ПОНИШТЕЊЕ ЗАКОНА О СМАЊИВАЊУ ПЕНЗИЈА У СРБИЈИ

ПОНИШТЕЊЕ ЗАКОНА О СМАЊИВАЊУ ПЕНЗИЈА У СРБИЈИ / Saopštenja / ИДЕМО ДАЉЕ / Komentari


Gost

#1

2016-09-18 04:04

Želim da budem u Odboru za skupljanje glasova i učestvujem u istom. Član sam pokreta Dosta je bilo (Zrenjanin) pa ću predložiti da i ovaj pokret stane uz nas i da nam pomogne u skupljanju potpisa. Verujem da bismo u mom gradu skupili značajan broj potpisa. Srdačno Vas pozdravljam sa željom da uspemo u pravednoj borbi i ostvarivanju otetih prava. Dr Mirjana Radišić dipl.ing., profesor strukovnih studija u penziji


Gost

#2

2016-09-18 06:33

Poštovani g. Tamburiću,

malo vam je tekst predugačak. mora se komunikacija skraćivati - gubi se moment.
Nedavno je prof. Teodorović podneo ličnu inicijativu ustavnom sudu za preispitivanje
odredjene regulative u naučnom radu. Vojni penzioneri su dobili spor slične prirode na US.
Za Ustavni sud ne treba 30.000 narodnjaka, a predmet manje zavisi od sastava, sposobnosti i
nemorala u skupštini, koja ovakav zakon ne mora da donsi.
Naše penzije su uštedjevina, već višestruko oguljena i pokradena, pretvorena u status Stare štednje,
koju onaj na vlasti tretira kako hoće. Npr. sutra u ponedeljak, može da skine dopunskih 92%.
Da li ćemo se onda stalno preganjati sa skupštinom, da poništava ono što je izglasavala?
Zato, predlažem usmerenje zahteva za očuvanje penzija na US.

S poštovanjem,
prof.dr. Aleksandar Jovanović
Јован Тамбурић
Autor peticije

#3 Re:

2016-09-18 06:48

#1: -  

 Postovana gospođo Radišić, 

hvala vam na podrsci. Još uvek, iako smo dostavili dopis sa predlogom, nismo dobili odgovor od Pokreta Dosta je bilo. bez obziira na stav centrale vi možete da se organizujete u Zrenjaninu. Potrebno je da nam dostavite predlog za sastav Odbora za prikupljanje potpisa U Zrenjaninu. Ja cu vas povezati sa ostalim gradjanima koji su potpisali peticiju . Dostavicu vam sav potreban materijal ya rad. Neka nam je sa srecom!

S postovanjem,

Jovan Tamburic


Gost

#4

2016-09-18 08:21

Izvinite, o cemu pricate? Kakvih 200-500 dinara?! Ne dam vam ni dinara, bez obzira sto sam potpisala peticiju. Izgleda da ste nesposobni da uradite ono sto se ocekivalo od vas, a to je da peticiju ucinite dostupnom sto vecem broju gradjana, PUTEM INTERNETA, sto je sasvim dovoljno za one koje tema peticije tangira, penzionere i one koji zele da ih podrze. Sigurno da bi ljudi potpisali da ste se potrudili malo vise. Od vas sam ocekivala da me obavestite gde da dodjem da licno potpisem peticiju. Za to je bio potreban jedan telefonski poziv, Ili obavestenje email-om, to nista ne kosta. A ne da mi trazite novac. E, za to ste sposobni. Online peticiju niste mogli da organizujete kako treba i sprovedete uspesno, a organizovacete toliki posao? Stvarno treba da vam verujemo da i vi niste jedni od mnogih koji su pronasli nacin da nas sisaju na razne nacine i prave budalama, sada pod parolom da je to za nase dobro. Ako ste ozbiljni zavrsite posao bez dzeparanja vec odzeparenih penzionera, nemaju vise odakle da vam daju. Izem ti akciju ako od onih za koje se "boris" da im povratis novac, trazis novac. To moze samo kod nas.

Gost

#5

2016-09-18 11:22

Hteo bih da Vam napomenem da relativno mali broj potpisnika ove peticije zavisi i od toga što ljudi nisu upoznati da nakon ispunjavanje elektronske forme treba i na svom e-mailu da potvrde svoj potpis. Mogli biste napisati jedno kratko uputstvo uz ovu peticiju.
S poštovanjem, Ivan Sokolović

avijatičar
Gost

#6

2016-09-18 18:47

Gospodine Tamburiću, pratio sam vaš rad u nekakvom udruženju. To udruženje se cepalo. Članovi tih novonastalih udruženja pokušavaju da pocepaju UVPS. Verujem da će im to i uspeti. Kada je do mene stigla vaša peticija koju sam podržao, tada nije bilo ni reči o participaciji, članarini ili bilo kakvim prilozima za rad novonastalih udruženja. Koliko ja vidim svima vama je stalo samo do novca. Od mene nećete dobiti nikakvih participacija, članarina, priloga, doprinosa, jer će na kraju opet doći do svađe i razlaza, a od prikupljenog novca  nikome neće biti podnešen izveštaj.

Caca

#7

2016-09-21 19:50

Taj zakon o smanjivanju penzija je svakako najveci bezobrazluk koji je mogao da nam se dogodi, mislim penzionerima kojima je oduzet deo prihoda. Svaku inicijativu da se to obustavi pozdravljam ali imam jednu strepnju u vezi prikupljanja sredstava. Jasno mi je da to sve ima cenu kostanja i da moramo sami brinuti o sebi. Medjutim u skupstini u kojoj o svemu odlucuje SNS sa svojim partnerima nema sanse da se izglasa zakon o izmeni zakona po volji penzionera. Nema sanse! Nisam za to da se trose bilo koja sredstva uzalud. Nije 500 dinara sitnica, sa tim se parama moze napraviti dobar obrok za 2 osobe. Toliko za sada. Pozdrav.

Срђан М

#8

2016-09-28 10:00

Поздрав! Из ових Ваших објава се види колико је у стварности потребно енергије и рада да се нешто покрене и промени. Ја тренутно нисам у Србији и вероватно дуже време нећу бити, па тако нећу бити у могућности да Вам непосредним радом помогнем, али имате моју духовну подршку. Желим Вам да због Вас и наше деце успете. Свако добро! Срђан Милинковић

Срђан М

#9 Re:

2016-09-28 10:24

#4: -  

 Поштовани/Поштована

Из Вашег бесног наступа се види зашто не може у Србији скоро ништа да се промени на миран начин.

Гдин је лепо питао да се донира. Не морате, ако нећете!

Можда је предлог да се донирају средства погрешан? Мислите да је Ваш долазак на неко предвиђено место где ћете се потписати довољан уложен рад за могућу промену нечега што Вас се тиче у држави у којој живите?

Али, ако мислите да ће неко сам моћи ( а ако је то Гдин Тамбурић, кога нити познајем, али бих вероватно лако дошао до њега, да сам у Србији ) да исфинансира само куповину минимално 1000 листова папира ( под претпоставком да на један А4 лист стаје 30 потписа ), испише и исцрта на њима поља за личне податке и потписе потписника петиције, овери исте листове ( не знам како Закон прописује и да ли уопште прописује ), пошаље их на неке адресе у другим градовима Србије ( претпостављам да Тамбурић живи у Београду? ) при том мора да их спакује у неку коверту, бар, а и то кошта који динар, плати поштанске или неке друге трошкове, назове телефоном неколико пута онога који треба да прими те листове, да провери да ли и кад може да их преузме, да ли их је преузео...Затим да оде до поште и пошаље те коверте...

А организација самог прикупљања потписа, обука оних који ће дежурати о тме како се потписи прикупљају, организација дежурстава, контактирање полиције и обавештавање о  местима прикупљања потписа итд...

На много начина може да се помогне ова акција.

Желим Вам свако добро!

 

 


Gost

#10

2016-09-30 19:35

Tamburicu, inicijativa ti nije losa, kako da se potpisem i da ti dam moju podrsku. Iako si me pre trideset i vise godina "zajebo" i od tada me moja rodjena zena mrzi , jer joj je brat zavrsio na karauli "Cafasan", umesto da ostane u tehnickoj radionici i nauci neki zanat.
tvoj klasic Susa