Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu / Saopštenja / Gordijev čvor / Komentari


Gost

#1

2013-12-04 12:10

Zasto ide ovoliko sporo? Ljudi, sirite dalje, shvatite ovo ozbiljno. Sigurna sam da vas ima vise od 1546, koji sedite tamo i mislite "ko mi je kriv sto nisam ucio na vreme". E pa, ja mislim da nas niko nije pitao zelimo li da upisemo fakultet po starom programu. I zasto bi nam iko odredjivao koliko cemo da studiramo? Treba da nas "poteraju" da zavrsimo, naravno, ali recimo - nikad se nismo bunili jer su nam nepravedno oduzeli apsolventske rokove, a ovom dodatnom odlukom samo su stvorili ogroman pritisak na nas. I ko kaze da nam izlaze u susret da sto pre zavrsimo? Kod mene na faksu, nas stare studente gledaju kao leprozne! Ali stvarno, kao da smo zarazni, svi profesori. Ne znam kako je vama, ali ja se ubih razmisljajuci da li cu imati vremena sve da spremim. Ne bih bas da "flipnem" za narednih godinu dana...


Gost

#2 Re:

2013-12-04 13:07

#1: -

bilo nas je vise, ali pola od toga su bili bolonjci. ja sam svima mojima dala da potpisu, potpisali su i neki stari koji su zavrsili (sad da li je to ok nemam pojma)

Zoe

#3

2013-12-04 13:11

Na Ekonomskom u Beogradu nas starije ne gledaju nikako. Od početka studiranja si samo broj indeksa. Sa istekom apsolventskog staža si leprozan ako studiraš duže od 6 godina. Niko ni da se smiluje na stari broj indeksa. Meni je na usmenom ispitu poen nedostajao za 6 (pismeni sam položila)...naravno da je prof bolelo uvo za moj poen. A u sledećem roku sve opet nanovo, pismeni pa usmeni. Nikakve povlastice nemamo, niko nam ne izlazi u susret. Tako da od te priče da se profesori trude da nam pomognu, olakšaju na neki način, nema ni govora. Ne očekujem da mi neko pokloni ocenu ali očekujem da me tretiraju kao studenta a ne kao gubavca.

Gost

#4

2013-12-04 17:40

Sta sad ovo znaci? ;) kako nam se pise? Pozdrav!!

Gost

#5

2013-12-04 21:18

koliko jos do tih 3000??
Solunci svih fakulteta

#6 Re:

2013-12-04 21:43

#5: -

Oko 1400.


Gost

#7

2013-12-05 23:29

Mozda glupo pitanje, ima li sanse da od ove peticije bude nesto ako se skupi dovoljan broj ljudi? Strepim :-(
Solunci svih fakulteta

#8 Re:

2013-12-06 07:41

#7: -

Kolege, samo malo vere, strepnju ostavite Desanki Maksimović :)

Jelena85

#9 Re:

2013-12-10 07:22

#1: -

Ne da nas samo gledaju kao leprozne vec smatraju i da smo prosijaci koji samo hoce sesticu bez obzira na znanje. Kod mene recimo postoje profesori koji na pismenom daju zadatke do sedmice(za stare ispite). Dakle ako ti je sve tacno,dobijes 7 i naravno na usmenom uradis sva pitanja u fulu. Pri tome zadaci izgledaju isto ili teze nego ranijih godina. Mene je profesor koji inace nije neozbiljan tri puta pohvalio za odgovore na usmenom,zatim uzeo indeks i upisao 6 :D. A jednom prilikom su mi na pismenom nakon dva sata rada(od ukupno 4) rekli da treba da zavrsim ispit za sat vremena,tj.za ukupno tri sata sto je nekako i moguce ako se to kaze na pocetku....ma ne mogu vise da pisem i da se nerviram:). Sve u svemu izgleda da treba da budemo zadovoljni sto su nam "udelili" sestice:D