Peticija za osnivanje ALIMENTACIONOG FONDA

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje ALIMENTACIONOG FONDA

Drugi roditelj

#26 Re: Mnogo je i nas

2011-09-01 18:54

#1: -

Isto tako je mnogo i nas drugih roditelja, koji placaju u dan, a drugi roditelj puni detetu glavu glupostima i ne dozvoljava nam da vidjamo dete, znajuci da je zakon na njegovoj strani i da centar za socijalni rad nema vise nikakvih nadleznosti, te je jedino sto nam preostaje da tuzimo. Batalimo se alimentacionih fondova i gluposti, vec je krajnje vreme da se okrenemo ulaganjima u porodicu. To je isto kao kada bi umesto se trudili da bolesnik ozdravi, mi se brinuli da organizujemo sahranu kojoj ce svi da se dive. Ja zaista ne znam koliko je ljudi upuceno u danasnji zakon o porodici, ali jednostavno, onaj roditelj koji placa alimentaciju i vidja dete po presudi, bukvalno ga vidja na osnovu zdravog razuma i dobre volje drugog roditelja, jer ako mu on ukine to pravo, put do ponovnog ostvarivanja je jako trnovit i dug. A do tada se detetu glava napuni glupostima, prodju meseci, ponekad i godine i odnos je zauvek upropascen.

Amazonac

#27 Mnogo je i nas

2011-09-01 18:57

Isto tako je mnogo i nas drugih roditelja, koji placaju u dan, a drugi roditelj puni detetu glavu glupostima i ne dozvoljava nam da vidjamo dete, znajuci da je zakon na njegovoj strani i da centar za socijalni rad nema vise nikakvih nadleznosti, te je jedino sto nam preostaje da tuzimo. Batalimo se alimentacionih fondova i gluposti, vec je krajnje vreme da se okrenemo ulaganjima u porodicu. To je isto kao kada bi umesto se trudili da bolesnik ozdravi, mi se brinuli da organizujemo sahranu kojoj ce svi da se dive. Ja zaista ne znam koliko je ljudi upuceno u danasnji zakon o porodici, ali jednostavno, onaj roditelj koji placa alimentaciju i vidja dete po presudi, bukvalno ga vidja na osnovu zdravog razuma i dobre volje drugog roditelja, jer ako mu on ukine to pravo, put do ponovnog ostvarivanja je jako trnovit i dug. A do tada se detetu glava napuni glupostima, prodju meseci, ponekad i godine i odnos je zauvek upropascen.

Gost

#28

2011-09-01 19:15

Odlicna ideja i nadam se da ce zaziveti!

Gost

#29

2011-09-02 23:06

i ja sam samohrana majka koja ima pravosnaznu presudu da treba da dobije alimentaciju ali je za dve godine nikada nisam dobila..

Gost

#30 Re:

2011-09-03 00:56

#29: -

Da li ste podneli tuzbu ? Ako niste, obavezno podnesite tuzbu.....mogu da vam pomognem oko pisanja tuzbe, ako nemate novca za advokata ( NE ZNAM IZ KOG STE GRADA, ALI IMATE PRAVO NA BESPLATNU PRAVNU POMOC )....Udjite na grupu udruzenja samohranih roditelja i jenoroditeljskih porodica "ZAJEDNO"


Gost

#31 Re: Mnogo je i nas

2011-09-03 01:17

#27: Amazonac - Mnogo je i nas

Vi ste jedan od retkih koji ispunjava svoje obaveze...i svaka cast ! Nemojte da se plasite toga sto drugi roditelj puni glavu glupostima.....DECA NAJBOLJE ZNAJU !!!! Pruzite im ljubav, paznju...dokazite da brinete o njihovom odrastanju...ucestvujte u njihovom odrastanju...vratice vam se to, verujte mi. Deca podjednako vole oba roditelja...BEZ OBZIRA NA SVE !!!!! Samo vi nastavite da obavljate svoju roditeljsku duznost i nemojte da seplasite. Vratice vam se to jednoga dana....sa kamatom  :))))0


Gost

#32

2011-09-03 09:38

U redu je delovati ovako peticijama ali bez nekog agresivnijeg i ciljanog delovanja, bojim se da će ostati nekoliko potpisa u virtuelnom svetu, a batine i besparica su u pravom svetu...

Gost

#33

2011-09-03 11:55

jako lepo i jako dobro osmisljena peticija i drago mi je sto je neko to pokrenuo jer kao prvo znam mnogo njih koji ne dovijaju ni dinara od oceva koji su napiustili porodicu i ni ne znaju da se jave a kamoli nesto drugo, a i ne samo zbog njih vec i zbog svih ostalih koji su u slicnoj situaciji... samo napred nadam se da ce uspeti ovo...

Gost

#34

2011-09-03 12:44

Ljudski

Gost

#35

2011-09-03 18:01

Srećno!

Gost

#36 Re: Re: Mnogo je i nas

2011-09-03 19:15

#26: Drugi roditelj - Re: Mnogo je i nas

Alimentacioni fond je potreban roditeljima koji su vec izasli iz braka koji su pokusali da spasu ,a vecina i zivu glavu .Naravno da treba raditi na porodici i naravno da osudjujem roditelje koji zabranjuju detetu da vidja onog drugog roditelja.Ali sve to nema veze sa alimentacionim fondom .Zbog cega ukidati alimentaciju detetu ? Zato sto kaznjavamo onog drugog ?Vecina ne daje alimentaciju da bi se svetila ,a ne misli da dete treba da jede ,da se skoluje....


Gost

#37

2011-09-04 20:13

Posto sam i sama bila dete bez jednog roditelja koji nije placao alimentaciju ostavila sam potpis u nadi da ce ova peticija uspeti nesto promeniti zarad mnogobrojne decice i roditelja koji se o njima staraju.

Gost

#38

2011-09-06 18:11

Ne postoji nijedan rok za rešavanje problema naplate alimentacija!Rešenje - SADA - i - ODMAH! Alimentacija ne sme da bude stvar dobre volje!!!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2011-09-08 10:15