Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!


Anonymous

#51

2011-12-02 16:58

Mišljenja sam da je ovaj pokušaj ''zakona'' poprilično besmislen, da ne kažem čisto ludilo pojedinaca. Kad bi pozornije obratili pažnju na incidente građana i pasa, primijetili bi da se ''napadi opasnih pasa'' više odnose na pasmine niže rase (pekinezer, mops, i sl.) ili tzv. ljubitelje djece/maze: retriver, labrador itd. nego na sadašnju klasifikaciju istih. Lično sam više imala incidenata i nemilih događaja sa navedenim pasminama al' niti jednu sa Vašom klasifikacijom.
Topla preporuka: bolje je da sredstva i vrijeme kojim očito obilujete nemilice, posvetite udomljavanju pasa lutalica da ne budu više sredstva iživljavanja divljaka i neodgojene djece.

Gost

#52

2011-12-02 17:10

Ne znam samo kako je nekome ovakva glupost mogla da padne na pamet. Nisu krivi psi, vec njihovi vlasnici. Sada i mi NORMALNI vlasnici koji vodimo racuna o svojim psima treba da ispastamo zbog nekoga tamo ko bas i nema puno vremena za svog psa te i te rase.

Gost

#53

2011-12-02 17:13

Pre ću se spaliti javno nego im platiti NAMET NA PAMET!

Gost

#54

2011-12-02 17:13

skroz bezveze

Gost

#55

2011-12-02 17:23

STOP HARACLIJAMA!!!

Gost

#56

2011-12-02 17:29

Nadam se da cje peticija imati uticaja.Ali ko nam odredjuje zivot necje nas pustiti bez krvi!!!

Gost

#57

2011-12-02 17:29

Ja sam vlasnik jedne od pomenutih rasa i tvrdim da je ovo diskriminacija kako vlasnika tako i pasa. Sta cemo sa vucjacima, sarplanincima i ostalim rasama koje "nisu" opasne. Pas je onakav kakav je vlasnik i to je prva recenica bilo kog uputstva za odgajanje pasa. Mislim da bi trebalo to da se predoci pokretacima ove uredbe, a u krajnjem slucaju trebalo bi zapretiti tuzbom u Strazburu ( sigurno medju vlasnicima ima neki advokat koji je voljan da pruzi usluge pisanja jedne tuzbe ovog tipa ). Bojim se ako samo ostane na ovome da je to slaba vajda. Sad ce izbori i treba iskoristiti to vreme da se izvrsi pritisak na politicare da se ne zanose sa ovakvim stvarima. Jer poenta nije spreciti cuvanje tih pasa vec uzeti jos neki dinar za plate prekobrojnih sluzbenika.


Gost

#58

2011-12-02 17:53

Alo ljudi ne postoje opasni psi to je stvar vaspitanja kao sto vaspitate i vase dete ocemu vi pricate
uvedite poreze na narkomane

Gost

#59

2011-12-02 18:05

Potpisao sam ali problem se nece resiti na ovaj nacin.Moraju da se preduzmu konkretne mere.

Gost

#60

2011-12-02 18:14

Stafordi ne spadaju u opasne rase pasa ! To je pravi porodicni pas !!!!

Gost

#61

2011-12-02 18:22

Za neznalice i one koji ne poznaju kinologiju, psi se svrstavaju u opasne i one NE opasne. Isto tako, za neznalice, jedno kratko objasnjenje-psi se svrstavaju po FCI grupama,(ima ih 10), a mogu se svrstati i drugacije: gonici, tragaci, radni psi, terijeri, psi za igru i razonodu i psi za specijalne zadatke. Kinologijom se bavim 20 godina i nikada ni u jednoj (domacoj i stranoj) literaturi nisam pronasla termin "opasan pas". Obzirom da sebe smatram kompetentnom, obrazovanom osobom, smatram da termin "opasan pas" nije prikladan, cak stavise, nepostojeci je. Mogu samo da zakljucim da su zakon donele neznalice iz oblasti kinologije i samim tim zakon je nevazeci. Ukoliko je gradska kasa prazna, ovo nije nacin da se ista dopuni. Diskriminacija pojedinih rasa je potpuno neprihvatljiva.

Gost

#62

2011-12-02 18:23

sramota!!!

Gost

#63

2011-12-02 18:36

SRAMOTA ZA OVAJ DIVLJACKI NAROD, SRAMOTA ZA SRBIJU!!!!!!!!!!

Gost

#64

2011-12-02 18:42

united amstaff serbia,samo napred,share-ujem ovo svaki dan!!!!

Gost

#65 Re:

2011-12-02 18:49

#64: -

Hvala, samo sheruj, ma bitno je samo da se sakupi sto vise potpisa. Neko ce vec videti ovo, koliko nas je, koliko se nas "slaze"sa novim zakonom..


Gost

#66

2011-12-02 18:50

Mislim da je ovaj zakon jos jedna prevara da se narodu pokradu pare.. Zasto bi mi ispastali zbog nekolicine ljudi koji svoje kucice od malih nogu poducavaju agresivnoscu..
cic@-kravica

#67

2011-12-02 18:59

treba svi da se okupimo na trgovima u Bg,Ns,Nishu,.....sa svojim ljubimcima i da pokazemo neobavestenom i nedovoljno informisanom narodu kakvi su to psi.Vreme je da saznaju.Pa ako pederi traze prava i zale se na diskriminaciju imamo i mi valjda pravo da kazemo sta volimo! I mi smo razliciti,i mi smo diskriminisani jer mi volimo terijere tipa bull i sve tzv.opasne rase.
svi znate sta bi vas pas uradio za vas,ajde da i mi za njih nesto uradimo.

Gost

#68

2011-12-02 19:02

Ako pas deluje opasno svojim fizickim izgledom...
Ne mora da znaci da je stvarno opasan, vec to zavisi od samog vlasnika...

Gost

#69

2011-12-02 19:04

Idemo pred skupstinu !!!!!!!!!!! Bas da vidim ko moze da mi zabrani da imam i gajim ,, OPASNU RASU ˇ"

Gost

#70

2011-12-02 19:11

Sramota sta nam rade!!!

Gost

#71

2011-12-02 19:18

Tvrdim da ni jedna rasa pasa nije agresivna sve dok vlasnici ne promišljeno ili čak svesno probude agresivnost u njima.Smatram da svaki vlasnik pasa mora raditi sa psom da bi pas bio civilizovan 99% to i ćini 1% ne pa je NE POTREBNO KAŽNJAVATI SVE LJUBITELJE TIH RASA

APBT Beograd

#72

2011-12-02 19:20

1: Pitovi se cesto koriste kao "therapy dogs" ili psi koji pozitivno uticu na ljude.U Americi postoje centri za stare ljude gde se dovode pitovi kako bi se igrali sa njima. Takodje moze da vam pomogne da prebrodite emocijonalne teskoce jer ovi psi previse vole ljude!Oznaceni su kao odlicni psi ovog tipa!

2: Pitovi se koriste kao tragaci i spasioci!Sirom sveta ova rasa spasila je i pronasla mnogo ljudi!

3: Pitovi se koriste kao tragaci narkotika i bomba!

4: Pitovi su odlicni sa decom , i decu obozavaju. Nije im za dzabe dat nadimak "Pas Dadilja" !

5: Pit bull nije agresivan prema ljudima. Vaze kao dobra i nezna rasa koja obozava ljude. Kao i kod svakog coveka ili psa postoji neki individualac koji nije naucen "lepom ponasanju" ,od vas zavisi kakav ce ker biti!

6: Ne odgovoran vlasnik ne treba da uzima pita za ljubimca!

7: Pit je koriscen tokom drugog svetskog rata! Jedan je ranjen dva puta tokom akcija i spasao je ceo vod upozoravajuci ih na napad Nemaca otrovnim gasom , takodje uhvativsi Nemackog spijuna Smile

8: Pitovi su zabelezili 83.4% testa NARAVI pasa u Americi , sto je u samom vrhu!

9: TO SU PSI - NE MASINE ZA UBIJANJE I BORBE!!!

preuzeto sa sampioni.serbianforum.info

Gost

#73

2011-12-02 19:46

Stop pljachki i satanizovanju terijera tipa bull!

Gost

#74

2011-12-02 19:51

sramota...nije pas taj koji je los nego vlasnik koji ga cini takvog...niko nema pravo da odredjuje koji je pas opasan a koji ne!

Anonymous

#75

2011-12-02 19:59

sramota