Peticija za osnivanje ALIMENTACIONOG FONDA

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2011-09-30 02:18



Gost

#6264

2011-10-01 21:18

ИМАМ ДРУГАРИЦУ, РАЗВЕДЕНУ, ИМА 3 ЋЕРКЕ.
ОТАЦ НИЈЕ ДАО АЛИМЕНТАЦИЈУ ВЕЋ 6-7 ГОДИНА, А СУД "НЕ МОЖЕ" ДА ГА НАЂЕ
ЧАК ЈЕ ПОКРЕНУТ И КРИВИЧНИ ПОСТУПАК ПРОТИВ ЊЕГА, У ЈАНУАРУ ЋЕ БИТИ 2 ГОДИНЕ КАКО ЈЕ КРИВЧНИ ПОСПТУПАК ПОКРЕНУТ, АЛИ ЈОШ НИШТА ОД ТОГА
daki

#6265

2011-10-10 15:19

podržavam !

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2011-10-14 04:20



Gost

#6267

2011-11-02 13:27

Verujem da nasa drzava po pitanju alimentacije,nazalost nece uraditi nista.Kao i unazad punih 32 godine,koliko ja tacno imam.Gledajuci kako se moj otac izvlacio svih ovih godina..ogorcena sam na sistem KAKO POMOCI SAMOHRANOM RODITELJU.Ova drzva,odnosno njihovi tako zvani zakoni.DECENIJAMA GURAJU U FIOKE OVAJ PROBLEM.Prosto teraju tog istog samohranog roditelja da i on kao jedini preostali koji na kakav takav nacin brine o svom detetu..i nayalost cesto se desava DA OVAKAV TEROR VLASTI,ZAKONA NATERA I TOG JEDNOG SAMOHRANOG RODITELJA DA NAPUSTI SVOJE DETE.Samo pogledajte kakvu silnu dokumentaciju traye prilikom podnosenja za DECIJI DODATAK,MATERIJALNU POMOC,OVERA YDRAVSTVENE KNJIZICE.Kucas na sva moguca vrata i jos te pljunu,na to sto si samohran roditelj.Dovedu te do ludila.I onda budi normalan,detetu o kome brines.MOJE RESENJE OVOG PROBLEMA JESTE : NE MALTRETIRATI SAMOHRANOG RODITELJA,VEC ONOGA KO JE NAPUSTIO DETE-DECU.PRESTATI SA TOM PAPIROLOGIJOM:POSTOJI PO RODJENJU DETETA IZVOD IZ MATICNE KNJIGE GDE JASNO PISE KO JE OTAC A KO MAJKA.NEKA DRZAVA SAMA PRONADJE RESENJE KAKO DA TERETI OSOBU KOJA JE NAPUSTILA DETE.Kao sto su izmislili zakon da ih mi samohrane majke teretimo po sudovima.Sta smo mi majke ili DETEKTIVI??? Dovoljno se osecamo odbacene od celokupnog drustva.Tako da je krajnje vreme da se ti ljudi koji su napustili svoju decu na adekvatan nacin,pronadju.To je duznost drzave,zakona koji se za sve menja,samo NAZALOST NE ZA SAMOHRANE MAJKE.Pakao koji sam prosla nebi pozelela nikom a verujem da je na milione onih koji su isto to prosli.IZVOLITE LJUDI NA VLASTI TRAZITE TE ODBEGLE OCEVE A NAS SAMOHRANE MAJKE POMOZITE FINANSISKI,DOK NE PRONADJETE ADEKVATNO RESENJE ZA OVAKAV PROBLEM.Hvala Danijela Naumovski-Popovic

Gost

#6268

2011-12-05 23:52

kao sto postoje sluzbe i razni kreditni biroi koji su u mogucnosti da nama zakucaju na vrata i naplate dugovanja prema njima i to pred pretnjom zatvorske kazne a za njih je drzava izdvojila sredstva kako da taj sistem naplate funkcionise i to u sto kracem roku. Smatram da su prvo trebali da izdvoje ljudstvo,sisteme za naplatu alimentacije zbog DECE kad vec drzava nece da ih pomogne.

Gost

#6269

2011-12-06 14:31

najzad neka konkretna akcija, bravo!

Gost

#6270 Re: Re: Mnogo je i nas

2012-01-11 23:11

I majka i maceha

Moj bivsi muz za nase zajednicko dete uredno placa alimentaciju,imamo veoma korektan odnos jer smo ljudi i roditelji,ali...Moj dugi muz ima dvoje dece iz prvog braka.Njegovoj bivsoj zeni je pripalo roditeljsko pravo i naravno alimentacija.Posto je moj suprug privatnik placao je uredno za svako dete po 200 eura za alimentaciju i 100 eura za izdrzavanje bivsoj supruzi,sto je ukupno 500 eura mesecno.No,nastankom krize,moj suprug trazi umanjenje alimentacije i donosi se sporazumno resenje na iznos alimentacije od 275 eura za oba deteta mesecno.Elem,godinu dana nije bio u mogucnosti da redovno placa alimentaciju,pa je njegova bivsa supruga podnela 2 krivicne prijave.Napominjem,da imamo jos dvoje dece nase zajednicke.Bivsa supruga mog muza niti je deci davala pare,niti im spremala redovno obroke,niti je vodila racuna o njihovom obrazovanju,odeci,obuci...Sve sam to radila ja,kao njihova maceha!Suludo,zar ne?!A suludo je i da moj suprug ponovo trazi smanjenje alimentacije?!Pri tom bivsa zena i dvoje dece zive u stanu od 90m2 koji je lepo opremljen,a sve je to obezbedio moj muz.Napominjem da smo kupovali komplet obucu,odecu,knjige i sav pribor za skolu za muzevljevu decu iz prvog braka i da nikada nismo uzeli racune za to.Bivsoj zeni mog supruga nista nije dobro,a napominjem da je psihicki infiltrirala decu protiv oca i mene.Kao psihicko zlostavljanje decijeg razuma npr.otac vam je los,ona je kur... i svakakve bljuvotine.Zamislite deciji um?Moj suprug je dobar covek i dobar otac svoj deci,ali vremena su teska,no mi dalje kupujemo deci sve sto je potrebno,a alimentaciju platimo kada mozemo.Jer ako im mi ne kupimo,bojim se da nece imati nista od majke!I ko ce i kojim clanom zakona da regulise ovakve odnose?Mi nasu decu stvarmo iz ljubavi,strasti ili ne znam vec cega!Nijedno dete nije samo trazilo da se rodi!Kakvi smo mi to ljudi,majke ili ocevi kada uvek,ne bas uvek,ne vodi racuna o deci!Deca jedina stradaju i snose konsekvence nasih losih dela,tj nedela!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2012-01-16 08:41



Gost

#6272 Re: Re:

2012-01-16 17:18

#6271: - Re:

Anonymous, my brother ... this is the place for the poorest citizens of our country, for which they strive to be a littlebetter ... Be a good friend and attack another group and our poor left alone ... please! !


Gost

#6273

2012-02-27 01:21

Meni je poznato da mnoge zemlje to imaju i kada sam pokušala da utičem na donosioce odluke dobila sam izuzetno vulgaran i ponižavajući odgovor. Svaka čast na inicijativi, radi se o interesu dece.
Izaberite nadimak

#6274 Re:

2012-03-29 18:00

#6264: -

Neka raspisu poternicu za njim...jedna prijateljica je to uradila i pronasli su tipa u Americi...sve je morao da plati sa kamatom..ALIMENTACIJA NIKADA NE ZASTAREVA !!!


Gost

#6275

2012-04-01 01:24

potpisao sam