Iselite rome sa Čukaričke padine

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Iselite rome sa Čukaričke padine

Kali

#1 Poz

2013-08-06 22:40

Zivim na Cuk.Padini i ovo je samo jedan mali deo koji je autorka navela.Osecaj je grozan,kada shvatite da ne mozete jos dugo ziveti u okruzenju u kom zivite 24godine i to samo zato sto je drzava banana i ne moze da se izbori sa par hiljada roma.
Pela

#2 Subjekt

2013-08-15 12:08

Autoru peticije.
Peticija je u redu, samo nije bas dobro obrazlozena - treba bolje argumentovati cinjenicu da su Romi naselili i formirali nehigijenska naselja na mestu koje je pod posebnom zastitom i gde gradnja nije dozvoljena jer je tu GUP-om prostor zasticen zbog vodovoda. To se odnosi na ceo potez od Lazarevackog druma i M.Jovanovica do Vodovodske sa jedne strane i Ade i Makiske sume sa druge strane pa maltene do raskrsnice - koliko mi je poznato. Nisam se odavno bavila GUP-om ali ukoliko imate vremena, malo to proverite i mislim da bi onda nadležni morali da zauzmu drugaciji stav. A i sama peticija bi bila razumnija, ovako je (iako se sasvim slažem sa vama) prilicno diskriminatorska bar u pogledu toga sto komsije Romi sede na klupicama i motaju se po naselju.

Gost

#3

2014-10-01 10:45

Postovani, skoro sam se doselila na cukaricku padinu a nisam ni sanjala sta ce me zadesiti. prvo trudnica sam alergicna na ambroziju i na dobrom putu da postanem asmaticar, desavalo se da romi tacno ispred mog ulaza u Obalskih Radnika 25a pale nesto toliko smrdljivo,tipa plastika,guma,djubre ili bog zna sta da sam imala napade kaslja a prozore sam morala da zatvorim,ves na terasi koji se susio vise nije bio cist i beo...pritom sve se to desava koliko sam cula oko nekog vodo zahvata,pritom oni tamo gaje ovce koze konjne a isto tako tamo idu i u wc...cula sam da voda kod nas iz kupatila nije za pice.
nismo ni sanjali da ce to biti tolika katastrofa ne samo za nas vec i za bebu koju cekamo,mnogo para je ulozeno u renoviranje stana tako da sad od seljenja nema nista a suludo je podizati dete u tim uslovima jer se to desava svaki dan,ne mogu ni da zamislim kako ce biti kad krenu da se greju zimi.
nadam se najboljem i reakciji grada da se nekako regulise i da se rasele romi sa cukaricke padine
Maja

#4 Maja

2014-10-01 11:05

Poštovani građani Čukaričke padine,

samo da Vas obavestim da za naš vrlo ozbiljan problem znaju gotovo sve moguće institucije u državi, od opštine Čukarica  do Predsednika Republike. Jedini problem je što niko od njih ne može da dokuči čija je nadležnost ovaj problem, pa ovaj problem prosleđuju jedni drugima na nadležnost...i tako sve u krug. A mi građani ovog divnog naselja sve to moramo da trpimo.

Ne samo da nam je u velikoj meri ugroženo zdravlje, već je i bezbednost svih nas na klackalici.

 

Zloća

#5 Re: Subjekt

2014-10-12 19:42

#2: Pela - Subjekt 

 Kakva diskriminatorska politika. Mi Srbi smo diskriminisani i građani, ne drugog, nego 10-og reda. MI SRBI SMO STRANCI U SVOJOJ ZEMLJI.  Cigani imaju takva prava i beneficije, o kojima  mi drugi građani možemo samo da sanjamo. Te lenje, lopovski nastrojene, poludivlje nomade, treba vratiti tamo odakle su došli. I to što pre.  Kada ih EU toliko žali i propagira, pošaljite ih kod njih.

Ја, Озлојађени

#6

2014-10-12 20:08

Од 2000 године, ВРШИ СЕ ПЛАНСКА ЦИГАНИЗАЦИЈА СРБИЈЕ Цигани су у Србији у демографској офанзиви јер им то неко дозвољава и стимулише их. Заштићени су и стављени су „изнад“ други грађана Србије разним бенефицијама и повластицама којима им омогућавају додатно неконтролисано размножавање и досељавање. Имају предност у свим сферама друштва: нпр. добијају 30 бодова више у старту за упис у средњу школу, без обзира на акумулирано знање; на свим факултетима су на „буџету“; добијају социјалне станове,и то право са ливаде, а ја и многи други смо ринтали деценијама ,можемо само да трчимо у круг и да њачемо; „трећа шанса“ –описмењавање маторих цигана за основну и средњу школу, преднос у запошљавању, итд.итд... На ТВ Нови Сад, пре пар година, Ацковић је јавно пизивао Цигане да се што више множе. Да ли хоће своју државу? Цигани који су се докопали власти, 2000 . године, издејствовали су са антисрпским елементима, закон који је познат као „језик мржње“. Нормално, то је важило само за оне Србе који су се дрзнули да укажу на неправду која им се наноси и да подигну главу. Као припадник дискриминисаног већинског Српског народа, подржавам све покрете који имају за циљ буђење националне свести и борбу да у сопственој отаџбини не будемо више странци.Сматрам, а и на својој кожи сам осетио, да поједине мањине и странци имају и сувише велика права и бенефиције.


Gost

#7

2015-03-15 22:03

Neka prestanu da uvoze Rome iz zapadnih zemalja uvoz je poceo jos u vreme Milosevica i to vlast radi i danas

Gost

#8

2016-10-04 18:07

ne treba nista dodati, sve je jasno i objektivno receno u tekstu peticije

Gost

#9

2016-10-05 14:48

Zato sto je stasno kakve stvari cigani rade i na sta lici ovo gde oni zive i sta rade ovim mucenim zivotinjama