Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-12-18 19:32


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-12-18 19:39



Gost

#403

2013-12-18 19:42

Zaista dobra ideja, bravo za organizatore, odnosno pokretace ove peticije, mada bi trebalo jos rasiriti informacije o svemu ovome, sasvim solidno napredujemo !
M

#404

2013-12-18 19:57

Kolege, razmislimo malo. Budući da bi fakultetima naš prelazak na bolonjski program doneo prihod od školarina - zar nije moguće da su počeli da kače obaveštenja o podnošenju prijava za prebacivanje (s namerom da nas disociraju, uplaše, nateraju da pređemo) baš zato što su saznali za postojanje ove peticije?!

Meni se čini da je VRLO moguće. Ovo je svima dostupno, svima je na videlu. A tajming je BAŠ dobar. Po njih, naravno.

Što se moje malenkosti tiče - otpor! Zakon jasno propisuje moj rok. Neće me zaj***ti.

M

#405

2013-12-18 20:00

I naravno da se nadam da će taj rok biti produžen; nadam zbog svih nas.

Kako piše na sajtu Belle amie televizije - samo u Nišu ima 5400 ''starih'' studenata!

Ponoviću ga, iako ga je neko već okačio na prethodnoj strani:
http://www.belami.rs/veciti-studenti-jos-godinu-dana/


Gost

#406

2013-12-18 20:06

Smatram da je prethodnik verovatno u pravu i ako moze bez psovanja, hvala !

Gost

#407

2013-12-18 20:46

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

ЗА СТУДЕНТЕ УПИСАНЕ НА ФАКУЛТЕТ

ПРЕ 2006. ГОДИНЕ







1. Студенти који су студије на Правном факултету Универзитета у Београду започели по Наставном плану пре 2006 године према члану 123. Закона о високом образовању студије могу завршити по започетом наставном плану и програму, условима и правилима студија до краја школске 2013/2014. године.





2. Студенти III и IV године који студирају по Наставном плану пре 2006. године могу да се определе за стицање дипломе више школске спреме. Рок за стицање дипломе више школске спреме и стручног назива правник је до 30. септембра 2014. године.





3. Студенти који желе могу поднети захтев за наставак студија по новом студијском програму.









Б Е О Г Р А Д

16. децембар 2013. ГОДИНЕ ИЗ СЕКРЕТАРИЈАТА ФАКУЛТЕТА

Gost

#408

2013-12-18 20:50

Upravo se o tome i radi, oni idu po svome, a mi idemo svojim putem, samo sto vise potpisa !
Jedan od pokretača

#409 MOLIMO BEZ TENZIJE, PANIKE I PESIMIZMA!!!

2013-12-18 21:52

Poštovana kolege, kao je gore već neko od kolega napisao, upravo se to dešava, žele da nas zaplaše i unesu paniuku, jer tako mogu da manipulišu. Nemojte nasedati na to, kako god bilo, mi imamo godinu dana po sadašnjem zakonu još i niko nema pravo da nam za to vreme bilo šta nameće ili da nas primorava, jer to u zakonu ne stoji!
Obaveštavaćemo vas o svemu kako se stvari budu dalje odvijale. Samo što više ljudi obavestite, da ne stajemo sa prikupljanjem potpisa.
Kako bi malo ohrabrenja uneli, reći ćemo vam da imamo i podršku nekih političara, narodnih poslanika! Moramo biti strpljivi i sačekati da vidimo kako će stvari da se odvijaju. Tereza nam je velika pomoć, žena se svojski trudi da nam pomogne na svaki mogući način i zbog toga smo joj neizmerno zahvalni!

Gost

#410

2013-12-18 22:20

Pise: 3. Студенти који желе могу поднети захтев за наставак студија по новом студијском програму.
MI NE ZELIMO,NECEMO NASESTI NA TO. Jos sire pricu medju studentima kako je prelazak na bolonju besplatan,a to nije tacno,BESPLATNO JE SAMO PODNOSENJE ZAHTEVA,TO SE NE PLACA. Tako da ne nasedajmo na njihovu mudru pricu...

Gost

#411

2013-12-18 22:28

Neka oni slobodno kace obavestenja, i mi cemo da kacimo peticiju ;-)

Gost

#412

2013-12-18 22:36

Ja mislim da mi uporedo sa peticijom treba da pripremamo i neke proteste!
Na taj nacin bi smo privukli medisku paznju i pokazali im da smo ozbiljni u svojim zahtevima...
Ja nisam iz BG, ali bih rado dosao na te proteste i ako treba kampovao ispred zgrade vlade dok ne prihvate nasu peticiju:D

Gost

#413

2013-12-18 22:46

Ni ja nisam iz BGD - a , ali jesam za ovu ideju ako treba i ako mora tako, dakle protesti !

Gost

#414

2013-12-18 23:17

Obavestenje o nasoj peticiji danas je bilo zalepljeno na Pravnom fakultetu u Bg,na sanducetu gde ubacujemo uplatnice za prijavu ispita,tako da je verovatno dosta ljudi videlo jer je prijava ispita u toku,ko do sada nije cuo za peticiju.

Gost

#416 Re:

2013-12-19 10:50

#415: -

Sta znaci ovaj prelazni rok? Jel se u tom roku i dalje mogu polagati ispiti ili je to rok u kom bismo skupljali pare za prelazak na bolonju?

Jedan od pokretača

#417 BEZ PANIKE, ALI ĆEMO REAGOVATI!

2013-12-19 11:02

Poštovane kolege, videli ste verovatno članak, koji je izašao u novinana 24sata. Hvala urednuštvu koje je ovim člankom našu peticiju i ovako obelodanilo, ali su trbali svakako da kontaktiraju nas, da se raspitaju o svemu, pa da imaju jasnu sliku. Njima ćemo svakako poslati dopis. Međutim, ono što nas mnogo više ljuti i zabrinjava jeste krajnje neumesna i nepromišljena izjava gospodina Kobilarova, koji pominje prelazne rokove i totalno mimo onoga što mi hoćemo i želimo, daje izjave. Njega ćemo u što skorijem roku podsetiti da je on, uz svo dužno poštovanje, naš predstavnik, tj. svih studenata i da je tu zbog studenata, a ne mi zbog njega.
Molimo vas, nemojte paničiti, na ovo ćemo odmah reagovati i nećemo odustati od onoga što smo na početku zamislili kada smo pokrenuli peticiju.
Nikakav prelazni rok ne dolazi u obzir, tražimo produžetak studija za sve studente po starom programu od 2 godine, bez obzira koliko ispita imaju do kraja!
Molimo vas još jednom, bez panike i tenzije, o svemu ćemo vas obaveštavati.

P.S. Svim koleginicama i kolegama koji danas slave Sv. Nikolu želimo srećnu slavu! Vaši pokretači!

Gost

#418 Re: Re:

2013-12-19 11:07

#416: - Re:

Ne znam nista o tome...samo sam prosledio clanak koji sam procitao. Za nas je bitan prvi deo, peticija i produzenje roka, ovo dalje  deluje kao zamisao i opravdanje fakulteta zasto traze izjasnjenje za bolonju pre 30.9.2014. ili bar manje vremensko produzenje. Pomislih samo da je ipak za pohvalu da predsednik Studenstkog parlamenta Univerziteta pominje peticiju (znaci iznosi i nase zelje ali i diplomatski u tom drugom delu  zelje Univerziteta). :)

Jedan od pokretača

#419 Re: Re: Re:

2013-12-19 11:12

#418: - Re: Re:

Dragi kolega, bojim se da se ovde nije oglasio gospodin Kobilarov, već su novinari 24sata došli do informacije, kontaktirali njega, a on brzopleto dao izjavu, koja nam ne ide nikako u prilog.

Fakultetima je stalo do novca, koji je mnogo veći našim prelaskom n a bolonju, ako bi mi tako posmatrali stvari, onda sve ovo ne bi imalo smisla.


Gost

#420

2013-12-19 11:15

Bice sve ok. Pozitivno je sto se peticija sve vise spominje, proculo se tako da su nam ovim samo napravili reklamu.

Gost

#421

2013-12-19 11:28

Meni je u svakom slucaju drago da su poceli da objavljuju vest o peticiji. Tako su nam vece sanse da prikupimo vise potpisa.
Solunci svih fakulteta

#422

2013-12-19 11:32


Tako je. Ostanimo fokusirani, tražimo ono oko čega smo se ovde okupili, širimo reč o ovome i do pobede! :)

Gost

#423

2013-12-19 12:11

Hvala za novinski list, naravno veliko hvala za onog ko je postavio, ovo nam sve ide u prilog, kao sto su uostalom i prethodnici vec naglasili. A mene zanima jedno, ne da bi se medjusobno raspravljali, posto nam to svakako ne treba ni u kom slucaju, ali odakle doticnom predsedniku studentskog parlamenta Univerziteta te informacije, sa kime je on ili sa kime su oni to pregovarali, pitam ovo krajnje dobronamerno, ako neko zna moze slobodno da odgovori, zahvaljujem se unapred !
Solunci svih fakulteta

#424 Re:

2013-12-19 12:16

#423: -

Kolega je pregovarao sam sa sobom, u tome i jeste problem. No, zanemarite sve to, kao da niste pročitali. Bitno je da se o peticiji priča, nek stave što veću sliku i da završavamo posao :)


Gost

#425

2013-12-19 12:40

Zahvaljujem se puno na odgovoru :) , ako je danas neko svecar, pridruzujem se cestitkama !