Izgradnja vrtica i skola u naselju Stepa Stepanovic

Dušan Brajković
Autor peticije

#1 Slanje peticije

2012-08-13 01:10

Po završetku potpisivanja peticije ona će biti odštampana zajedno sa spiskom potpisnika i biće poslata putem redovne pošte na službene adrese institucija na koje se odnosi (adresirane ne rukovodioce tih institucija).
Dušan Brajković
Autor peticije

#2 Re: Slanje peticije

2012-08-13 11:33

#1: Dušan Brajković - Slanje peticije

Nacini za sirenje informacija o peticiji:
- obavestavanje svih koji bi eventualno bili zainteresovani za poptipsivanje putem elektronske poste,
- postavljanje "plakata" sa informacijama o peticiji na useljenim zgradama u naselju,
- postavljanje postova u vezi sa peticijom na srodnim forumima,
- postavljanje komentara u elektronskim medijima kod vesti koje se odnose na naselje,
- "ziva rec".

Neka svako uradi po nešto od ovoga u skladu sa svojim mogućnostima i to će biti dodatan doprinos uspehu potpisivanja peticije. Npr. ljudi koji su se uselili mogu na ulaze svojih zgrada da zalepe tekst peticije i vidno predstave elektronsku adresu na kojoj se peticija nalazi.


Gost

#3 Re: Re: Slanje peticije

2012-08-13 12:09

#2: Dušan Brajković - Re: Slanje peticije

Da li mozemo skupljati i potpise na papiru? Sumnjam da svi ljudi imaju pristup internetu, a mogao bih mozda prikupiti neke potpise i tako...

Dušan Brajković
Autor peticije

#4 Re: Re: Re: Slanje peticije

2012-08-13 13:10

#3: - Re: Re: Slanje peticije

Ja bih rekao da mozemo, ali uz uslov da potpise koji se prikupe (sa svim podacima iz obrasca za pristupanje peticiji) se unesu u elektronsku od strane osobe koja je prikupila potpise. Stvar je u tome da na jednom mestu imamo sve potpise a ne da ih imamo razdvojeno. Ako to mozes da uradis na ovaj nacin koji sam prethodno predlozio onda je to OK.


Gost

#5 Re: Re: Re: Re: Slanje peticije

2012-08-13 14:59

#4: Dušan Brajković - Re: Re: Re: Slanje peticije

Bravo! Tako cu odraditi (ako neko ne moze ;))


Gost

#6 Re: Re: Re: Re: Re: Slanje peticije

2012-08-13 21:49

#5: - Re: Re: Re: Re: Slanje peticije

Polepio sam 4-i blok sa informacijama oko peticije (neki su vec bili pokriveni). Nadam se da ce pomoci


Gost

#7 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slanje peticije

2012-08-13 22:40

Gost

#8 Re: Re: Slanje peticije

2012-08-13 23:44

#2: Dušan Brajković - Re: Slanje peticije

Postavljeno juče i na fejsu na stranici/grupi Naselje Stepa Stepanović

Dušan Brajković
Autor peticije

#9 Re: Re: Re: Slanje peticije

2012-08-14 08:53


Gost

#10 i jos nesto

2012-08-15 16:58

Postovane komsije,
trebalo bi da prosirimo peticiju predlogom za sto hitnije povezivanje zgrada sa Ulicom vojvode Stepe. Lepo je sto imamo izlaz na Kumodrasku, ali ima mnogo vise linija gradskog saobracaja na Trosarini.

Dušan Brajković
Autor peticije

#11 Re: i jos nesto

2012-08-15 17:05

#10: - i jos nesto

To jeste vazno pitanje ali mislim da ne mozemo da peticiju prosirujemo na taj nacin. Ova peticija je posvecena problemu izgradnje vrtica i skola u naselju, a za povezivanje sa ulicom Vojvode Stepe mozemo da pokrenemo novu peticiju (sa jasnim obrazlozenjem zahteva i sa adresiranjem odgovorajucih insitutcija).


Gost

#12 Re: Re: i jos nesto

2012-08-15 22:44

#11: Dušan Brajković - Re: i jos nesto 

 Onda ne bi bilo lose da pokrenete i to pitanje. Tako ce se prikupiti vise potpisa za obe peticije.

Dušan Brajković
Autor peticije

#13 Re: Re: Re: i jos nesto

2012-08-16 11:29

#12: - Re: Re: i jos nesto

Uh, pa bolje da ne cekate mene jer ja necu zapocinjati nista drugo dok ne zavrsimo ovo...Ako treba neka podrska i naravno potpis uvek sam na raspolaganju...

Maki

#14 Re: Re: Re: Slanje peticije

2012-08-18 01:45

#8: Gost - Re: Re: Slanje peticije 

 Drage komsije,

da li stvarno mislite da peticija moze resiti bilo koji problem; posebno ovaj!?

da li znate neku peticiju koja je dovela do realizacije nekih ciljeva?

na zalost, u nasoj zemlji funkcionise drugaciji vid pritiska (strajk ispred zgrade institucija, blokiranje ulica, okupljanje ljudi). Pa i nas predsednik nije prikupljao potpise vec je strajkovao gladju i zedju. :)

Dajem svoju punu podrsku; nadam se da ce sto pre da nam naprave normalno i funkcionalno naselje (osvetljenje u zgradi i van nje; asvaltiranje ulioca; manje prasine; prodavnice; spajanje naselja sa ulicom V. Stepe...).

uzdravlje!

 

Dušan Brajković
Autor peticije

#15 Re: Re: Re: Re: Slanje peticije

2012-08-18 12:40

#14: Maki - Re: Re: Re: Slanje peticije

Hvala na komentaru i podrsci.

Ja licno mislim da ova peticija moze da ispuni svrhu zbog koje je pokrenuta, a verujem da slicno misle i svi ostali koji su joj pristupili. Svrha peticije je da artikulise pocetni pritisak na nadlezne da pocnu sto pre sa resavanjem pitanja izgradnje vrtica i skola u naselju Stepa Stepanovic. Za sada od peticije se moze ocekivati toliko, a stvari koje ste Vi spomenuli kao drugaciji vid pritisaka predstavljaju radikalne mere, za koje se nadam da nece biti potrebne.

Takodje, zelim da naglasim da ova peticija nema apsolutno nikakav stranacki kontekst te je spominjanje afirmativnih i neafirmativnih aluzija na stranacko delovanje pojedinaca ili politickih partija u vezi sa ovom peticijom neprikladno.

Buduci roditelj

#16 Subjekt

2012-08-21 21:17

Koliko je potrebno potpisa da prikupimo kako bi se u ovoj zemlji neko "oraspolozio" da pokrene i zavrsi pricu u vezi obdanista i skola?
Cisto da znam...kada su nam prodavali stan bila je prica..."dva obdanista, dve skole"...doduse bila je prica i za mega markete, omanji dom zdravlja....da ne gusim...i sada spadosmo na peticiju.
Imate moju potpunu podrsku samo me zanima koliko je potrebno potpisa da bi peticija za pocetak mogla uopste i da se preda.
Pozdrav i svako dobro svim buducim komsijama :)
Dušan Brajković
Autor peticije

#17 Re: Subjekt

2012-08-22 00:47

#16: Buduci roditelj - Subjekt

Mislim da si lepo srocio/la osecanje frustriranosti koji osecaju buduci (a neki su vec i sadasnji) stanovnici naselja.

"Koliko je potrebno potpisa da bi peticija za pocetak mogla uopste i da se preda?"

Odgovor je jednostavan - sto vise to bolje. Ja bih licno voleo da "prebacimo" bar 1.500 (ipak ce u tih 4500 stanova ziveti uglavnom mladi bracni parovi), ali prema dosadasnjoj dinamici pristupanja peticiji mislim da ce biti dobro ako "dobacimo" 1.000 (ipak ima dosta stvari koje ogranciavaju prenosenje informacija o peticiji). U svakom slucaju koliko god potpisa peticija bude imala ona ce biti predata krajem septembra jer zbog pripreme budzeta za 2013. godinu ne bi smelo duze da se ceka. Ovo znaci da predavanje peticije ne zavisi od neke ciljane brojke vec od trenutka kada je to najbolje uraditi.

Peticija nece biti zatvorena nakon toga vec ce biti nastavljeno njeno potpisivanje dok god bude bilo zainteresovanih, odnosno dok god bude bilo potrebno da se odrzava mrezu stanovnika naselja koji su zainteresovani za ovo pitanje.

Sve najbolje...

Dušan Brajković
Autor peticije

#18 Raspodela potpisnika peticije po blokovima

2012-08-24 12:38

Trenutan ukupni broj potpisnika 247.
Po blokovima:

Blok 1 11
Blok 2 23
Blok 3 6
Blok 4 137
Blok 5 10
Blok 6 38
Blok 7 6
N/A 16.

Apsolutno najzastupljeniji je blok 4 (svaka čast). Mislim da bi makar 6 mogao biti malo bolji - i po veličini bloka, i po verovatnom broju prodatih stanova, i po roku izgradnje. Možda se za sve blokove stvari malo poprave od septembra kada se završi period odmora, a neke od zgrada počnu i da se useljavaju. U svakom slučaju treba ići na lepljenje plakata na prikladnim mestima i u drugim blokovima (pošto je to do sada dalo najbolje rezultate kod bloka 4).
roditelj

#19 Re: Re: Subjekt

2012-08-24 20:53

Vlada planira da se revizija budzeta zavrsi do 15.09.
Dušan Brajković
Autor peticije

#20 Re: Re: Re: Subjekt

2012-08-25 00:09

#19: roditelj - Re: Re: Subjekt

Da, to se odnosi na tzv. rebalans budzeta za 2012. godinu. Budzet za 2013. godine ce biti, kao sto je to i uobicajeno, zavrsen u decembru i usvojen u narodnoj skupstini, skupstini grda ili gradkoj opstini (svako svoj budzet). Ovo znaci da ce rad na prirpemi budzeta biti najintezivniji u oktobru i novembru. Negde u to vreme i ova nasa peticija treba da se pojavi na stolovima onih na koje se odnosi, te ukoliko je budu shvatili ozbiljno uzece je u obzir i za pripremu budzeta.

Ovo je ono sto ja znam, ukoliko neko ima drugaciju informaciju neka je iznese. Ja cu svakako jos jednom proveriti planiranu dinamiku pripreme budzeta grada za 2013. godinu.


Gost

#21 Re: Re: Subjekt

2012-08-27 10:14


Gost

#22

2012-09-05 10:17

bas mali broj potpisa
Dušan Brajković
Autor peticije

#23 Re:

2012-09-05 10:50

#22: -

Slažem se. Mogao je da bude i veći. Videćemo koliki će biti pred slanje. Mada koliko god bude bilo potpisinika peticija će biti poslata krajem septembra ali ostaće otvorena i u narednim mesecima.

hocu sve obecano... ili Strazbur...

#24

2012-09-06 00:04

Jedan potpis ali tri osnovca...
jA

#25 Re: Slanje peticije

2012-09-17 12:55

#1: Dušan Brajković - Slanje peticije

POSLATI I NA ADRESU SEKRETARIJATA ZA OBRAZOVANJE I DECIJU ZASTITU> ORGAN GRADSKE UPRAVE KOJI JE NADLEZAN ZA PLANIRANJE I REALIZACIJU NOVIH SKOLSKIH OBJEKATA



Sekretarijat za obrazovanje i dečju zaštitu

http://www.beograd.rs/g/1t.gif...



Kraljice Marije 1/XVIII


Ljiljana Jovčić, sekretar, 7157-019, faks 3376-359
zamenik, 7157-019


http://www.beograd.rs/g/images/1333526_1980_linija.gif...

Sekretarijat za obrazovanje i dečju zaštitu u oblasti obrazovanja obavlja poslove koji se odnose na:
- obezbeđivanje i sprovođenje potreba iz oblasti obrazovanja i vaspitanja u skladu sa zakonom;
- osnivanje osnovnih škola i utvrđivanje broja i prostornog rasporeda osnovnih škola (mreža osnovnih škola);
-
planiranje i realizaciju izgradnje novih školskih objekata,
rekonstrukciju i investiciono održavanje postojećih školskih objekata;
-
predlaganje imenovanja i razrešenja članova školskih odbora u saradnji
sa predstavnicima organa škola i grada; praćenje programa vaspitno
obrazovnog rada i izborne nastave;
- donošenje odluke o prekidu obrazovno vaspitnog rada u školama;
- sprovođenje postupaka javnih nabavki iz nadležnosti sekretarijata;
- stručno obrazovanje zaposlenih u školama;
- praćenje stanja zaštite i bezbednosti učenika u školama;
- obezbeđenje sredstava za jubilarne nagrade i pomoć zaposlenima u osnovnoj i srednjoj školi;
- zaštitu i bezbednost učenika i druge tekuće rashode, osim onih za koje se sredstva obezbeđuju u budžetu republike Srbije;
-
realizaciju projekata od značaja za oblast obrazovanja i vaspitanja,
konkursa za stipendiranje talentovanih srednjoškolaca i studenata i
studenata i srednjoškolaca sa invaliditetom;
- kordinaciju rada Komisije za dodelu nagrada grada Beograda u oblasti obrazovanja i stvaralaštva mladih;
- saradnju sa drugim nadležnim ustanovama i organizacijama;
-
kordinaciju rada interresornih komisija za procenu potreba za pružanjem
dodatne obrazovne, zdravstvene ili socijalne podrške detetu i učeniku i
vrši druge poslove u skladu sa zakonom, Statutom grada i drugim
propisima.





http://www.beograd.rs/g/1t.gif...