Nova lokacija za Kraljevačko pozorište!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Nova lokacija za Kraljevačko pozorište!

kraljevcanin

#1

2012-02-26 20:09

A sta bi bilo sa domom vojske?
GhostTalker

#2 Re:

2012-02-26 20:23

#1: kraljevcanin -

Jel sluzi on necemu ili propada?:/

Kraljevo Online
Autor peticije

#3 Re: Re:

2012-02-26 20:27

#2: GhostTalker - Re:

Koliko sam ja upoznat tu je služda Vojne bezbednosti ... i ništa više.

GhostTalker

#4 Re: Re: Re:

2012-02-26 20:32

#3: Kraljevo Online - Re: Re: U prevodu nema neku svrhu!!:):)!...Idealno mesto za pozoriste....

kraljevcanin

#5

2012-02-26 21:21

Pa ako ne sluzi nicemu onda je to ok, ali ako je stvarno potreban vojsci onda nema pozoriste sta da trazi tu . . .
GhostTalker

#6 Re:

2012-02-26 21:59

#5: kraljevcanin -

I to je tacno...

mad max

#7

2012-02-26 22:51

Treba alarmirati sto vise ljudi oko ove akcije kako bi bila uspesna!
Iwo Jima

#8 Re:

2012-02-27 21:23

#5: kraljevcanin -

Ma da, nije im dosta kasarna u Ribnici, Jarcujku...Ovom gradu je potrebno i malo kulture, dosta nam je vojske!


Gost

#9

2012-02-28 02:57

Pospesivanje kulture i borba protiv sunda koji nas okruzuje moze biti moguce samo ako na tome radimo. Kraljevu je potrebno pozorista, zato, uvazite nas.

Gost

#10

2012-02-28 03:14

Ova dryava je nesto poput nekadasnje kolumbije ali mnogo mnogo gora i opasnija ya normalan svet (ljude). Dzaba nam peticije, dzaba nam ovakvo koprcanje. Srbija je u rukama kriminalaca koji sve okrecu u svoju korist. Jedini izlaz iz ovakve situacije je da ucinimo sto vise za sebe da bi smo bili individualno mocniji i na neki nacin uticajniji ako je to uopste moguce jer samo tako mozemo da pomognemo sebi nama najmilijima. Nisam onaj koj dize bune ali ovakvim ponasanjem ne mozemo nista uciniti i glupo je reci da se trudimo. Tu sam da pomognem ako neko ima konkretan plan za resenje. Podrzavam svaku dobro organizovanu akciju sa zeljom da kraljevcani dobiju ono sto zele. Veliki pozdrav za sve dobre ljude
Patriota

#11 Svasta!

2012-02-28 14:12

Ma kakvo pozoriste! To treba sve pozatvarati, samo nam trose pare! Sve pare dajte policiji, pohapsite bagru, lopove, tajkune! Otvorite novi zatvor a vojsku ne dirajte!

Gost

#12

2012-02-28 15:35

Samo napred!

Gost

#13

2012-02-28 17:37

Pomozite i vi,sirite dalje ideju...hvala unapred

Gost

#14 OL59

2012-02-29 09:50

Ja se apsolutno ne slazem sa ovom idejom. Slazem se ja da lokacija za pozoriste mora trajno da se resi ali da se ljudi ovakvim peticijama koriste da prikriju nesposobnost direktora pozorista to ne dolazi u obzir! Drugo, zasto bas dom vojske kada on vec nekoliko godina figurira kao lokacija za dom omladine (to je, znate, ono sto Kraljevo nema a mladima o ovom gradu je preko potrebno)? Zar nije i logicnije prvo da se resi dom omladine jer upravo zbog ovakvih propusta grada Kraljeva mladi odlaze u druge gradove da rade, da traze zabavu, druzenje i sve ostalo. O novcu koji je legao na racun pozorista naravno da nista ne znamo niti kome pada na pamet da pokaze gradjanima sta se desava sa time. Ovo je cista manipulacija dobronamernim ljudima koji stvarno zele uspesno i aktivno pozoriste u Kraljevu. Nadam se da ova peticija nece uroditi plodom i da ce se dobro preispitati rad pozorista za ovo vreme dok je ovaj direktor pozorista. Ja ne mogu ni da zamislim revolt i razocarenje ljudi koji su davali donacije i slali SMS poruke za obnavljanje pozorista sada kada jasno vide da taj novac nije otisao tamo gde su uplatili nego ko zna gde i ko zna kome i ko zna na koji nacin. Ovaj moj tekst zaista nije usmeren protiv oporavka i ozivljavanja pozorista u Kraljevu ali mi stvarno smeta sto pojedinci poput tog Slavkovica pokusavaju da iskoriste sve ove nesrece koje su zadesile nase Kraljevo da bi "oprali" svoje neznanje i neiskustvo i los rad. Pozdrav svima!

Gost

#15

2012-02-29 16:10

Zar mora sve na ovaj nacin
Pozoriste je dusa grada.
OL59

#16 Re:

2012-03-02 10:20

#15: -

Slazem se ja sa time, samo sam revoltiran ponasanjem tih ljudi jer prave budale od svih nas koji zaista zelimo pozoriste. Ne mora na ovaj nacin ali ovaj nacin nije niko od nas izazvao vec... svi znaju ko, samo neko kaze a neko ne. Izvinjavam se na ostrim recima, nadam se da me razumete. Pozdrav svima.


Gost

#17 Re: Re:

2012-03-03 00:51

#16: OL59 - Re: Apsolutno si u pravu! Direktor pozorista se igra sa poreskim obveznicima, publikom i institucijom koja postoji 60 godina! Sramota! Laze nas da je sala nebezbedna a povremeno pusti publiku, verovatno kad ima interes!

 

Radnik Kraljevackog pozorista

#18 A pare?

2012-03-03 01:07

Dame i gospodo, cenim Vasu inicijativu i izuzetno me je ganula Vasa zelja da se resi problem Kraljevackog pozorista. Zaposlen sam u pozoristu i smatram da je Dom vojske najlepsa, najprakticnija, najlogicnija i najbolja lokacija za gradski teatar.
Medjutim, to je ubedljivo najskuplja varijanta!
Oni koji se razumeju u gradnju kazu da treba uloziti 1,5 do 2 miliona evra u rekonstrukciju, plus namiri Vojsku (neki kazu sa 60 ili 80 stanova)! Velika cifra i za mnogo bogatije od nas.
Rekonstrukcija Doma Vojske je neophodna iz dva razloga:
1. Zgrada je poprilicno zapustena i oronula,
2. U tom objektu ne postoje ni minimalni uslovi za izvodjenje ozbiljnih pozorisnih predstava.
Slazem se da je to preveliki objekat da bi u njemu bilo samo pozoriste. Trebalo bi iskoristiti deo prostora i za druge kulturne aktivnosti tako da bi to u stvari bio Kulturni centar.
U medjuvremenu, treba osposobiti sadasnju pozorisnu zgradu (a za to ne treba mnogo novca i vremena), prekinuti politicke igre i nastaviti pozorisni zivot u Kraljevu.
Ipak, kao radniku pozorista, prija mi Vasa zelja da nesto promenite. Hvala Vam!

Gost

#19

2012-03-09 08:45

Bez obzira ko je pokrenuo ovu inicijativu mislim da je to trebao uraditi mnogo ranije jer od politicara mozete ocekivati samo prazna obecanja.Podrzavam je u potpunosti

Gost

#20

2012-03-16 22:57

Gradjani Kraljeva su to zasluzili, Dom vojske je idealno mesto za gradsko pozoriste, samo dobra volja opstinske vladajuce koalicije moze da pomogne gradu, gradjanima i radnicima pozorista. Uz Bozju pomoc, nadam se da ce ova peticija uspeti... Srecno........... :)

Gost

#21

2012-03-21 09:31

Kraljevu je potrebno mnogo toga a pozoriste je kulturna osnova svakog grada!
Realan

#22

2012-06-12 13:11

Pre svega, slazem se sa radnikom pozorista oko cene otkupa i renoviranja doma vojske. To ukupno kosta nekih 6 miliona evra, poput jedne hale sportova. To nam ne treba i preskupo je. Drugo, Vojska ne zeli da da svoj dom uopste niti je to igde pominjala.
Trece, mislim da se razjasnilo sve oko donacija i "igara" koje su vodili Slavkovic i Jovasevic koji je hteo da ukine pozoriste. Hteli to da priznate ili ne - komisija koju je Simovic doveo da utvrdi neznatna ostecenja je utvrdila da je zgrada u teskom stanju i zatvorili polovinu zgrade za bilo kakvu upotrebu. Ispada da je onaj Slavkovic u pravu. U ovom trenutku ne bi trebalo davati toliki novac za tudju (vojnu) zgradu i praviti toliko buke ni oko cega. Trebalo bi popraviti tu staru malo manje nego sto Slavkovic kaze i raditi normalno. Eno vam biblioteke, njoj su dali 7 miliona dinara za lift a ne daju Slavkovicu 10 miliona za krov... to su neke druge igre. Dali su Kulturnom centru 6 miliona za programe i oni ih trose na koncerte i promocije a ne na trajne stvari. Za tih 16 miliona su mogli da otvore pozoriste.