Pravda za Sasu Bogevskog!!!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Pravda za Sasu Bogevskog!!!


Gost

#26

2013-05-24 15:14

Pravda za Sasu Bogevskog!!!


Gost

#27

2013-05-24 15:23

i ja bi roknuo tog ko mi udje u kucu bez moje dozvole , pa makar i u sred bela dana a kamoli nocu. treba uvesti zakon o licnoj svojini kao u kanadi , oni od tad ne zakljucavaju kuce a da vidim samo tog ko ce da proba da udje... sloboda za coveka koji je branio svoj dom zivot zenu i dete....

Gost

#28

2013-05-24 15:23

Ustaj Srbijo,posto vec Dusan Silni ne moze da vaskrsne i donese zakon!...

Gost

#29

2013-05-24 15:51

Ako se već ugledamo na zapad u svemu, u Americi je privatna svojina i životi ukućana ispred prava i života kriminalca koji je došao da te opljačka i možda ubije. Ako običan čovek dobije zakonsku mogućnost da može da se brani, neće baš svako smoći hrabrosti da upada u tuđe kuće sa lošim namerama.

Gost

#30 Re: razmislite

2013-05-24 16:03

#13: glas razuma - razmislite

На жалост ви сте више део проблема, него решења а најмање глас разума. Прво морате објаснити шта овде није јасно? Да ли је пљачкаш ушао кроз прозор и био наоружан шрафцигером и батеријском лампом? Одговор је да јесте. Да ли је раније познат полицији и да ли је био хапшен , притваран и осуђиван. Одговор је да јесте. Да ли је Саша био осуђиван? Одговор је , није. Да ли је Саша био у свом стану са својом породицом? Позивате се на број убода? То ми само говори да никада нисте били у ситуацији где је питање живот и смрт и вас и ваше породице и драгоми је због тога. Питам вас где је правда за све оне побијене или да кажем масакриране у годинама за нама који су били жртве пљачкаша, мада то није баш прави назив али је ваљда довољно политички и етички коректан. Слажем се да доношење закона о коме причате може бити мач са две оштрице и да може бити злоупотребљен али то је ствар за судске и друге државне органе којима је то посао и који јако лоше тај посао раде и сада када тог закона нема, макар у пракси. И наравно заборавили сте једно, ова петиција није о усвајању неког закона већ само један вид грађанске иницијативе да се ослободи Саша Богевски. И верујте ми да емоције овде нису пресудиле. Поздрав.

iutg

#31

2013-05-24 16:45

promenite zakon pod hitno....jer ce sve vise i vise biti ovakvih slucajeva ....neka bog pomogne sasi da izadje sto pre...
upsidedown

#32

2013-05-24 17:08

Kad bi bilo vise ovakvih heroja da tamane ove provalnike i kriminalce Srbija bi bila postenija zemlja, ovako slika nase Srbije je okrenuta naopacke. Posten=Krimnalac ili Kriminalac=Posten
Adrenalin

#33 Re: razmislite

2013-05-24 17:26

#13: glas razuma - razmislite

ako jesi glas razuma, pametnije ti je bilo da cutis, posto ni ti ne mozes da znas kako je dobio pet uboda nozem u ledja?! ocigledno nemas dece, pa ne znas sta ti sve prodje kroz glavu kada se desi i nesto mnogo bezazlenije od ovoga... reakcija mozda jeste preterana, ali ko je u takvim okolnostima sposoban da adekvatno odmeri svoje ponasanje?!


Gost

#34

2013-05-24 17:36

naravno da treba osloboditi Sasu Bogevskog.sta takva osoba koja ima 50 krivicnih dela radi na slobodi.umesto da je u zatvoru on je zavrsio u Sasinoj kuci.sigurno da nije dosao u prijateljsku posetu u to doba noci a Sasi doslo tek tako da ga ubije.policija i pravosudje nisu odradili svoj deo posla a to je da su ubijenog osudili na zatvor i tim propustom su prisilili Sasu da uradi sta je uradio.U prevodu znaci kada nam neko upadne u stan ,treba ga pustiti da uzme sta mu volja, da maltretira ako mu dodje a ja nesmem reagovati tj. braniti da li vlastiti zivot ili detetov.bas svasta.da je neki funkcioner ili pilocajac tako nesto uradio e to bi bila neka druga prica i naravno postupak opravdan.Sasa je zrtva da bi se pravosudje opralo pred javnoscu da radi svoj posao.

Gost

#35

2013-05-24 17:46

Sasa je samo stitio svoju porodicu,to bih uradila isto i ja,treba da buden pusten jer je potreban svojoj porodici,a za lopova sta reci,nazalost jos jedan danak droge

Gost

#36

2013-05-24 18:38

dokle god zivimo u lopovskoj drzavi provalnici i lopine bice zasticeni kao beli medvedi, zatrazimo zakon o privatnoj svoini kao u civilizovanim zemljama pa neka onda gospoda lopovi izvole

Gost

#37

2013-05-24 18:44

Oslobodite coveka, branio je sebe i svoju prodiicu u sopstvenom stanu od napadaca!!!

Gost

#38

2013-05-24 18:46

Samoodbrana je legitimni čin svakog čoveka kad je ugrožen on i njegovi bliski a isto tako dužan je da pomogne drugom koji se nađe u nevolji. Svako od nas bi isto postupio kao i Saša, zato čoveka hitno pustiti iz zatvora i nikakve zakonske sankcije ne preduzimati protiv njega. Svi mi potpisnici ove peticije smo SAŠA. To je naša poruka državi.

Gost

#39

2013-05-24 19:13

pa sta je trebalo naoruzanog lopova da pricesti i popiju po koju.sta je trazio to dobijo a neduznog coveka treba proglasditi herojem jer je rizikovao zivot za svoju porodicu

Gost

#40

2013-05-24 19:20

Slazem se apsolutno sa peticijom jer je sramota kakvi zakoni stite siladzije umjesto nas porodice! Meni se slicno nesto desavala prije dosta godina, dok sam zivjela u CH. Dok smo cekali na policiju njihov odgovor je bio: VI ne smijete da se branite!! Provalnij ima vecu zastitu i zakon je vise na njegovoj strani cim on smije mene da ugrozi a ja ne smijem da se branim! Sacuvaj Boze. Zao mi je Sase i zelim mu od sveg srca svu srecu, njemu i njegovoj porodici !! Natasha -svi smo mi "SASA", Herceg Novi/MNE SRECNO!


Gost

#41

2013-05-24 19:23

Izmena zakona je trebala odavno biti.

Gost

#42

2013-05-24 19:36

Samo je branio svoju porodicu, treba ga osloboditi a bogaami i zakon promeniti...

Gost

#43

2013-05-24 20:15

Sramota što se moramo na ovaj način štiti. Ako ove podržavamo i tolerišemo njihove postupke tad oni svakog mogu da napadnu jer to je svostveno za nasilonike i lopove. Takvim nije mesto među nama i zato moraju biti odstranjeni. Apsurdno je da se umesto i za ime takvih hapse i čine odgovornim ugroženi pljačkom i izloženi opasnostima od upadom nepozvanog u sopstveni stan.

Gost

#44

2013-05-24 21:06

Sloboda za coveka koji je branio svoju porodicu i dom!!!!

Gost

#45

2013-05-25 04:48

Čovek je odbranio prodicu i sebe,ko imalo ima dostojanstva uradio bi isto...

Gost

#46

2013-05-25 06:23

Oslobodimo Sasu Bogevskog!

Gost

#47 Re:

2013-05-25 06:32

#34: - Fino receno.  Salzem se sa vama.

 


Gost

#48

2013-05-25 07:22

Sasa uopste nije kriv samo sto je za nas zakon kriv koji treba pod hitno menjati jer vise stiti lopove od zrtava...Nesmes ubiti provalnika u svom stanu ako te ne napada.To je zakon pa on je vec usao u moj stan i stim povredio moju privatnu sferu i odkud ja znam da li on nece mene da ubije?

Gost

#49

2013-05-25 07:41

Promeniti zakon pod hitno. Dozvoliti obicnom coveku da brani pravo na sopstveni zivot.

Gost

#50

2013-05-25 07:56

Kad vam neko, u sred noci, ulazi u stan, i kada vam adrenalin skoci do nemerljivosti, ne gledade gde udarate i gde bodete da bi svoju porodicu odbranili...ovog coveka treba osloboditi. A umesto njega u corku treba strpati one koji provaljuju u tudje stanove...Ajde debeli kerovi, mrdnite malo te vase debele utovljene guzice i hapsite malo i kriminalce a ne samo da izigravate zapisnicare...