Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Jedan od pokretača

#526 OBAVEŠTENJE!

2013-12-24 11:46

Poštovane koleginice i kolege, pošto su izjave Aleksandra Kobilarova među nama stvorile paniku i nevericu, dužni smo da vas obavestimo da smo kontaktirali gospodina Kobilarova i zamoli ga, da nam ne odmaže na ovakav način, ako već ne želi da nam pomogne i podrži naše zahteve. Obratili smo se i medijima koji su preneli vesti i izjave Kobilarova i objasnili im da je njegovo istupanje bilo samoinicijativno i bez razgovora sa nama. Posebno su kolege u Novom Sadu jako revoltirani ovakvim nastupom, pošto je Kobilarov "stari" student u Novom Sadu. Nadamo se da se ovo dalje neće dešavati i da će gospodin Kobilarov razumeti naše zahteve.
Što se tiče toga dokle smo stigli, pošto se to pitanje često ponavlja, za nekoliko dana se sastajemo sa advokatima i tada ćemo vam preneti dalje planove i korake. Ne brinite, vodimo računa o svemu, borimo se za interese svih nas i brinemo da ne napravimo propust ni u čemu.
Nadamo se da će se peticija i dalje potpisivati i da će broj brzo preći 3.000.
Srdačan pozdrav od pokretača peticije - Svi zajedno do cilja!

Gost

#527 Re:

2013-12-24 12:19

#516: -

"... - Kada student ispuni sve te obaveze, gotovo da je već obezbedio šesticu, čak i ako na ispitu ne zna ništa! BOLONJA!!!! Mislim strasno, i neko od bolonjaca ce da se uporedjuje sa nama i da nas kritikuje kako mi ne ucimo i zato kasnimo sa diplomiranjem!!!!! Stvarno strasno sta se radi! Bruka i sramota! Zbog ovoga i moramo da se izborimo za nasa prava!!!!!! ZAJEDNO DO NASEG CILJA, GLAVOM GORE I SAMO NAPRED!!!!!!!!!! Hajdemo kolege sto vise potpisa... blizi smo nasem cilju!!!!!!!!!


Gost

#528 Predocite advokatima da su ove odredbe zakona retroaktivne, diskriminatorske i neuctavne...

2013-12-24 13:14

Majka TEREZA

#530 Re: Predocite advokatima da su ove odredbe zakona retroaktivne, diskriminatorske i neuctavne...

2013-12-24 13:45

#528: - Predocite advokatima da su ove odredbe zakona retroaktivne, diskriminatorske i neuctavne...

NE BRINITE, OVO ZNAJU SVI, NE SAMO STRUČNA JAVNOST-PRAVNICI, VEĆ I VAŠI PROFESORI, SAMI STUDENTI I TD.


Gost

#531

2013-12-24 15:26

Ono što taj SKONUS može ako hoće, jeste da podrži sve ovo. Ako neće, jer ipak je sastavljen uglavnom od "bolonjaca" , neka ne pušta informacije kako produžetka sigurno neće biti. Takva informacija od njih je pristigla. O tome će odlučiti više strukture od njih, ako ne žele da pomognu neka ne odmognu!


Gost

#532 Re:

2013-12-24 16:50

#531: -

Upravo tako... A iskreno se nadamo i njihovoj podrsci... Zasto da ne, zasto ne pruziti pomoc ako za to ima mogucnosti...

BOKICA

#533

2013-12-24 17:01

Razlika izmedju bolonjaca i starih studenata je ogromna a prva je kolegijalnost sto se vidi iz ove peticije.Slogu smo pokazali a uskoro verujem i dokazali.Mi znamo sta znaci rec KOLEGA.I ponosim se time sto sam " stari veciti student " i deo ove borbe a ne BOLONJAC...SVI ZA JEDNOG JEDAN ZA SVE...

либеро

#534

2013-12-24 17:50

Остаће ми један или два исписта и поистоветиће ме са колегама којима је остало нпр. 10 испита. не разумем у чему је проблем да испит полажем као и остале колеге. пребацивање на болоњу би ме вратило две године у назад и приморало да идем на предавања, вежбе, консултације. болоња је уведена студентима, али не и професорима. да бих се консултовао са њима морам да излазим с посла јер имају консултације једном недељно и то нпр од 12 до 13.30 часова па ко дође - дође. факултати су направљени због професора, а не због студената.....
bobica

#535

2013-12-24 18:19

Kao prvo poenta peticije nije pojedinacna vec kolektivna stvar i nije poenta da li neko ima jedan ili pet ili deset ispita da li radite ili ne... prestanite da budete sebicni cilj je produzenje roka za sve aman ljudi bre...

Gost

#536 Re: Re: Re: Re: 495

2013-12-24 18:20

#522: - Re: Re: Re: 495

https://www.facebook.com/groups/spekof.spekof/ Mada, grupa je zatvorenog tipa...tako da je malo verovatno da ce se videti na ovaj nacin...pokusacu i sa copy...paste. Inace, na Ekonomskom u Bg, parlament je prilicno jak...i do sada su uspeli da se izbore za dosta stvari...a i ova devojka, sto je izbacila obavestenje, prilicno je bitna u parlamentu, njena rec ima tezinu.....sad, videcemo....

Što se tiče generacije 06 i starijih i roka za završetak studija upućen je zvaničan dopis Ministrstvu prosvete da se rok produži na 2015. godinu..  obavesticemo vas o daljem toku čim se dobije odgovor.. 

 

 


Gost

#537 Re: Re: Re: Re: Re: 495

2013-12-24 18:21

#536: - Re: Re: Re: Re: 495

Sofija Mladenovic Incijativa je pokrenuta od strane svih fakulteta.. ne samo našeg


Gost

#538 Re:

2013-12-24 18:33

#535: bobica -

Tako je, vise s tim meni 5. meni 3,meni ce ostati 1 ....stvarno sebicno, ovo je zahtev svih nas!!!!

 


Gost

#539

2013-12-24 18:43

U pravu ste, taj vid argumentacije mislim da nije dobar, koliko je kome ostalo ispita do kraja studija. Zar je to toliko bitno. Razumem ja sve to i nisam se uopste pronasao prozvanim, naime ja planiram, a dobri su sasvim izgledi za to da u najskorije vreme diplomiram. Tako da hajde samo malo vise obzira i kolegijalnosti, verujte da nije to bas jako tesko, ipak smo mi svi zajedno u ovome. Najpre bi trebali mi medju sobom maksimalno da se potrudimo da se usaglasimo, tako cemo biti mnogo jaci i jedinstveniji !

Gost

#540 Re: Re: Re: Re: Re: 495

2013-12-24 18:44

#536: - Re: Re: Re: Re: 495

Ovo deluje totalno dezorganizovano. Studenti medicine (studije traju 6 godina) vec imaju rok do 2015. i njima ne znaci nista taj dopis... Dobro je sto se eto nesto salje u Ministarstvo ali mislim da su potrebni usaglaseni stavovi ...


Gost

#541

2013-12-24 18:46

Upravo tako, svi ovde imamo jedan jedini cilj kome tezimo... Svi smo zajedno u ovome, ne budimo sebicni, nego se borimo SVI ZAJEDNO DA OSTVARIMO OVAJ NAS CILJ...

Gost

#542 Re: Re: Re: Re: Re: Re: 495

2013-12-24 18:54

#540: - Re: Re: Re: Re: Re: 495

Nesto se spominje da je na hemijskom fakultetu vec produzeno na 2015...ali ovo je neproverena info...bilo je u jednom od komentara ispod obavestenja....uglavnom ako nesto izbace, ja cu okaziti ovde


Gost

#543 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 495

2013-12-24 19:05

#542: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: 495

ispod kog obavestenja, gde ste to videli? da li mozete da okacite ovde link...

Izaberite nadimak

#544 pročitajte sve pažljivo pre komentara

2013-12-24 19:22

Sofija Mladenović je devojka koja je postovala obaveštenje na grupi koju pominje koleginica u gornjem postu i koju bi trebalo kontaktirati da bismo svi istupili ZAJEDNO što i jeste poenta. Da ste čitali pažljivo, to biste shvatili. Isto tako bi bilo jasno da je peticija da zahtevom za SVE studente po starom programu bez obzira na broj preostalih ispita, sa produžetkom od dve godine, što znači za medicinski i srodne do 2017 (ako se ne varam) i do 2015. za ostale. Vrlo jednostavno. I bez sebičluka i panike. :-)

Gost

#545 Re: pročitajte sve pažljivo pre komentara

2013-12-24 20:20

#544: Izaberite nadimak - pročitajte sve pažljivo pre komentara

Kako do 2015? Valjda do 2016 za ostale, jer trazimo produzenje roka za 2godine.

Kolega007

#546 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 495

2013-12-24 20:35

#542: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: 495

Na Hemijskom fakultetu u Beogradu na zvanicnoj internet stranici u rubrici VESTI stoji sledece:

http://www.chem.bg.ac.rs/vesti.html


Gost

#547

2013-12-24 20:48

Verovatno ih zovu da se što pre jave da bi im rekli za ovu peticiju :(
Izaberite nadimak

#548 Subjekt

2013-12-24 20:51

Kolege, trebaju nam potpisi, ne obazirimo se ni na sta drugo... Hajde da skupimo sto vise potpisa da bi smo uspeli... bez panike i stresa, mudro napred!!!

Gost

#549

2013-12-24 21:10

Samo da se ovo sto pre resi (produzi rok),tokom januara,februara!
Uciti se mora svakako,ali da li uz neverovatnu tenziju "sta ako",ili mirno!

Gost

#550 Re:

2013-12-24 21:13

#549: -

svi mi znamo da nije lako uciti pod pritiskom i tenzijom i stresom... izdrzacemo mi sve to... samo da prikupimo potpise...