Podrška ugostiteljima Novog Sada

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrška ugostiteljima Novog Sada


Gost

#1

2013-07-16 15:21

Novi Sad odiše kulturom i prepoznatljivim noćnim životom. Ne može se porediti sa nemirima koje izaziva noćni život u Beogradu. Ako je problem stambena zona, neka se osmisli dugoročno rešenje usmereno ka tome da strogi centar grada ne bude stambena zona jer i ne bi trebao da bude. Očigledno je da će strogi centar grada usled muzike tokom noćnog vremena biti i bučniji deo grada. Toga su bili i svesni ljudi kada su birali svoje stambene prostore upravo u tom delu grada.

Gost

#2

2013-07-16 18:10

Moja puna podrska, necemo penzionerski grad!

Gost

#3

2013-07-16 19:40

vecina nas radi kod privatnika i radno vreme nam je do 22h,dok stignemo kuci spremimo se za izlazak to je vec 00 i sta nam preostaje za opustanje,proslo je vreme drzavnih preduzeca i da imamo slobodne vikende,zato podrzav peticiju!

Gost

#4

2013-07-16 20:17

Pustite normalne ljude da piju,pevaju,da se provode,a huligane koji su to i sa i bez kafane,trpajte u zatvore

Gost

#5

2013-07-16 21:07

ne mogu da razumem gradsku vlast i ljude koji rade u gradskim strukturama....hocete da skratite radno vreme i ostavite ljde bez posla i egzistencije....da smo mi ugostitelji svi slozni ,kao sto nismo,trebalo bi svih 1600 objekata da obustavi rad na nekoliko dana i ne placa nista gradu,pa da vidimo ko je kome potrebniji,vi nama,ili mi vama

Gost

#6

2013-07-16 23:03

Sta se dobija skracivanjem radnog vremena.. Mirniji grad? Manje problema?
NE! Policija treba da radi svoj posao, da pojaca svoje pristustvo u potrebnim delovima grada i nece biti problema...

Gost

#7

2013-07-17 01:29

Sve ima svoju meru, a vecina kafana ne postuje osnovno pravo ljudi na miran zivot. Ako otvoris lokal u stambenoj zgradi budi spreman da zatvaras ranije. Hoces da bancis do jutra? KRISTAL, DVA GALEBA, OTVORI NEKI NOVI!

Gost

#8 Re:

2013-07-17 01:31

#5: -

Obustavi i otvori lokal u kuci svoje porodice, pa ceo dan i noc nemojte da spavate od srece! Nije vam grad licno vlasnistvo, obidjite Evropu pa onda lupetajte.

johnny

#9 Re:

2013-07-17 08:13

#1: -

samo bih postavio pitanje sta da rade oni koji stanuju u centru 200 i vise godina ?
A ne podrzavam ni onu izjavu da teba pruziti zabavu za 8000 studenata... iovako se vecina njih vise zabavalja nego sto studira i posla kuka i place za ocene

ja

#10

2013-07-17 11:03

ja ipak mislim da je bolje da pokrenete papirnu peticiju. iz iskustva znam da ova bas i ne pomaze...
ja

#11 Re: Re:

2013-07-17 11:06

#9: johnny - Re:

a ima i onih studenata koji rade da bi uopste mogli da studiraju. a ako se bude smanjilo na 22h, vecina studenata ce dobiti otkaz i neki od njih ce morati da napusti studije zbog vas nemoralnih ljudi...
znam kako je to kad ti muzika tresti po celu noc ispred prozora, ziveo sam u centru, ali sam se navikao posle mesec dana najkasnije. a ako vi koji zivite tu 200god niste mogli da naviknete to je vec psihicki poremecaj...


Gost

#12 Re:

2013-07-17 13:54

#10: ja -

pokrenuta je i papirnata peticija i do vikenda ce moci u svakom kaficu da se potpise. Hvala na razumevanju

Građanin

#13 Ubiranje političkih poena od penzionerske branse

2013-07-17 14:32

U Beogradu postoje Savski i Dunavski kej za koje ne vazi ovaj zakon tako da beogradjani imaju citav grad splavova na vodi koji rade i kada se kafane zatvore.

U Novom Sadu bi ovakva odluka dovela do smanjenja posla ne samo ugostiteljskim objektima, već i fast food restoranima i takstima koji su sastavni deo noćnog života. Imajući u vidu da im ni sada ne cveta, verujem da će mnogi posle ovakve restrikcije ostati bez posla u potpunosti.

Noćni život je sastvani deo svakog velikog grada i tako bih voleo da ostane i u NS-u.


Gost

#14

2013-07-17 15:19

Pustite nas da disemo !!!

Gost

#15

2013-07-17 16:53

Neću da živim u penzionerskom gradu! Moja puna podrška!

Gost

#16 stanovnici centra

2013-07-17 19:11

Niko vam ne brani da drzite lokale i da yaradjujete pare i ydryavate svoju porodicu...Ali, i mi treba da izdrzavamo nase porodice i naspavani da idemo na posao. Svake godine je sve glasnija i glasnija muyika. Mi samo hocemo miran san, niko vam ne brani da radite, samo da malo krace radite i mnogo tise..Nemamo nista protiv kafica...ali protiv nocnih klubova sa otvorenim prozorima i vratima pod prozorima, imamo...zna se koji su standardi i uslovi za nocni klub...Pozz.


Gost

#17 Re:

2013-07-17 19:26

STANARI CENTRA

Ma da, sve odiše kulturom, kada se saplićemo preko pivskih flaša i ostalih 'kulturnih' rekvizita dok idemo na posao ujutru! Naravno, nakon neprospavane noći, jer svi lokali imaju duple dozvole. Ako vam je do divljeg zapada, idite u Teksas, nemojte da silujete ljude koji žive decenijam u centru! Ugledajte se na Evropu. Noćni klub, mora da ima izolaciju, da se napolju ni ne zna šta je unutra. Što se studenata tiče, oni uz takvo šenlučenje mogu da postanu stručnjaci, ali samo za šank! Sutra treba da nekog leče ili uče... Preterali ste, ne znam kako vas uopšte nije sramota da pišete peticiju da bi šenlučili do sitnih sati. A o tučama i tim stvarima da ne govorimo!

tipicna Novosadjanka

#18 normalan zivot

2013-07-17 20:02

Ne verujem da bi skacivanjem radnog vremena lokala, kafica i klubova doneo mir ili ti vecu sigurnost u gradu. Vecina nemira se desava u sred bela dana a policija nikada ne moze da se vidi na ulici.
Dragan Stanojevic Upravni odbor ugostitelja

#19

2013-07-17 22:12

Dragi sugradjani, mozemo li da razdvojimo radno vreme ugostiteljskih objekata, od remecenja javnog reda i mira. Sve ovo sto pisete je opravdana kritika, ali ona spada u remecenje javnog reda i mira. Za to postoje nadlezne institucije koje treba da rese taj problem, a to su policija i komunalna policija koje ne rade svoj posao, a svi mi gradjani Novog Sada izdvajamo za njihovo postojanje i za njihov rad. Nista se nece postici skracenjem radnog vremena, ako i dalje se nebudemo ponasali u skladu sa Javnim redom i mirom. Svaka kritika je dobro dosla i moze da dovede do resavanja problema. Hvala i na kritikama.

Gost

#20 Re: stanovnici centra

2013-07-17 22:21

#17: - "stanari centra"


Ej, bre, i mi studenti imamo dušu. Samo mi još to treba, da onaj jedan dan u mesecu kada se poklopi da imam i kintu u rukama i slobodno veče da nemam gde da izaćem na piće. 

Ponekad mi je dovoljno da petkom ili subotom, u kasne sate, izadjem u Zmaj Jovinu, da sednem par minuta na jednu od onih klupica i pustim da sve brige i loše misli nestanu u onoj graji veselih ljudi i topotu njihovih koraka. Ja bez toga ne mogu da zamislim NS

 

Ljudi nisu svesni koliko te male stvari znače sve dok ih ne izgube.

 


Gost

#21

2013-07-17 23:40

NEVIDJENA GLUPOST... KOJU ZELI NEKO DA POKUSA DA PROGURA SAMO U NOVOM SADU...TREBA UNISTITI SVE STO RADI, FUNKCIONISE U GRADU, POKRAINI, POGOTOVO ULICU LAZE TELECKOG KOJA JE PREPOZNATLJIVA U DRZAVI...ZNA SE KADA TAMO POCINJE ZABAVA PA KAKO MISLE DA IM SE ZA DVA SATA RADA PLATE SVE OBAVEZE A HOCE SVE NA VREME ...SMESNO DA NIJE BOLESNO...KOME SMETA BUKA NEKA KUPI U APOTECI CEPICE ZA USI, JEFTINIJE JE TO NEGO JEBATI HILJADE LJUDI U ZDRAV MOZAK... NOVI SAD TREBA DA ZIVI OD TURIZMA, ZABAVE, FESTIVALA...KOME TREBA BANJA, KANJIZA JE NA 50 KM. "NEDAJTE SE BRACO UGOSTITELJI"...!
A.

#22 Re:

2013-07-17 23:41

#1: -

Moram da odgovorim. Ne znam kako onda da se tretira stambena zona koja se nalazi u strogom centru. Zbog određenog kafića (i kluba) u pasažu iza zgrade je ovde nemoguće živeti, a ovde žive i starije osobe i bebe. Drugo, nisam birala stambeni prostor, već sam se ovde rodila i neću dozvoliti da mme neki lokali teraju da menjam stan. Vrlo je sebično praviti ovakve peticije i uopšte dopuštati klubovima da izluđuju okolinu samo da bi se ljudi malo provodili, a onda otišli u svoje mirne krajeve da spavaju.


Gost

#23

2013-07-18 02:08

Dzambo,za ovu levu stranu u evrima,jebi se i ti i onaj kome je to uz tebe to palo na pamet, ako stojite iza toga a ako ne...ma jebite se svakako!A sto se tice radnog vremena,mislim da treba da se skrati leti do 20h. a zimi do 16h.Do sumraka!A zasto?Zato!Da bi se drugovima u koznim mantilima koji brinu o redu i miru bilo lakse da obavljaju svoj posao i da bi radnicima,seljacima i postenoj inteliganciji bio obezbedjen san pre odlaska na posao.Svakoga ko se drzne da radi izmedju sumraka i svitanja(nema veze s Tarantinom!)mislim da bi sud u ime .......trebao da osudi na smrt streljanjem odmah iza coska,posto smo ustanovili da su ugostitelji najveci neprijatelji radnog naroda.....bla,bla.Svi oni koji kradu,otimaju,pljackaju,varaju,tuku,svercuju,podmicuju,pucaju,ranjavaju,ubijaju,nanose drugim licima sve kategorije ozleda kao lojalni gradjani treba da pomognu svojoj drzavi protiv STRASNIH ugostitelja koji su posast i neprijatelj svog naroda,grada i drzave i ostave batinu i pistolj u svom Audiju ili Mercedesu i odu u Ugostiteljski objekat pa ako im ne izdaju fiskalni racun...PRIJAVITE KOMSIJU,mislimda ce to da spase sve,a ti bezobrazni ugostitelji sto bi sad radili duze nego za vreme bombardovanja 1999.Stvarno ste vi ugostitelji neka cudna sorta,ulozite svoje pare,zaposlite neke ljude,morate da imate kasu(napaceni advokati,lekari,zubari mislim da ne moraju,a i ako moraju ne znam ko ce da im prebroji povadjene zube) a ti ako prodas krempitu koju ne provuces kroz kasu,pa ti si razjeb`o drzavu.TI,ti...sta me gledas!Nije razjeb`o onaj ko te je prijavio a odneo je limunadu i krempitu majstoru koji mu je zavrnuo slavinu i uzeo mu 20 evra,normalno bez racuna,jebi ga,to je u redu,jeb`o sitne popravke od 20,30,60 evra,tvoja limunada od 0,50 evra mora da prodje kroz kasu da bi sacuvala drzavu.Dragane,kada resis da radis neke stvari na dzakove,kartone,tone,kontejnere,nece ti trebati kasa i neces biti djubre privatnicko nego ces biti drug clan,expert,patriota,evropljanin i sve sto sam zaboravio.Savet koji dajem tebi vazi i za mene...ZATVARAMO!Pa se vi fina gospodo jebite medju sobom!Sifra...Pablo,clan mafije u usta vas jebem `ladna!
ja

#24 Re: Re:

2013-07-18 09:25

#17: - Re:

a vi nikad niste izlazili dok niste poceli da radite? sve ste vi to radili kad ste bili jos normalni, a sad kad nove generacije to isto rade vama smeta. ako se skrati to radno vreme neki studenti ce biti primorani da napuste fakultete jer nece imati posla, kao na primer ja...

Napred ugostitelji!!!

#25

2013-07-18 09:36

ziveo sam u manjem gradu gde zurke traju i do 5-6 ujutru, a ziveo sam pored kafica i diskoteka. nikad se nisam zalio, navikao sam na to iako sam cesto ustajao u 4h da bi isao na njivu da kopam ili ne znam ti ni ja sta. vama smeta rad do 23h. ma smesni ste skroz. drugo kad vam pricaju oni koji nikad nisu ziveli pored kafica, diskoteke, kafane... ali ja znam sta je to i mogu samo da vam kazem da ne lupate vise i pustite narod da uziva. ko je vama kriv sto ste namcori. da niste mozda biste i vi uzivali u kaficima. para nemam, a mozga hvala bogu imam. sve sto sam u zivotu postigao postigao sam sam i bez icega. a sad je doslo vreme da ne mogu ni kafu da popijem posle radnog vremena, tj. posle 23h... strasno...