Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu


Gost

#501 starkelja

2013-12-23 16:08

ispada da najvise predstavnicko telo studenata radi direktno protiv nas i bez konsultacije sa pokretacima peticije...sto iskreno ne verujem.zvuci kao buva!

Gost

#502 Re: starkelja

2013-12-23 16:11

#501: - starkelja

ni ja ne verujem, ko je to rekla -kazala...

 


Gost

#503

2013-12-23 16:12

Mislim da imamo dosta jaku argumentasciju, uglavnom su sve moji prethodnici vec izlozili, ne znam tacno da li je to mozda neko ranije spominjao, ali u Crnoj Gori je taj rok pomeren za njih znam pouzdano, a mislim i da je takodje to uradjeno i u jos nekoj zemlji ovde u okruzenju !
Solunci svih fakulteta

#504 FOKUS!!!

2013-12-23 16:24

Kolege, korak po korak, bez rasipanja energije, panike i defetizma. Nek oni grakću i arlauču, mi znamo šta nam je činiti. U subotu se nalazimo sa gđom Terezom i tada ćemo sve uobličiti. Zakon će se promeniti, tako je pravedno, tako treba, tako može i tako mi hoćemo. TAČKA!

Gost

#505 Re: FOKUS!!!

2013-12-23 16:31


Gost

#506

2013-12-23 16:32

Tako treba, samo hrabro, hvala pokretacima peticije u moje ime !

Gost

#507

2013-12-23 16:38

Treba delovati što pre,ministarstvu se obratiti najkasnije par dana posle praznika,ako je moguće i pre!
Zar nemaju pametnija posla nego ganjati ljude koji imaju "25-35 godina",kojima je ostalo par ispita,rade ili imaju porodice,dobar deo njih se vratilo kućama u unutrašnjost,i dolaze samo na ispite.
Pa ko bi normalan vratio tog čoveka da boravi u BG,NS ..... godinu-dve da odsluša razliku ispita,iznajmljuje smeštaj,.....jel da ostavi posao,ženu i decu kući zato što ...kretenizam!
Majka TEREZA

#508

2013-12-23 16:50

Još vrlo malo vremena je ostalo do konkretnih akcija i delovanja. Zato, verujte svojim organizatorima, još malo se strpite i što više potpisa prikupite.Ja radim svoj deo posla, a nakon našeg susreta, u subotu, dobićete više konkretnijih obaveštenja od organizatora. Ne osvrćite se mnogo na priče okolo, mi znamo našu snagu i cilj, niko to više ne može zaustaviti.

Gost

#509

2013-12-23 18:38

Samo vodite racuna da ce (kako sad stvari stoje) vanredni parlamentarni izbori biti u martu!
Najbolji period za uspeh ove peticije je perido pred raspisivanje izbora...

U periodu kad tece izborna kampanja, drzavni organi rade u tehnickom mandatu i nisu ovlasceni da donose bilo kakve odluke. A posle izbora, svaka vlada povlaci nepopopularne mere - jer zna da je sigurna minimalno godinu dana!

Zato, MOLIM VAS, vodite racuna o svemu ovome, jer moramo da mislimo na sve ako zelimo da uspemo!

bobica

#510

2013-12-23 18:54

Sta se desava ljudi ima li necega?

Gost

#511 Re: Subjekt

2013-12-23 19:22

#497: - Subjekt

To je tacno, i ja studiram na Ekonomskom fakultetu u Nisu, cak i ispiti koji su mogli da se polazu iz delova sad vise ne moze, ne dozvoljavaju nam ni na kolokvijume da izadjemo i ako je donesena odluka da studentima po starom dozvole polaganje kolokvijuma, mi im ipak samo "pravimo guzvu", neki prof kazu da su odavno zavrsili sa starim programom..........


Gost

#512

2013-12-23 21:33

Vidi ti to!
Kad su oni u pitanju, traze ustupke! A mi ne smemo?! Pa upravo zbog ovahvih poteza smemo i MORAMO.
http://mondo.rs/a640234/Info/Drustvo/Fakultetima-ne-dirati-zaposljavanje-i-plate.html

I nama bi se nanela dugorocna i nepopravljiva steta!
Inace, ovo trazi KONUS. Onda SKONUS [Studentska konferencija univerziteta Srbije] mora da se potrudi da, kao sto su podrzali bolonjce u njihovim zahtevima pre nekog vremena, podrzi i nas, stare studente!

Gost

#513 Re:

2013-12-23 21:53

#512: -

To oko SKONUSA sto je neko izneo da su odlucili da nas nece podrzati nije ''buva'', ne moraju oni nista za stare programe...ali nebitno zaista, idemo svojim putem, ako dobijemo podrsku od nekih studentskih predstavnika super, nismo sami, sigurna sam da cemo naici i na znacajnu podrsku...


Gost

#514

2013-12-23 22:03

Upravo tako, ko je sa nama dobro, a ko nije uz nas opet dobro i njima hvala, bar nam je jasno na koga mozemo da racunamo, a na koga ne .... !
Majka TEREZA

#515 Re:

2013-12-23 22:20

#512: -

Pošto pratim sednice Odbora za obrazovanje, nauku, tehnološki razvoj i informatičko društvo pri Narodnoj skupštini RS, zbog ove naše stvari i dobre pripreme za razgovor sa Ministrom prosvete i predsednikom ovog odbora prof.dr Miodragom Stojkovićem iz Leskovca, poslanikom DS, kao i zbog dobrog obrazloženja naših zahteva po ovoj peticiji, znam za ovo, jer je to bilo na 28 sednici ovog odbora, tako da zbog svih studenata dostavljam sada adresu kako bi čitali zapisnik o radu ovog odbora po ovom pitanju, a ne delove iz medija, gde je namerno, od strane novinara, a ubedjena sam da je to tako uradjeno zbog  zaštite profesora univerziteta, izostavljena ključna rečenica obrazloženja, da će doći do ubrzanog odliva mladih stručnjaka u inostranstvo i istovremeno otežalo povratak u zemlju naših studenata koji su se školovali u inostranstvu, a sve ovo ako bi došlo do umanjenja neto prihoda lica u javnom sektoru (gde spada i univerzitetski i viskoškolski nastavni kadar). Sve sam to odštampala i pripremila da predočim kako su oni i na koji način solidarni i štite svoja prava, a pred zakonima su svi jednaki, što znači da bi tako ekspeditivni i širokogrudi morali biti i kada su ugrožena prava studenata, jer oni postoje zbog studenata, a ne studenti zbog njih. I još mnogo drugog pisanog materijala posedujem i pripremam veoma ozbiljno i dugo, zato i verujem u pobedu i ostvarenje vašeg cilja.

http://www.parlament.gov.rs/28._sednica_Odbora_za_obrazovanje,_nauku,_tehnolo%C5%A1ki_razvoj_i_informati%C4%8Dko_dru%C5%A1tvo.20537.941.html

 


Gost

#517

2013-12-23 23:37

da li osobe koje nisu unele neki od podataka (na pr. e-mail) mogu ponovo da potpisu sa svim podacima ili je potrebno da nekako edituju? hvala na svemu!

Gost

#518

2013-12-23 23:46

Mi imamo svoj put i cilj, moramo samo biti dobro pripremljeni, posto mozemo ocekivati da bude poprilicno dosta otpora za ovu nasu peticiju sa raznih strana, tako da bi trebali da budemo sto je moguce vise solidarni ... potpisi, jos jaca kampanja u vezi ovog !
Solunci svih fakulteta

#519 Re:

2013-12-24 00:21

#517: -

Kolega/koleginice, primarni su broj indeksa, fakultet i univerzitet, ako ste nešto od toga izostavili, pošaljite mi u mejlu i ispravićemo. Svako dobro!


Gost

#520 Re: Re: 495

2013-12-24 00:24

#496: - Re: 495

Valjda studentski parlament, izbaceno je obavestenje na fb....


Gost

#521 Da smo mi imali takav kriterijum odavno bi smo zavrsili i ne bismo potpisivali ovu peticiju.Re:

2013-12-24 08:27


Gost

#522 Re: Re: Re: 495

2013-12-24 09:08

#520: - Re: Re: 495

izbaci link tog obavestenja sa fb


Gost

#523 Re: Re: Kolega/koleginice do kada cemo znati da li produzuju ili ne?

2013-12-24 09:29


Gost

#524

2013-12-24 10:17

Ma zaboravite to sto je rekao neki clan studentskog parlamenta... Mozda je preneo raspolozenje tog SKONUS-a ili cega vec ali oni ne donose zakone!