PRAVDA ZA MASU I LARU

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PRAVDA ZA MASU I LARU


Gost

#76

2016-10-24 10:19

Kako bi Pravda dobila pravo znacenje i funkciju!!!

Gost

#77

2016-10-24 11:49

Zato što nemogu da verujem čemu nas vodi ova država da da decu očevima koji nebrinu o njima ni kada su u braku, nego njegovi roditelji. Ako decu trebaju da vaspitaju babe i dede koje imaju po 60-70 godina onda uredu.

Gost

#78

2016-10-24 19:32

Gledajući emisiju ''Život priča'' u kojoj sam čuo Natašinu priču u meni su se, verujem kao i kod velike većine običnih gledalaca, pomešala dva osećanja: bio sam i dirnut pričom, a istovremeno i ogorčen njome. Upitao sam se dokle ćemo gledati priče o oholim ljudima koji bi da novcem kupe sve i svakoga na ovom svetu, o beskrupuloznim sudijama i njihovim timovima koji pravo ne kroje po pravdi i zakonima, već po nekom svom tarifnom sistemu... Peticija za Mašu i Laru je poslednja odbrana elementarnih ljudskih prava od bahatih i samoživih pojedinaca, a pravo majke na svoju decu je valjda najelementarnije od svih. Ako ovo ostane nekažnjeno neće izgubiti samo Nataša - gubimo svi mi. Želeo bih da vidim na delu i one koji nam, sa visokih pozicija u pravosuđu, gotovo svakodnevno putem medija poručuju da se bespoštedno bore za pravedno društvo očišeno od svih vidova kriminala i korupcije. Gospodo, pokažite koliko ste iskreni u tome.

Nemanja

#79 Re:

2016-10-24 23:36

#16: Neko daleko -  

 Odlično zapažanje . Mislim da ste potpuno upravu! Ona i jeste u emisiji samo govorila kako je ona udarala muźa , i to pred decom . Čak je i priznala u policiji da je to u radila i da se kaje.

Tako da je u celoj ovoj priči ona jedini nasilnik i nije ni čudo što su joj oduzeli decu, ...jer to bi se isto desilo i da je obrnut slučaj. A hteli smo ravnopravnost među polovima.

Ne znam ,da li ste na kraju primetili da je ona ipak ibila na veštačenju , i na osnovi specijalnih testova koje je popunjavala i iz razgovora sa njom oni su zaključili da je ona psihički labilna osoba. 

Te testove i odgovore na ta pitanja ona ima verovatno, dostavljena joj je kopija , ...što to nije pokazala . 


Gost

#80 Re: Re:

2016-10-24 23:44

#33: Prolaznik - Re:  

 Otkud znate da deca pate ? Možda su deca srećna s ocem, ...jer možda recimo ne moraju da gledaju nasilje u porodici koje je ona vršila nad njim . 

 

Nemanja

#81 Re: Re: Re:

2016-10-24 23:58

#72: - Re: Re:  

 Ja koliko sam pratio emisiju ,... veštaci su rekli da je ona psihički nestabilna osoba . Njeni advokati su je savetovali da ode na to veštačenje. I ona je potpisala taj test i iskaz koji je dala veštacima. 

Moslim da je stvar potpuno jasna,... pogotovo ako znamo da je tužilaštvo na osnovu dokaza koje je muž priložio podiglo krivičnu prijavu protiv nje. 

Ja verujem našem tužilaštvu i našim sudovima više nego CZSR u kojem rade psiholozi koji nemaju dva osnovna specijalistička ispita ,koja su preko potrebna da bi se rasudjivalo o nasilju u 21. Veku. 

Miloš

#82 Re:

2016-10-25 00:12

#77: -  

 Zašto banalizujete ?! Otkud vam to da očevi ne brinu o deci ? Ima očeva (manjina doduše) koji se o deci recimo mnogo bolje brinu nego majke !! Ja znam nekoliko takvih . Otkud znate da Natašin muž nije takav. 

U vrlo malo slučajeva se privremena mera dodeljuje ocu . 

Verovato su sud , tužilaštvo i veštaci uvideli sve okolnosti i zbog toga su deca dodeljena majci. 

Psiholozi i sud su viši organ od CZSR , zato su oni i priznali da moraju po tome da postupaju. 


Gost

#83

2016-10-25 06:42

uveren sam u nepravdu koja je učinjena ovoj majci, koja nije materijalno sposobna, kao ni većina roditelja u Srbiji - da se nosi sa Sudovima, advokatima, korumpiranim socijalnim radnicima i policijom, koja nema novca da finansira svoju borbu sa supružnikom i njegovom porodicom
Milica

#84 Re: Re:

2016-10-25 13:42

#79: Nemanja - Re:  

 Verovatno niste pazljivo pratili emisiju, pogledajte je jos jedanput.


Gost

#85 Re: Re: Re:

2016-10-25 13:45

#80: - Re: Re:  

 Molim vas da ne govorite o nasilju sa njene strane, posto ga nije bilo, da je moj muz odavno bi leteo! Pogledajte emisiju jos jednom! Natasu licno poznajem 15 godina i nema primernije osobe i majke!


Gost

#86 Re: Re:

2016-10-25 13:57

#82: Miloš - Re:  

 Naravno da ocevi brinu o svoj deci, ali se ovaj otac nesto pogubio na zalost i njegov egoizam je nadmasio dobrobit dece, kojoj je majka potrebna vise od 1 sata 1 nedeljno! Natasa nije kriminalac,niti dusevni bolesnik, naprotiv ona je zena i majka za primer! Kakav je to sud koji deci osporava pravo na majcinu ljubav?! Deca tuguju za njom,svakodnevno je traze, a otac im cak uskracuje zajednicke tel.razgovore.Koji je bre on otac?! 


Gost

#87 Re: Re: Re: Re:

2016-10-25 14:02

#81: Nemanja - Re: Re: Re:  

 Ko ste vi?! Molim vas ne upustajte se u komentarisanje ako niste ni u sta upuceni!!!! Izneli ste sve neistine, jer niste dovoljno ukljuceni u desavanja! 


Gost

#88 Re: Re:

2016-10-25 16:31

#79: Nemanja - Re:  

 Ja sam socijalni radnik i igrom slucaja cula sam za celu pricu, ovako zena od 155cm ne moze da bude nasilnik prema coveku od 180cm i 100kg ona se samo branila, a on je sramota za muski rod kada je izjavio da ga je tukla, drugo vestačenja nije bilo niste gledali dobro emisiju, treće kada je Nada Jankovic poslala lazno vestačenje sudija je uspela da u roku od 48 sati napiše resenje od 18str da joj se oduzimaju deca( od kada su sudovi u Srbiji tako revnosni) a nije stigla da zakaze 5 meseci rociste, gospodja je prva tuzila za nasilje ali se po njenoj tuzbi ne postupa a on podnosi pet dana kasnije. Koliko se Sudiji Lidiji Alagic zurilo da uzme novac od Nadice Naletine I Marka Naletine kada nije sacekala misljenje CSR, u medjuvremenu nakob emisije jest uradjeno vestačenje a posto vidim da ste obavešteni znači ovo pise te upravo vi Marko Naletina, a vestačenje je radio ko drugi nego isti vestak koji je uradio ono nepostojace  vestacenje, isla je macki na rupu i to ne po propisima.

Sticem utiska da upravo pise muz Natase Naletine ovde navedene negativne tektove,jer niko normalan ne moze da ostane ravnodusan na onakvo obrazlozenje koje vredja inteligenciju prosecnog coveka. Poenta je sudija a njih dvoje nisu vazni za svadju je potrebno dvoje


Gost

#89 Re: Re: Re: Re:

2016-10-25 16:36

#81: Nemanja - Re: Re: Re:  

#79: Nemanja - Re:

Ja sam socijalni radnik i igrom slucaja cula sam za celu pricu, ovako zena od 155cm ne moze da bude nasilnik prema coveku od 180cm i 100kg ona se samo branila, a on je sramota za muski rod kada je izjavio da ga je tukla, drugo vestačenja nije bilo niste gledali dobro emisiju, treće kada je Nada Jankovic poslala lazno vestačenje sudija je uspela da u roku od 48 sati napiše resenje od 18str da joj se oduzimaju deca( od kada su sudovi u Srbiji tako revnosni) a nije stigla da zakaze 5 meseci rociste, gospodja je prva tuzila za nasilje ali se po njenoj tuzbi ne postupa a on podnosi pet dana kasnije. Koliko se Sudiji Lidiji Alagic zurilo da uzme novac od Nadice Naletine I Marka Naletine kada nije sacekala misljenje CSR, u medjuvremenu nakob emisije jest uradjeno vestačenje a posto vidim da ste obavešteni znači ovo pise te upravo vi Marko Naletina, a vestačenje je radio ko drugi nego isti vestak koji je uradio ono nepostojace vestacenje, isla je macki na rupu i to ne po propisima.

Sticem utiska da upravo pise muz Natase Naletine ovde navedene negativne tektove,jer niko normalan ne moze da ostane ravnodusan na onakvo obrazlozenje koje vredja inteligenciju prosecnog coveka. Poenta je sudija a njih dvoje nisu vazni za svadju je potrebno dvoje


Gost

#90 Re: Re:

2016-10-25 16:37

#82: Miloš - Re:  

#79: Nemanja - Re:

Ja sam socijalni radnik i igrom slucaja cula sam za celu pricu, ovako zena od 155cm ne moze da bude nasilnik prema coveku od 180cm i 100kg ona se samo branila, a on je sramota za muski rod kada je izjavio da ga je tukla, drugo vestačenja nije bilo niste gledali dobro emisiju, treće kada je Nada Jankovic poslala lazno vestačenje sudija je uspela da u roku od 48 sati napiše resenje od 18str da joj se oduzimaju deca( od kada su sudovi u Srbiji tako revnosni) a nije stigla da zakaze 5 meseci rociste, gospodja je prva tuzila za nasilje ali se po njenoj tuzbi ne postupa a on podnosi pet dana kasnije. Koliko se Sudiji Lidiji Alagic zurilo da uzme novac od Nadice Naletine I Marka Naletine kada nije sacekala misljenje CSR, u medjuvremenu nakob emisije jest uradjeno vestačenje a posto vidim da ste obavešteni znači ovo pise te upravo vi Marko Naletina, a vestačenje je radio ko drugi nego isti vestak koji je uradio ono nepostojace vestacenje, isla je macki na rupu i to ne po propisima.

Sticem utiska da upravo pise muz Natase Naletine ovde navedene negativne tektove,jer niko normalan ne moze da ostane ravnodusan na onakvo obrazlozenje koje vredja inteligenciju prosecnog coveka. Poenta je sudija a njih dvoje nisu vazni za svadju je potrebno dvoje

Anci

#91 Re: Re:

2016-10-25 17:31

#79: Nemanja - Re:  

 

Ja sam socijalni radnik i igrom slucaja cula sam za celu pricu, ovako zena od 155cm ne moze da bude nasilnik prema coveku od 180cm i 100kg ona se samo branila, a on je sramota za muski rod kada je izjavio da ga je tukla, drugo vestačenja nije bilo niste gledali dobro emisiju, treće kada je Nada Jankovic poslala lazno vestačenje sudija je uspela da u roku od 48 sati napiše resenje od 18str da joj se oduzimaju deca( od kada su sudovi u Srbiji tako revnosni) a nije stigla da zakaze 5 meseci rociste, gospodja je prva tuzila za nasilje ali se po njenoj tuzbi ne postupa a on podnosi pet dana kasnije. Koliko se Sudiji Lidiji Alagic zurilo da uzme novac od Nadice Naletine I Marka Naletine kada nije sacekala misljenje CSR, u medjuvremenu nakob emisije jest uradjeno vestačenje a posto vidim da ste obavešteni znači ovo pise te upravo vi Marko Naletina, a vestačenje je radio ko drugi nego isti vestak koji je uradio ono nepostojace vestacenje, isla je macki na rupu i to ne po propisima.

Sticem utiska da upravo pise muz Natase Naletine ovde navedene negativne tektove,jer niko normalan ne moze da ostane ravnodusan na onakvo obrazlozenje koje vredja inteligenciju prosecnog coveka. Poenta je sudija a njih dvoje nisu vazni za svadju je potrebno dvoje


Gost

#92 Re: Re: Re:

2016-10-25 17:33

#80: - Re: Re:  

Ja sam socijalni radnik i igrom slucaja cula sam za celu pricu, ovako zena od 155cm ne moze da bude nasilnik prema coveku od 180cm i 100kg ona se samo branila, a on je sramota za muski rod kada je izjavio da ga je tukla, drugo vestačenja nije bilo niste gledali dobro emisiju, treće kada je Nada Jankovic poslala lazno vestačenje sudija je uspela da u roku od 48 sati napiše resenje od 18str da joj se oduzimaju deca( od kada su sudovi u Srbiji tako revnosni) a nije stigla da zakaze 5 meseci rociste, gospodja je prva tuzila za nasilje ali se po njenoj tuzbi ne postupa a on podnosi pet dana kasnije. Koliko se Sudiji Lidiji Alagic zurilo da uzme novac od Nadice Naletine I Marka Naletine kada nije sacekala misljenje CSR, u medjuvremenu nakob emisije jest uradjeno vestačenje a posto vidim da ste obavešteni znači ovo pise te upravo vi Marko Naletina, a vestačenje je radio ko drugi nego isti vestak koji je uradio ono nepostojace vestacenje, isla je macki na rupu i to ne po propisima.

Sticem utiska da upravo pise muz Natase Naletine ovde navedene negativne tektove,jer niko normalan ne moze da ostane ravnodusan na onakvo obrazlozenje koje vredja inteligenciju prosecnog coveka. Poenta je sudija a njih dvoje nisu vazni za svadju je potrebno dvoje


Gost

#93 Re: Re: Re: Re:

2016-10-26 10:01

#92: - Re: Re: Re:  

 Maja

 

Lepo ste na sve obrazlozili


Gost

#94 Re: Re: Re:

2016-10-26 10:03

#88: - Re: Re:  

 Gospodjo ili gospodine ja isto mislim sto i vi ali prosecan čovek sa lošom inteligencijom ne moze da rasudjuje jos ako je musko, njemu je svaka zena kriva a ovde i nije poenta u tome ko je kriv vec upravo kako ste reklo

Pravda

#95

2016-10-26 12:15

Advokat muza je Krainovic, koji je poznat po laznom diskreditovanju majki i oduzimanju dece u korist oceva... U svim tim parnicama sudija je doticna Aligicka, a i vestak se po usemljenom obrascu ne menja! Sve cinjenice ce biti javno iznesene i svi ce odgovarati za svoje postupke,bas svi!!!Nek im bog oprosti grehe mi necemo! DECA SU U PITANJU!!!


Gost

#96 Penzionisana!

2016-10-26 12:59

Vestak Nada Jankovic je vestacila, samo je cudno to sto je gospodja od januara u penziji?! A i proceduru je penzionisana zaobisla, pa umesto da procenjuje odnos majke i dece u par sastanaka, ova je Natasi dala da pouni test proforme radi, videla je taj jedini put bez da su deca i bila prisutna! SRAM VAS BILO! IMATE LI VI UNUKE!


Gost

#97

2016-10-26 15:25

Zato sto ne verujem u pravednost sistema, narocito sluzbi u centru za soc rad. Zato sto deca treba da budu uz majku i majka uz decu.

Gost

#98

2016-10-26 22:53

Zato sto dete prpada roditeljima
borac

#99 Re: Re:

2016-10-26 23:25

#82: Miloš - Re:  

 ....ovde je sve vrlo jasno ko je sta uvideo i za koju svotu novcanih jedinica...pri tom molim Vas pogledajte emisiju jos jednom...i saslusajte tumacenje Dr. pravnih nauka za porodicno pravo......mislim da je to kompetentnije od nasih misljenja....sve ovo naravno ukoliko i Vi niste na platnom spisku porodice Naletina pa Vam je to u opisu radnog zadatka.....

Jana

#100 Re: Re: Re: Re:

2016-10-26 23:36

#81: Nemanja - Re: Re: Re:  

 .....a Vi ste na platnom spisku MARNIK......ok, super....razumem, svako treba da zaradi svoju platu....ali bar se potrudite za minimum inteligencije i dostojanstva.....