Vratimo malu Jovanu

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vratimo malu Jovanu

Teodora

#51 Re:

2013-09-06 23:06

#46: Ja -

sigurno se znamo iz vidjenja, ali sad ne znam ko si :) hvala punoo


Gost

#52 Re: Re:

2013-09-06 23:37

#37: - Re:

Ma Vi ste djak generacije, takvi uvek trebaju. Zato se slobodno postavite kao kriticar, kao psiholog - duze cete trajati.

Provejava i kod Vas da je bitno da se sve okrece, sto dece, sto para. A njima, koliko cujem, treba samo Jovana, bez para.

Pa probajte da nadjete razliku izmedju Vas i njih, ocigledna je. I nemojte, molim Vas, i mene da lisite polemike sa Vama,

bio bi zaista sebicno od Vas da nam uskratite Vasa zapazanja i  izlaganja!

 


Gost

#53

2013-09-06 23:37

Humanost mora da pobedi.
JO

#55 Re: re

2013-09-07 07:02

#34: gost - re

Treba da vas je sramota!!!!


Gost

#56

2013-09-07 09:03

a vi bi na njenoj nesreci da uzmete malo para.svaka cast...........

Gost

#57

2013-09-07 09:22

bruka i sramota ovog grada ...sta se sve radi...

Gost

#58

2013-09-07 11:44

Voleli bi da uspemo da vratimo malu Jovanu

Gost

#59

2013-09-07 12:31

Mislim da je ministarstvo videlo grac na licu i tugu u ocima hraniteljice dok je govorila o Jovani... Dovoljno kazuje njena pozrtvovanost i borba da joj se Jovana vrati, mi cemo joj pomoci potpisima a na ministarstvu je da joj vrati Jovanu.......

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-09-07 12:32



Gost

#61 Re:

2013-09-07 13:20

#60: -

Pravila vezana za hraniteljstvo su data u Pravilniku o hraniteljstvu ("Sl. glasnik RS", br. 36/2008).  U prvom stavu člana 5. ovog pravilnika piše da Centar za socijalni rad primenjuje hraniteljstvo kao meru zaštite za dete kada je to u njegovom najboljem interesu, zatim u stavu 2.  tačka 2.istog člana, decidirano piše:"Hraniteljstvo je u najboljem interesu deteta ukoliko obezbedjuje trajnost odnosa i veza sa porodicom porekla i drugim osobama važnim za dete." Dakle, ko tu nije postupao po tim standardima usluga hraniteljstva? Srbijanka ili Centar, prosudite.

Ima još nešto, o čega se potpuno oglušio Centar za socijalni rad. U članu 6. stav 1. tačka 3. istog pravilnika piše da se za ostvarivanje najboljeg interesa deteta na hraniteljstvu primenjuje standard da se braća i sestre, PO PRAVILU, smeštaju u istu hraniteljsku porodicu. Ko je u različite porodice smestio Jovanine braću i sestre? Centar ili Srbijanka?

U poslednjoj tački istog stava i istog člana utvrdjena je i obaveza praćena razvoja i napredovanja deteta na hraniteljstvu, posetom hraniteljskoj porodici najmanje jednom mesečno. NI JEDNOM u periodu od dve godine niko iz Centra nije obišao Srbijanku. Ko je zbog toga kriv? Srbijanka ili Centar?

Pre nego što Vam padne na pamet da nekome na teret stavite ne poštovanje nekih pravila, prvo ih pročitajte. Veliki pozdrav!

Senka

#62

2013-09-07 15:44

Odgovor na komentar #60.
Vi ne vidite zbog cega je trebalo da dodje do zblizavanja rodjenih sestara i brata? Ne znam da li imate brata ili sestru, pa zato tako mislite. Ako nemate, reci cu vam samo ovo: Imam rodjenu sestru i nikada u zivotu nisam imala boljeg prijatelja od nje.
Sto se Jovane tice, surovo je da neko pokusava da "izbrise" realnost. Njene sestre i brat postoje, i ako vec nisu imali srece na pocetku zivota da svi zive zajedno sa bioloskim roditeljima, cilj ovog drustva bi trebalo da bude da im omoguci svaki moguci kontakt, svaki rodjendan, Bozic, Uskrs, svaki moguci trenutak zajedno. Hranitelji ili usvojitelji ce jednog dana otici, a oni bi trebalo da znaju jedno za drugo i da se celog zivota oslanjaju jedni na druge. To bi trebalo da bude stub njihovog vaspitanja i odgajanja.
Da i ne pominjem zdravstvene razloge, u slucaju da nekome od njih zatreba donacija kostane srzi...(zdravstveni radnici ce bolje znati da napisu o svim mogucim razlozima)
Neko je vec pomenuo i mogucnost da se kada odrastu, ne prepoznaju i stupe u nezeljene odnose.
Kako je Centar sada postupio, moze jedino da se desi da za 30, 40 ili vise godina, citamo tuznu pricu u novinama, kako su sestre provele godine i godine tragajuci za svojim srodnicima i srele se negde u nekom starackom domu, kada im ne bude ostalo ni puno vremena, a ni zdravlja i snage da ga kvalitetno provedu jedni sa drugima.
JOVANA I NJENE SESTRE I BRAT JESU PORODICA, razbijena ne njihovom krivicom, i ne treba ih razbijati jos vise. Znam da je problem da svi budu usvojeni u jednoj porodici, ali teritorijalna blizina bi trebalo da bude jedan od vaznih uslova za njihovo usvajanje.
Zato ta prica o nepotrebnosti njihovog kontakta nikako ne pije vodu. Deca postoje, i ako postoji i dobra volja i strucnost ljudi zaduzenih za njihovu negu, sve je moguce resiti.
PRAVEDNI

#63

2013-09-07 16:27

ne mogu da zamislim stres i traume koje mogu upropastiti zivot detetu. Vratice se tim neljudima kao bumerang u glavu!!! ima ko ce za to da se pobrine. Ovo nije pretnja. Ovo je OBECANJE!!!
Samo vi vratite dete zivo i zdravo... lako cemo sa njima...

Gost

#64

2013-09-07 19:18

nemam reci strasno i bezobrazno

Gost

#65

2013-09-07 19:25

Strasno sta se radi sa malom decom

Gost

#66

2013-09-07 20:20

Vratimo malu Jovanu

Gost

#67 ISTINA

2013-09-07 20:46

OVO STO SU URADILE ODREDENE OSOBE IZ CENTRA JE ZA SVAKU OSUDU I TAKVE OSOBE BI TREBALO SMENITI SA TAKO ODGOVORNIH FUNKCIJA ONI SU IZ OSVETE URADILI TAKO NESTO GROZNO JER SE ZALILA NA NJIHOV RAD ALI NISU OCEKIVALI DA NECE MOCI TAKO LAKO I JEDNOSTAVNO DA ODRADE NESTO STO JE JADNO ZALOSNO I BEDNO MA BRUKA I SRAMOTA ZA CENTAR A I ZA CITAV GRAD ALI NADAMO SE DA CE ISPLIVATI STA RADE PRAVADA JE DOSTIZNA BOZE POMOZI DA SE JOVANA VRATI U TAJ DOM MARKOVICA

Gost

#68

2013-09-07 21:10

Vratite Jovani osmeh...njene suze ce vas kazniti...

Gost

#69 Re: hvala puno,srecna sam sto ima jos ovako normalnih ljudi kao sto si ti...hvala

2013-09-08 05:03


Gost

#70

2013-09-08 06:28

Nadam se da ce svaki potpis doneti pozitivno resenje u naajboljem interesu deteta.

Gost

#71

2013-09-08 06:47

Centri za socijalni rad - bruka za našu zemlju.

Gost

#72 Senka, divna si, ne trebaju nama emisije "SVE ZA LJUBAV"!

2013-09-08 10:57

zaštitnik gradjana

#73

2013-09-08 11:44

zaštitnik građana je pokrenuo postupak protiv CZR i zatražio kopletan izveštaj o ovom slučaju.Neposredan razgovor nije uspeo da obavi jer direktorka je pozvala pravnika i socijalnog radnika i ako joj je predočeno da ona da dodatne informacije,gde se dete nalazi,razlozi uzimanja deteta,sve beleške i intervuji,detaljno obrazloženje.Rok za pisani odgovor je 09.09.o.g.nakon čega će ZG doneti Odluku o merama koje treba preduzeti.

Gost

#74 ISTINA

2013-09-08 12:01

PA ZAR JOS NIJE SMENJENA SA MESTA DIREKTORA CZR PA DOKLE VISE DA SE IGRAJU TUDJIM ZIVOTIMA I TO DECIJIM

Gost

#75

2013-09-08 17:01

yhh