Hoćemo otvaranje Cetinjskog azila za napuštene životinje


Gost

#1

2012-02-20 02:38

Ima masu napustenih pasa treba AZIL ! Pod HITNOO !

Gost

#2

2012-02-20 03:21

vrijeme je za azil na Cetinje,to svaki grad ima.

Gost

#3

2012-02-20 04:09

!!! otvarajjj :)

Anonymous

#4 Re:

2012-02-20 04:29

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-02-20 04:29


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-02-20 04:34



Anonymous

#7 Re:

2012-02-20 04:35

#3: -

Čekamo da to opština uradi... Obećanja su tu, još samo da pređu sa riječi na djelo. Biće, vjerujem :)

JA

#8 Re:

2012-02-20 04:51

#1: -

Znate li kakav je osjecaj kad setate ulicom nocu, posebno sad kad gase ulicnu rasvjetu? Idete, idete (a sami ste), ulicom nidje nikoga...i u susret vam ide copor pasa!? Jeste da nemam strah, ali... zima je, snijeg, gladni su, traze hranu...
Nikad se ne zna na sta ih sve glad moze natjerati... Naravno da nikome od vas nije bas svejedno kad se nadje u takvoj situaciji, a oni kao i ljudi traze nacin da opstanu, da zive! 
Hranu nadju tu i tamo, ako se nadje neko dobar pa podijeli sa njima parce svog rucka - uzine... Ali, nema mnogo takvih ljudi... Cak je sve vise onih koji ostavljaju svoje ljubimce i prepustaju ih ulici...Napustaju ih iz ne znam kakvog razloga, ali tvrdim da ne postoji dovoljno dobar razlog da se napusti ljubimac, bilo da je to pas, macka ili neka druga zivotinja.
Cak i u situacijama kada ste bez novca i nemate cime sebe da hranite, pa ni tada ih ne treba napustati... Bitno je da imaju dom, da im je toplo i da imaju vasu paznju...Ako im to omogucite, vjerujte mi da vas oni nikad nece iznevjeriti.
Zivotinje su iskrene, privrzene i nesebicne. One ce brinuti o vama isto kao i vi o njima.One vas nece iznevjeriti, cuvace vase tajne, nece vas ogovarati, jer ne mogu. A covjek sve to moze i da vas iskoristi i povrijedi i da vas ogovara i da vam okrene ledja kad je njemu drago...
Znam dosta ljudi koji drze mnogo zivotinja u svojim kucama, dvoristima i pored toga uzimaju zivotinje sa ulica, brinu o njima, lijece ih (ako su bolesni, ranjeni)  i rado bi ih pokupili sve da mogu, ali nemaju uslova...
I zbog toga vas molim, vas koji imate zivotinje, da ih ne napustate! U slucaju da ne mozete vise da brinete o njima, potrudite se da im nadjete novi dom i da ih ne prepustate ulici, kao sto to radite... A neki to rijesavaju tako sto usmrte svog ljubimca...Ali to nisu ljudi, takve osobe jedino mogu nazvati MONSTRUMIMA, PSIHOPATAMA i tome slicno.

Nego, da se vratim na glavno... 
Cetinju je POD HITNO, ali POD HITNO potreban Azil i smatram da imamo dovoljno prostora za takvu investiciju, a i imamo volje... Mislim da je najvaznije da se psi i macke sklone sa ulica, a sto se ostalog tice, sigurna sam da bi gradjani dali neki svoj doprinos i pomogli u nabavljanju hrane i tako nekih osnovnih potrebstina...

 


Gost

#9

2012-02-20 05:03

Srecno ;)
Gost

#10

2012-02-20 12:03

Pod hitno Azil i Policiju za zivotinje!

Gost

#11

2012-02-20 15:13

Prijeko potrebna stvar za Cetinje, nadam se da ce se ideja sprovesti u djelo.
Dogsfriend

#12 #12

2012-02-20 15:29

U potpunosti se slazem sa komentarom od 'JA'. Mora se! To je duznost svake opstine da obezbijedi. A mi kao gradjani moramo insistirati na sve nacine i udruziti snage radi dobrobita svih nas, pa i napustenih pasa. Cesto se i oni pokolju. Mi kao ljudi koliko toliko imamo svoj hleb, a oni? Kako bi bilo da smo mi ti koji nemaju hranu? Nismo svjesni sto bi tada bilo. Zato poludim kad ljudi kazu da je zivotinja kriva...cesto to cujem. Kako mogu? Uvijek su ljudi. Zato, da ne bi ispastali i strahovali da li ce nasi ljubimci, nasi dragi i drugi ljudi pa i mi sami biti zrtve njihove gladi, apelujmo! Cujem i komentare da se nema para.. Ha, pa valjda bismo svi doprinijeli tom iznosu. Sto mislite da se organizuju oni koji imaju tu opremu da naprave postere i polijepe ih sa porukom - Zelimo azil! Ili nesto tako. Ne smijemo odustati! Sve me strah da je to obecanje samo da nas umire.. Previse je pasa. Moraju se i oni zbrinuti, pa im tamo komotno mozemo nositi hranu bez straha, zar ne? Budimo humani.

Gost

#13

2012-02-20 15:46

sve pohvale za inicijativu

Gost

#14

2012-02-20 15:50

Veoma je potrebno!

Gost

#15

2012-02-20 16:16

Ljudi, posaljite ovo svima kojima mozete.

Gost

#16

2012-02-20 16:55

Dako se vise i ovo pitanje rijesi. Elektronska peticija -DA.
Ajmo to brze malo, da ne cekamo da se desi kakva tragedija pa da onda kukamo!

Gost

#17

2012-02-20 17:52

Svaki grad u budzetu mora predvideti sredstva za azil za napustene zivotinje !

Gost

#18

2012-02-20 19:12

posle vas molim da potpišete istu ovakvu za Nikšićki azil :) Postavite ovo na ruka-šapi grupu na fejsbuku.

Gost

#19

2012-02-20 21:02

Podržavam inicijativu za otvaranje azila na Cetinju, ali napominjem, da peticije ove vrste nisu validne, osim što skreću pažnju na cilj. Ono što treba jeste g-dinu Aleksandru Bogdanoviću, gradonačelniku Cetinja, objasniti da je po Zakonu o zaštiti dobrobiti životinja OBAVEZNO formiranje prihvatilišta za napuštene životinje u svakoj opštini u Crnoj Gori, i da je taj rok prošao prije dvije godine. Objasniti mu da jedna PRIJESTONICA, kao što je Cetinje, ne može u Evropu, sa čoporima pasa po ulicama.
Svi Cetinjani trebaju da se zahvale što postoji g-đa Mirjana, Julija, Gojko, Sanja i još par ljudi, koji preko svojih mogućnosti brinu o tim jadnim životinjama koje niko neće... Hvala vam!
48

#20

2012-02-20 21:17

POLICIJA ZA ŽIVOTINJE , OBRATITE PAŽNJU! LJUDI SU NEVJEROVATNE ZVIJER.NESREĆNE ŽIVOTINJE ISPAŠTAJU SVAKAKVE FRUSTRACIJE NAJOKRUTNIJE ŽIVOTINJE KOJU JE PRIRODA STVORILA-ČOVJEKA.ODAVNO NISAM VIDIO VESELO KUČE ILI MAČE NA ULICU(OSIM MOJE) !!!! AZIL OBAVEZNO, POSTUJEM!

Gost

#21

2012-02-20 21:57

RED JE DA SE ZNA RED! AMIN!

Gost

#22

2012-02-20 22:03

samo naprijed...nadam se da cemo imati uspijeha....

Gost

#23

2012-02-20 22:24

Svaka čast na ovome jer svaki uređen svetski grad ima rešen problem napuštenih životinja pa što ne biste imali i vi

Gost

#24 Bravo! Upravo tako! Raduje me što ima tako razumnih ljudi, pa još u ovolikom broju - divno :)

2012-02-21 00:10

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-02-21 00:11