Да Србија буде уставна парламентарна монархија

IVANKA

#26

2013-07-01 18:20

УСТАВНА МОНАРХИЈА JE NAJBOLJE RESENJE ZA SRBIJU.S VEROM U BOGA ZA KRALJA I OTADZBINU!

Gost

#27

2013-07-01 18:33

Parlamentarna Monarhija sto pre,jedini spas.S verom u Boga, za Kralja. Bez Kralja ne valj.

Gost

#28

2013-07-01 18:49

Док крв тече у мојим венама, све ћу дати за Краљевину Србију!

Gost

#29

2013-07-01 19:24

ŽELJA MI JE DA DINASTIJA KARAĐORĐEVIĆ POVRATI PRAVO KOJE SU JOJ KOMUNISTI ODUZELI I PONOVO VLADA SRBIJOM,DA SRBIJA BUDE MONARHIJA!

Gost

#30

2013-07-01 19:35

Док крв тече у мојим венама, све за монархију!

Gost

#31

2013-07-01 19:48

ZA KRALJEVINU SRBIJU

Gost

#32

2013-07-01 20:21

Kraljevina nam je jedini spas jer je komunizam koji je nametnut ovom narodu doneo to da izgubimo svoj indetitet a i ova demokratija nam je donela da nas jedni te isti ljudi pljackaju 20godina tako da je promena sistema neminovna ako hocemo da se spasemo

Gost

#33

2013-07-01 22:56

Бог, Краљ, Домаћин

Gost

#34

2013-07-02 00:58

Monarhija omogucava jedinstvo naroda, nacije

Gost

#35

2013-07-02 02:25

Dovesti Kralja i počistiti ovu političku scenu, pa tek posle 6 meseci raspisati parlamentarne izbore!!!

Gost

#36

2013-07-02 05:32

Srbija je uvek bila kraljevina

Gost

#37

2013-07-02 08:59

Glasam za Parlamentarnu Monarhiju jer je jeftinija od bilo kojeg drugog drzavnog uredjenja, jer je Srbija od pamtiveka bila pod monarhom.
David & GOLIAT !!!

#38 Re... Re .. re ...Family Three ...

2013-07-02 09:26


** ONE GOD - ONE WORLD ** ROYAL WORLDWIDE ** ** BOG ** KRUN...http://www.peticije24.com/forum/post/1295104


Gost

#39

2013-07-02 10:11

У Србији је нелегално укинута монархија. Краљевина Србија је наша традиција, наша историја, наше наслеђе али и наш бренд који можемо крајње прагматично да употребимо на корист Србије и њене будућности. Брендирајмо Србију- обновимо Краљевину Србију, део породице европских краљевских држава!

Gost

#40 Vranjanac

2013-07-03 09:21

Samo smo u vreme kada smo bili monarhija imali istinski ugled i postovanje od strane uglednih zemalja.


Gost

#41

2013-07-03 19:49

С ВЕРОМ У БОГА.ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ!СЛОБОДА ИЛИ СМРТ.

Gost

#42

2013-07-03 20:09

Sistem drzavnog uredjenja ustavne, parlamentarne monarhije u Srbiji ima duboke korene, pocetkom proslog veka Srbija je vazila za jednu od najdemokratskijih zemalja Evrope. Kralj Petar I i kralj Aleksandar I Karadjordjevic svojim delom su svedocili demokratski oblik vladavine pa to, sa razlogom ocekujemo i od njihovog potomka Aleksandra, sina kralja Petra II Karadjordjevica, kao i od njegovih naslednika...

Gost

#43

2013-07-03 20:13

Богу хвала дај Боже да ускро не да постанемо монархија, јер нам то није ништа ново него да се вратимо том уређењу и да имамо Краља
С Богом за Краља и Отаџбину!
Живело ЊКВ Престолонасленик Александар 2 и сав Његов дом!!!

Gost

#44

2013-07-03 20:54

Dajte ljudi da se opametimo i vratimo monahrhiju !!

Gost

#45

2013-07-03 22:00

sada je vec kasno, ali, nikada nije kasno...

ZA KRALJEVINU SRBIJU !!!


Gost

#46

2013-07-04 07:34

Запитам се често, како то да посланици у Скупштини ретко постављају питање монархистичког уређења а у предизборним кампања то им је први аргумент ,,агитације"?!
gost 26

#47

2013-07-04 11:44

Slažem se sa gostom broj 25. Ovaj što ne može da nauči srpski, ne može ni da razume Srbe. Kneginja Jelisaveta je prava Srpkinja.

Gost

#48 Re:

2013-07-05 23:17

#47: gost 26 -

Ne zaboravimo da je Prestolonaslednik Aleksandar rođen u Velikoj Britaniji, majka mu je Grčkog porekla, a roditelji su mu se razveli još dok je bio mlad. On je pohađao najbolje škole i univerzitete u engleskoj i škotskoj - to mu je bila tobože neka kraljevska privilegija pošto je porodično vezan sa Britanskom monarhijom. Malo je imao veze sa našim svetom u dijaspori a da ne govorim od otadžbine gde su mu ocu sva ljudska prava oduzeta. Nikad nije možda verovao da će jednopartijsko komunističko vođstvo da se svrgne sa vlade i da će da dođe do promene sistema  - sve do dolaska Mihajla Gorbačeva u Rusiji. Tako da je u svom svakodnevnom životu bio opkoljen ljudima koji nisu govorili srpski jezik nego uglavnom engleski.

A ne zaboravimo da komunistička istorija tvrdi za Josipa Broza zvanim 'Tito' da je rođen u selu Kumrovcu u Hrvatskoj i da je tu živeo i pohađao školu Kraljevine Jugoslavije ali nažalost je veoma slabo govorio srpski (srpsko-hrvatski) jezik. Rekli su da pošto je bio dugo godina u Rusiji da je zaboravio svoj materinski jezik.

Ne bi voleo da se ovde hvalim, ali, ja sam rođen u Velkoj Britaniji 1958 godine - i pošto su mi roditelji bili srbi - otac pokojni je seljak iz Dalmacije a majka pokojna seljanka iz Bosne - ja sam naučio da govorim svoj materinski jezik i to uprkos toga što sam retko - svega samo osam puta - odlazio na kratke posete rodbini u našoj otadžbini.

Kod nas su u Britaniju posle ratova iz 90-tih godina došli i našli utočišće mnogi srbi iz bivših republika SFRJ (ex-Jugoslavije) i mnogi su suočeni sa problemom jezika kojim njihova deca svakodnevno govore. Asimulacija svoje radi - tako da ima više slučaja gde ta deca danas govore isključivo engleski, i u školi i u svojim domovima čak sa roditeljima. To ne znaći da ovi ljudi nisu srbi i da ne razumeju i ne vole svoj narod - taman posla i nasuprot - samo su im životne okolnosti takve da im ne omugučava svakodnevni kontakt sa našim svetom i konverzaciju na srpskom jeziku.

Što se tiče prestolonaslednika - koliko mogu da vidim a imao sam čast da ga posetim i porazgovorim sa njim u njegovoj kancelariji u Londonu pre nego što je otišao za otadžbinu - ostavio je utisak na mene da poseduje naravi jednog visoko obrazovanog engleskog 'đentlmena' (gospodina) i po razgovoru i po naravi. A ovo nije čudno za jednog člana kraljevske porodice koji je vaspitan na isti način recimo poput princa Čarlsa - engleskog prestolonaslednika - samo što su im naravno životne okolnosti bile mnogo drugačije.

Srbima u dijaspori je bilo veoma teško čak da proslave Prestolonaslednika Aleksandra rođendan pošto su komunisti na taj isti dan samo godinu dana posle njegovog rođenja cinično pogubili gorskog zmaja i prvog gerilca u okupiranoj evrope tokom drugog svetskog rata Generala Dragoljuba Mihajlovića - ljubazno zvanim Čika Draža u našem narodu.

 


Gost

#49

2013-07-07 10:59

Neka tako bude!

Gost

#50

2013-07-08 17:10

Ова петиција гађа право у центар.
Србија једино може да функционише као Уставна парламентарна монархија!
Само један разлог је довољан а има их много:Краљ нема мандат ни странку те не мора да намири незајажљиве апетите.
Краљ је изнад тога .Тоје довољно.