PETICIJA ZA UKIDANJE KAMATA NA DOPRINOSE SAMOSTALNIM UMETNICIMA

Vid

#1

2013-08-22 01:29

Ova peticija otvara mogućnost pravnog rešenja višegodišnjeg egzistencijalnog problema samostalnih umetnika..

Gost

#2

2013-08-22 10:51

Sramota da država otima od onih koji nemaju, a u isto vreme ne ispunjava svoje obaveze prema njima, umetnicima koji su savest i pamet srpskog društva.
protagonista dogadjaja

#3

2013-08-22 17:00

Lepa inicijativa Gorane a da ne budeš zbog toga tužen od predsednika ULUSa (devojke sa bisernom mindjušom) znaš da je zabranila potpisivanje bilo kakvih peticija, čak i one potpisane peticije u Galeriji ULUSa, za održavanje izborne skupštine, je uzela.
Vid
Gost

#4 Re

2013-08-22 18:29

#2: -

Istina uvek nađe svoj put...........Nema zabrane.. ....a dopunu peticije za izbornu skupštinu ULUS-a ćemo   svakako izvršti on line.....demokratski da svako ima mogućnost da kaže svoje mišjlenje...predlog...Hteli ili ne udruženje se menja, modernizuje i ide napred...Kreativni potencijali koje poseduje 3000 umetnika ne može niko da ograničava .. ..to vreme je prošlo...

Svi treba da sarađujemo i uvažavamomo  različite stavove.....a dela neka pokažu nameru i sistem motivacije...


Gost

#5

2013-08-22 19:43

ne samo ukidanje kamata vec i ukidanje PDV na repro materijal likovnim i primenjenim umetnicima, i jos mnogo toga, slobodni umetnici su diskriminisani i ne postoje u zakonu o kulturi, treba ponovo vratiti sva prava koja su ukinuta kroz novi zakon o samostalnim umetnicima,

Gost

#6

2013-08-23 00:29

to je najmanje sto mozemo uciniti za one umetnike koji nemaju zaposlenje u drzavnim institucijama!Omoguciti im doprinose za socijalno i mogucu mozda penziju.Ako slobodnim umetnicima pomognemo to je kao da smo otvorili prozor u zagusljivoj smrdljivoj prostoriji...

Gost

#7

2013-08-23 09:29

Molim prijatelje sa FEJSA da obrate pažnju na ovu peticiju, DA JE POTPIŠU... jer je zajednička grana na kojoj sedimo. Poslednji je čas da se kaže STOP svima koji su sve ljudske vrednosti doveli u pitanje. Poslednji bedem za odbranu ličnog integriteta i dostojansva je KULTURA . A položaj umetnika u društvu danas je alarmantan. Molim vas dignite svoj glas, POTPIŠITE PETICIJU zbog ugrožavanja elementarnih prava SAMOSTALNIH UMETNIKA.

Gost

#8

2013-08-26 13:03

no comment

Gost

#9

2013-08-31 12:09

Pitam se da li su ikome ovakve virtuelne peticije donele neku korist,
ili sluze samo za ..... pa nemam poima cemu bi sluzile
Vid

#10 Re:

2013-09-01 23:57

#9: -

Peticija je realna i validna!


Gost

#11 omg

2013-09-21 15:50

da li je moguce da je potpisano samo 138, da li ukidanje kamata znaci i automatsko ukidanje duga koji pojedini umetnici imaju zbog neredovnog placanja doprinosa,,,,ili od ovoga svega nema nista

Gost

#12

2013-12-16 14:28

Smatram da bi pojedini čelnici trbali drugačije da gledaju na statuse Samostalnih umetnika i da počne uplaćivanje kao i beneficije na naše statuse, koji su dovedeni u očano stanje! Zar da se Stidimo što smo slobodni umetnici? Dosta je bilo poniženja!Ja imam 61g.i radim sa mnogim Galeristima kada je trbalo da se daje za državu, davalo se i daje se! Gde su sve te slike? pa u Srbiji!A za naše troškove života niko ne pita! Zato potpisujem ovu Peticiju sa nadom da će se ovo razumeti! Pozdrav


Gost

#13

2013-12-16 17:43

KOnacno

Gost

#14

2013-12-17 09:00

Svaki komentar je suvisan, preostaje nam jedino da se udruzimo, i javno iznosimo kako zivimo.

Gost

#15

2013-12-17 15:32

Redno je ocuvanje .
Tomislav

#16

2013-12-17 17:05

Samostalni umetnici zaslužuju puno poštovanje društva,
što u SRBIJI NIJE SLUČAJ, iz tog razloga Peticiju treba
masovno potpisati.

Gost

#17

2013-12-19 22:27

Peticija totalno na mestu, hvala Bogu da neko digne glas protiv bankarskih hohstaplera i ove nezainteresovane vlasti (btw. u Srbiji je svaka taka)

Gost

#18

2014-02-07 00:19

Odnos prema kulturi je ispod ljudskog dostojanstva.


Gost

#19

2014-02-07 07:36

Strašno!

Gost

#20

2014-02-07 10:04

Grad Jagodina NE ŽELI DA PLAĆA doprinose tako da ih sama godinama uplaćujem i državi plaćam jezive kamate a sa druge strane ta ista država ukinula mi je slobodno tržište i ne dozvoljava mi da sebi zaradim hleb. Paradoks zar ne?!!!
Samostalni umetnik- Akad.slikar Jasmina Ilić

Gost

#21

2014-02-07 10:17

Peticija je apsolutno na mestu. Umetnost I kultura su apsolutno ugrozeni u Srbiji.

Gost

#22

2014-02-07 10:39

Sama činjenica da takva kamate uopšte postoji govori dovoljno o sramnom odnosu društva prema samostalnim umetnicima, o pokušaju da se definitivno marginalizuju i uguše.
Vid

#23 KRŠENJE POSTOJEĆEG ZAKONA!!

2014-02-07 11:28

#20: -

Poštovana koleginice Jasmina Ilić ,ako ste u statusu samostalnog umetnika! Grad Jagodina ne može da se ponaša kao da zakon ne postoji.Potrebno je da na poreskoj prijavi zaokružite najnižu osnovicu i priložite izvod iz banke o stanju na računu za proteklu godinu..i ako niste imali prihoda...država je DUŽNA da vam uplaćuje doprinose za penziono i zdravstveno osiguranje.Budite ljubazni i pošaljite dopis Upravnom Odboru ULUS-a .Ako postoji još umetnika sa sličnim problemima u vašem gradu , pošaljite svoje izjave da bi mogli da navedemo sve primere kršenja POSTOJEĆEG zakona koji je na snazi i koji štiti prava samostalnih umetnika na penziono i zdravstveno osiguranje.

 

 

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-07 11:47



Gost

#25

2014-02-07 11:51

Podržavam ovu peticiju! Pošto sam i sam samostalni umetnik koji trpi posledice ovakvog ponašanje nadležnih za pitanja kulture / pored pitanja kamata nisam siguran da li je rešeno pitanje overe zdravstvenih knjižica, zadnj put sam odbijen jer nisam imao da platim 400evra koliko je od mene zatraženo za overu.DA! EVRA! Tako mi je službenik na šalteru '' obračunao '' dug za overu knjižice/.
Uz želju da peticija postigne željeni efekat srdačan pozdrav
Nikola Pilipović
samostalni umetnik - slikar