Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Izaberite nadimak

#426 Subjekt

2013-12-19 12:50

Idemo do naseg cilja, bolonja ne dolazi u obzir....... Zajedno do pobede!!!!

Gost

#428 Re:

2013-12-19 12:53

#427: -

moze, moze.... ;)


Gost

#429

2013-12-19 12:54

Bilo bi lepo da cujemo misljenje o ovom desavanju i od Majke Tereze.
Zajedno do cilja!!

Gost

#430

2013-12-19 13:23

Ja mislim da bi Aleksandar Kobilarov mogao malo vise da se ugleda na svog kolegu iz Beograda Vladimira Smudju i da pokaze interesovanje za studente koji studiraju po starom programu. Samo toliko!

Gost

#431 Veseli

2013-12-19 13:30

http://www.telegraf.rs/vesti/903977-veciti-studenti-traze-produzenje-roka-za-diplomu
Sve bi bilo ok da ovaj Aleksandar Kobilarov se nije onako izlupetao o prelaznom periodu ...

Gost

#432

2013-12-19 13:35

Al' kad procitam ovo 'VECITI STUDENTI' digne mi se kosa na glavi.
bg

#433

2013-12-19 13:37

Odradio sva predavanja i vezbe 2010 ,od aprila prosle godine dao 16 ispita ostalo 10 ak a nisam jedini na mom faxu i sta sad ako mi ostane ispit dva nakon septembra na glupu bolonju ,sramota,.

Gost

#434

2013-12-19 13:40

Meni nije bas sasvim jasno sta je rekao nas kolega Aleksandar, da li bi bio mozda neko ljubazan pa da mi to protumaci, hvala !

Gost

#435

2013-12-19 13:40

Sad ce vecina medija da prenese taj info (Telegraf.rs / Izvor: 24 sata). Bilo bi jako dobro da se autori peticije obrate novinama sa obrazlozenjima, mada je praznik danas...ovako ce otici u etar ta nikom jasna izjava. :) (ali hajde zivela ipak reklama reklama...)

Gost

#437 Re:

2013-12-19 13:46

#432: -

Ma neka nas zovu kako hoce. Kobilarov ni sam ne zna sta je rekao. Studiramo bar 8 godina, neki 10-15 a oni ce da nas prebace na bolonju u budzet?? Samo nas cekaju. Smesno.


Gost

#438

2013-12-19 13:59

I taj kobilarov je medicinu upisao 2004. al ocigledno voli fotelju i funkcije koje je imao i jos ima.

Gost

#439

2013-12-19 14:05

Misljenja sam da se Aleksandar nije bas najbolje snasao kada su ga pitali, ali treba sve dobro razmotriti, ni jednu izjavu ne bi trebalo olako zanemariti !

Gost

#440 Re:

2013-12-19 14:05

#438: -

Pa jel' to onda znaci da je i on po starom programu? Hohohohohoho komeNdija majke mi...


Gost

#441 Re:

2013-12-19 14:07

#438: -

Ljudi daj te da se nekako obratimo medijima,ovakvim vestima jos ce ispasti da trazimo taj prelazni rok od godinu dana.Sta ima da nam boduju ispite,nas 1 je kao 3 ispita po bolonji i sad treba za tu muku da dobijemo poene...pa mislim...a sve da nas ne prime na budzetu jos...pa od nas budzet sad  i nema stetu.Radim poslove koje stignem da bih mogao da platim taj ispit koji spremim.

Solunci svih fakulteta

#442 Reklama je reklama

2013-12-19 14:18

Kolege, što je rečeno, rečeno je. Trapava, ničim izazvana izjava, ali šta je tu je. Verujte da ne vredi da trošimo energiju na sve ovo. Gledajte na to s pozitivne strane, o peticiji se priča, a šta će reći tamo neki pojedinac iz neke studentske organizacije, nije ni bitno u krajnjem slučaju. Oni su tu zbog nas, ne mi zbog njih. Medijima ćemo se obratiti kad se sve ovo uobliči, a to će biti, da ponovimo po stoti put, nakon sastanka sa gđom Terezom. I tada će se pikati jedino ono što mi budemo zajednički izjavili. Naši zahtevi će biti prosleđeni nadležnim organima i kraj priče. Verujte da je nemoguća misija preganjati se sad sa ovom izjavom, to vam je kao da pokušavate svaku perku iz prethodno rasutog perjanog jastuka vratiti na njeno pređašnje mesto. Gubljenje vremena i energije. Izvucimo samo pozitivno iz ovoga - za nas se čulo, imaće nas u vidu, znaju da nas je mnogo. A kolega Kobilarov će biti kontaktiran i zamoljen da više ne izleće sa ovakvim izjavama, bar ne dok se ne konsultuje sa svima nama. Toliko.

Svima koji slave čestitam Svetoga Nikolu, a svima koji idu kod nekoga na slavu želim da se lepo provedu :)


Gost

#443

2013-12-19 14:19

Samo bez panike i po meni ne potrebne tenzije, smatram da ce sve biti u redu, samo da ne rasipamo bespotrebno svoju energiju i vreme na ne bitne stvari, hajde da se fokusiramo u narednom periodu na preciziranje nasih zahteva, da utvrdimo sta je realno, prikupljanje potpisa je do sada po meni bar islo zaista dobro. Naravno ne treba sada posustajati, nego da nam to samo bude podsticaj.

Gost

#444

2013-12-19 14:20

Hajde prvo svi da udahnemo duboko, izbrojimo do deset i odlucimo da ne prolupamo u medjuvremenu. Zasto? Zato sto ce se o ovim stvarima jos vise pisati u narednom periodu i ko zna sta cemo jos cuti od onih koji su mnogo vece zverke od pomenutog Kobilarova. Ja bih rekla da nam za sad dobro ide, potpisi se mnoze, znamo svi sta nam je cilj i kao sto neko malopre rece ovo nam je super reklama. Ne osudjujte predsednika studentskog parlamenta novosadskog univerziteta jer su velike sanse da nam i on u skoroj buducnosti moze pomoci. Verujem da decko nije imao nikakvu losu nameru, a i novinari umeju svasta da preokrenu i tako eto nama od muve slona. Svi smo odrasli i pametni ljudi, saberimo se. Pozdrav.
Sherlock

#445 Re:

2013-12-19 15:11

#444: -

Skroz si u pravu sa relativizovanjem kritike! Svakako da je A.K. imao dobre namere, i da su novinari reci vadili iz konteksta price. Inace ne bi on sam podelio link u jednoj grupi, sa recima : '' evo ljudi krenulo je da se priča pa ćemo videti ;) '' Ali najbitnije je da se lavina kotrlja i da cemo USPETI! :)

Majka TEREZA

#446 MOLBA MAJKE TEREZE

2013-12-19 15:47

Draga deco,
Danas mi je porodična slava, imam goste, ali sam morala da ih napustim na par minuta i kažem vam sledeće, zbog objavljenih članaka u medijima i izjave Kobilarova:
SETITE SE ONE NARODNE DA SE ZA DOBRIM KONJEM DIŽE PRAŠINA. Upotrebom analogije, u konkretnom slučaju, mi smo u prednosti, mi smo brojniji, mi smo jači jer, imamo svoj cilj od koga ne odustajemo ni za "živu glavu", neka dižu prašinu i neka čitaju ove komentare svi. Obratila sam se organizatorima i dala smernice i predloge šta da preduzmu, odmah, iz predostrožnosti, tako da ne morate da brinete. Ovo bi trebalo da nas još više ojača, ohrabri, ujedini i omasovi i da upotrebimo u našu korist, a ne da shvatate kao poraz, "miniranje" i sl. Kobilarov će se povući, jer ga ja, SADA JAVNO, molim da uči-studira i da svu svoju energiju iskoristi na učenje,a da novinare prepusti onima koji sa njima znaju i mogu da se "nose". Gospodu novinare pozivam da se jave na pravu adresu, ukoliko žele ekskluzivu i povećanje tiraža, a to su organizatori peticije.
SVI MISLITE SAMO NA BROJNOST I ŠIRITE PETICIJU NA SVE STRANE. ZAR NE PRIMEĆUJETE KOLIKO RASTE BROJ POTPISA ZA KRATKO VREME?

Gost

#447 Re: MOLBA MAJKE TEREZE

2013-12-19 16:02

#446: Majka TEREZA - MOLBA MAJKE TEREZE

SREĆNA  SLAVA!

Hvala na podršci!

Solunci svih fakulteta

#448 OBAVEŠTENJE!

2013-12-19 17:26

 

Koristim ovu priliku da sve potpisnike obavestim da su kontaktirani svi mediji koji su preneli jutrošnju vest na online izdanju 24sata.rs. Redakcijama su poslati mejlovi, a ispod vesti su napisani komentari (neki su objavljeni, neki još nisu) u kojima se pokretači akcije, zajedno sa svim potpisnicima, ograđuju od izjava kolege Aleksandra Kobilarova. Jasno smo potcrtali da stari studenti traže samo jedno - produženje roka do septembra 2016, odnosno 2017. godine (za medicinare) za sve studente koji su studije započeli po starom nastavnom programu i koji i danas studiraju po tom programu. Nikakve prelazne varijante, raznorazne kombinatorike ne dolaze u obzir! To je stav pokretača, onih koji su potpisali peticiju i onih koji će tek potpisati peticiju. Pokretači peticije su zamolili sve one koji su preneli vest da se za buduće informacije obrate isključivo nama, pošto izjave gdina Kobilarova nisu u skladu s onim što mi tražimo, te je kao takav Aleksandar Kobilarov postao neodgovarajući sagovornik.

Mladen

#449

2013-12-19 17:53

Poznajem kolegu Kobilarova, nije on loš momak. I sam je ''stari'' student ili ''polubolonjac'', nisam siguran. Uostalom, potpisao je i ovu peticiju.

Meni se čini da njegova izjava nije čak ni nespretna, pošto svakako pominje dve teoretske mogućnosti - odlaganje roka i prelaznu varijantu. A pošto je jasno šta odlaganje roka znači, samo je, čini se, pojasnio i ovu drugu mogućnost.
Na kraju, svi znamo da su danas ''novinari'' prevalentniji od novinara, kao i da mediji (pored toga što bezdušno prepisuju jedni od drugih) vole mehanizme koji povećavaju zainteresovanost za njihov prilog/ članak itd. A to su uglavnom: nipodaštavanje, senzacionalizam, manipulacija činjenicama tj. ''doterivanje'', korišćenje aktiva (koji veštački stvara nameru, pripisuje krivicu, bar u umu konzumenta) umesto pasiva (koji je suzdržano stanje, ne osuđuje), objašnjava nam događaje kao maloj deci i tako u nedogled. Vrlo je verovatno da su izveštači ovo s namerom tako sročili. Pogledajte samo kako nisu naznačili sa kog je Aleksandar univerziteta - kao da postoji univerzalan, svetski, multiverzumski univerzitet. Amaterizam.

Sad, na stranu što mi ne želimo tu drugu teoretsku mogućnost. Potpisali smo peticiju za produženje roka, to je to.
Aleksandar je, koliko znam, učestvovao u borbi ''bolonjaca'' za njihov cilj od pre dva-tri meseca. Tako da sumnjam da bi sada svoje redove zeznuo...
Majka TEREZA

#450 LJUBAZAN SAVET

2013-12-19 18:26

#449: Mladen -

Posto ste se u svom komentaru postavili kao zaštitnik i advokat Kobilarova (takav utisak se sam nameće, ne mora čovek biti advokat) , najlepše Vas molim, da to činite na sudu, fakultetu, ulici i gde je tako nešto potrebno Kobilarovu, a ne preko našeg foruma, jer je toliko nepošteno i nekolegijalno protiv svih ostalih, da je svaki dalji komentar suvišan.

Na ovakav način, molim Vas, nemojte pomagati nama tako što ćete pravdati pojedinca na štetu "mase".