broj učenika jeste mali ali je rad izuetno kvalitetan sa decom od samog početka. Svo osoblje prati razvoj učenika i svi su upućeni na njih.
Broj učenika jeste mali ali to nije razlog za ukidanje škole i prebacivanje dece u školu Ratko Mitrović koja je u susednom bloku. U R.Mitroviću su odelenja sa velikim brojem učenika i rad nije na nivou koji ima Đuro Strugar. Mišljenja sam da je ovo veliki korak unazad u obrazovanju naše dece.
Ukoliko je probblem da nema dovoljno učenika a škola radi kvalitetno na obrazovanju dece, zašto se nebi predložilo da iz škola u okruženju koja imaju veliki broj učenika određen broj pređe u Đuru Strugar i tako rešimo problem. Mislim da bi u ovoj školi mnogi pođeleli da im deca pohađaju nastavu.

pozdrav,

Slobodan Šindić

Gost

#38 Re:

2016-07-13 17:32

#1: -  

 Tacno, ako se roditelji hvale skolom nema dileme. To se u Srbiji tetko nalazi


Gost

#39

2016-07-13 17:32

....jer sam bila deo te Skole i Ona je jos uvek deo mene :)

Gost

#40

2016-07-13 18:01

Ugasite nekulturu i kič umesto škola.
Radmila M.

#41

2016-07-13 18:24

Kao bivsi clan ovog kolektiva mogu samo da kazem da je kadar sjajan, atmosfera u skoli i vise nego idealna za rad!
Ne dozvolimo da se ova divna skola ugasi.

Najlepse uspomene na prve radne dane nosim iz ove skole, ne zelim da se ta skola ugasi, zbog dece, roditelja, kadra, zbog svih nas.

 

Borimo se! :)


Gost

#42

2016-07-13 19:06

Zato sto da nije bilo te skole, danas ne bih bio covek kakav sam sada. Bloku 37 je potrebna osnovna skola, unutar njega.

Gost

#43

2016-07-13 19:26

Lako je ugasiti skolu. Jos da ugasimo crkve i bolnice! Strasno nam se sprema.

Gost

#44 #33

2016-07-13 19:30

Gospodo,

Skola ne zadovoljava zakonske uslove, da je tako dobra onda bi se roditelji utrkivali da upisu svoju decu u nju. Prvenstveno imamo neravnopravno i nepravicno skolovanje nase dece, u toj skoli je znaci malo ucenika i to se finansira kao da je puna skola, a ucenici bi trebali ako su male grupe da osvajaju sve sto se moze osvojiti tj da budu druga matematicka. Zapitajmo se da li je to samo cuvanje pojedinih radnih mesta koja se nisu opravdala visokokvalitetnim nastavom.

konacno se neko usudio da posveti malo vise pažnje neracinalnim troskovima i da sistem počne da dovodi u red. Znam da je teško roditeljima ali nastavi li se praksa finansiranja svega i svacega samo cemo uništiti obrazovni sistem.

 


Gost

#45

2016-07-13 19:38

mislim da je bolje da Ratko Mitrovic predje u djuru.

Gost

#46

2016-07-13 19:55

Jer su sjajne generacije medju njima i moji sinovi stekli znanja u toj skoli. Skole treba popravljati, podrzavati, unapredjivati a ne ukidati.
Srdacan pozdrav.

Gost

#47 Re: #33

2016-07-13 20:00

#44: - #33 

 Nema to veze sa čuvanjem mesta jer u ovom slučaju niko ne ostaje bez posla, samo deca ostaju ostecena.

Toliko se rupa u budžetu pravi i nekome smetaju skole?

Svaka cast.


Gost

#48

2016-07-13 20:08

Zato sto smatram da skole nacelno ne smemo zatvarati. Nadlezno Ministarstvo treba ozbiljno da se pozabavi ovim pitanjem.

Gost

#49

2016-07-13 20:36

 Ukoliko je dece sve manje onda bi trebalo uraditi nesto po tom pitanju (uvesti neke druge metode, smanjiti ogranicenja po odeljenjima).

Uostalom, sta cemo sa OS "Sutjeska" u Zemunu koja vec X godina unazad jedva upisuje po jedno odeljenje? Oni i dalje rade, i dalje funkcionisu!

aleksandar

#50 Re: #33

2016-07-13 20:38

#44: - #33 

 Oprostite, ali finansiranje škole ne možete nazvati finansiranjem svega i svačega. Niko ovde ne traži luksuz, već samo jednu normalnu školu, a Đuro to jeste.

 

Uostalom, zapravo ne tražimo ništa.  Ne treba ništa da nam daju. Samo da nam ne uzimaju.