Заштитимо слив реке Власине


Gost

#101 Re: šta si ti ciganin i partizan

2014-02-19 22:44

#99: Istok - šta si ti ciganin i partizan

Ja sam rodom iz Bora, ni tamo se ne govori baš pravilno, ali zato služe knjige, lektira, obrazovanje.

Pričajte kako ste navikli ali nemojte da pišete nakaradno. Bode oči.


Gost

#102 Re:

2014-02-19 22:50

#100: Данило Хаџи-Пешић -

a ko je izneo neistinite optužbe o trovanju vode uljima i mazivima. Pa to nema veze s mozgom.

Istok

#103 Uz pomoć inata i lukavstva sigurno pobeđujemo

2014-02-19 22:54

#100: Данило Хаџи-Пешић -

Ne plaši se Danilo, nema povratka.

Ovi su šabani iz Kulovgrada.

http://www.kodkicosa.com/beleska_o_vlasotincu.htm

Грађанин Власотинца
Autor peticije

#104

2014-02-19 22:56

Ко? Па онај ко је саставио петицију

Istok

#105 da ne bode oči

2014-02-19 22:58

#101: - Re: šta si ti ciganin i partizan

stavi naočare ili neku zaštitu. To što si rodom iz Bora ne znači da treba da sereš po našoj reci. Idi spasi Bor.


Gost

#106 Re: da ne bode oči

2014-02-19 23:04

#105: Istok - da ne bode oči

Ti si najveći šaban ovde. Tvoja je odvala o vreloj vodi, sada sam proverio. Bruka. Pokrij se ušima.

istok

#107 ne ce otmeš

2014-02-19 23:13

ti si zagađen poreklom iz Bora.
Istok

#108 banjaš li se

2014-02-19 23:26

#106: - Re: da ne bode oči

Gde proveravaš za vruću vodu? Jel u bojler.


Gost

#109

2014-02-19 23:32


Čoveče, pa ti nisi svestakn koliko sebe ukopavaš. Slobodno nastavi tako.
istok

#110 zato služe knjige, lektira, obrazovanje i NAOČARE

2014-02-19 23:37

svestakan sam. Zato sam otišao da živim u inostranstvo.
SS

#111 informisite se prvo

2014-02-20 08:23

Prestanite da obmanjujete ljude, nikakava maziva i ulja nemaju nukakve sanse da dodju u kontakt sa vodom koja prolazi kroz turbinu.
Jednostavno, turbine su tako konstruisane da je to nemoguce, ko bi jos dozvolio da se proizvode turbine koje zagadjuju vodu.
Informisite se prvo pre nego sto kreneta sa ovakvim peticijama.
Branislav Nikolić, COO, HIDRO-TAN

#112 IZMENA TEKSTA PETICIJE U TOKU POTPISIVANJA

2014-02-20 10:50

Obaveštavamo građanstvo a zvanično ćemo to učiniti i sa organima lokalne samouprave da je kod 419. potpisnika promenjen tekst peticije i izbačen deo koji se odnosi na trovanje dece ispuštanjem maziva i ulja iz turbina.

Takav postupak nije regularan jer čini potpise 419 građana nevažećim. Neophodno je bilo krenuti iz početka. Ovako su mnogi potpisnici zapravo obmanuti.

Ali pozdravljamo ublažavanje stava i kao što je već rečeno učinićemo sve da do incidentnih situacija sa smanjenim protokom u koritu reke više nikada ne dolazi  a riblju populaciju nadoknadimo.

Бивши кампер са Власине

#113

2014-02-20 11:22

Било је крајње време да неко поведе рачуна о природи Власинског језера и реке Власине.До сада је само било актуелно бесомучно искоришћавање потенцијала.Браво за грађане Власотинца,још да убедите и Сурдуличане да вам се придруже и ето резултата.

Gost

#114 Re: Re:

2014-02-20 11:51

#31: - Re:

Što bi nas i neko zvao,samo smo došli i ništa džabe nismo dobili,i ništa nije nelegalno i nedozvoljeno.A Vaše sugrađane koje nazivate "jadnicima" niko netera  da rade za sitne pare ( kako vi kažete ).Kome se nesviđa nemora ni da radi,nek nađe bolje.Vi bi radije da nemate hleba jesti nego da radite.Dok su se elektrane gradile i imali koristi skoro svi stanovnici u dve opštine,niko se nije bunio.Sve jedan preduzetnik,STR radnje,automehaničari,restorani,donacije i pomoć školama i opštinama svi su imali koristi i svima bilo lepo.Sada kada su se elektrane završene,odjednom se pozivate na zagađenje ekosistema i ljubitelji ste prirodnih lepota.Što o tome niste vodili računa ranije?

Ko ove koga i u šta?

#115 Promena potpisa autora peticije

2014-02-20 12:03

Pa i ovo je krajnje licemerno u sred peticije se sakrivati iza Građana vlasotinca. Srećom ima nas koji smo kopirali i originalni tekst i potpisnika.

П Е Т И Ц И Ј А
На основу Чланa 56. Устава Републике Србије
"Свако има право да, сам или заједно с другима, упућује петиције и друге предлоге државним органима, организацијама којима су поверена јавна овлашћења, органима аутономне покрајине и органима јединица локалне самоуправе и да од њих добије одговор када га тражи."
Грађани Власотинца расписују петицију за заштиту слива реке Власине као и флоре и фауне од чијег опстанка исте зависе.
Својим потписом сваки грађанин даје подршку овој акцији, а све у циљу заштите квалитета воде која се користи за пиће у општини Власотинце , као и заштити живог света у реци и око ње. Петицијом тражимо да се обуставе сви радови на новим хидроелектранама и да се поново преиспита рад постојећих.
До сада нико од наших грађана није реаговао. Олако дозвољавамо да уље из турбина доспева у организме нас и наше деце. Сматрамо да су мини хидроелектране које су изграђене и које се граде претња по здравље грађана и живог света у и око реке. Због непоштовања биолошког минимума нема услова за живот риба, ракова и других становника реке који су пре у њој живели, а сада је евидентно да популација поменутих врста не постоји на одређеним локацијама испод водозахвата поменутих хидроелектрана. Такође сматрамо да конструкција оваквих постројења подразумева коришћење мазива која доспевају у водоток реке Власине и њених притока.


Данило Хаџи-Пешић Kontaktirajte autora peticije
Bolje lud nego zbunjen

#116

2014-02-20 12:06

Ja am sada zbunjen. Da li peticija i dalje važi ili mora sve iz početka. Koliko potpisa treba da bi im porušili te brane? Ružne su brate.
Грађанин Власотинца
Autor peticije

#117

2014-02-20 12:28

Ваш колега, који и даље не жели да се представи, је кренуо са изношењем претњи ка лицу које је поставило ову петицију на интернету. Знајући да враг никад не спава, предузели смо мере како би се заштитио иако није било основа за тужбе којима је прећено. У случају да се одлучите за те мере, то што сте ви ископирали текст ништа не значи па све и да сте ударили print screen, ево могу да поставим исто то само са другим именом и да тврдим да је порекло исто као и порекло овога што сте поставили.

Што се тиче потписника, свако ко је потписао је добио мејл са обвештењем да је текст петиције промењен и да може повући свој потпис. Обавештење можете прочитати у tab-у "Saopštenja"

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-20 14:06


SS

#119 lol

2014-02-20 14:52

Znaci sada peticija nije vise ista???
Nije u redu menjati tekst peticiju dok traje potpisivanje, ovo je postalo skroz nelegalno i neregularno. Mozda se sada ljudi ne slazu sa novim tekstom peticije. Tako svako moze da napise peticiju da podrzava cvetanje visibaba u prolece pa uzme promeni tekst peticije u Vlasotince glavni grad Srbije. Ljudi dolaze jednom, vide peticiju podrze ili ne podrze i vise se ne vracaju. Ne mozes ti sada da kazes, citiram: "Уколико нисте сагласни са изменама можете уклонити Ваш потпис. У супротном се подразумева да је Ваш потпис и даље важећи."
Грађанин Власотинца
Autor peticije

#120

2014-02-20 15:15

Овај портал функционише тако што сви који су потписали петицију након објављивања било каквог обавештења добијају информацију о томе путем мејла.

И ако вам не одговара, лагано можемо да вратимо на старо, само реците.

Не знам чему толика фрка око тога, циљ је остао исти. Лоше ти је поређење са висибабама. Такође, петиције нису никакав правни акт већ само глас народа, постоји једва једна тачка о томе у закону(она из петиције) и то ни она није дефинисана како ваља.
Александар Павловић

#121 Заборави

2014-02-20 15:21

Џабе плашите људе.У петицији нигде нисте поменути.Нигде нисмо навели електране фирме Хидро-Тан или било које друге фирме испуштају уље.То што се ви сами јављате иде против вас.Друго ја сам се тек од недавно прикључио овим коментарима. Нико вас директно није напао сами сте почели ненападнути да се браните(незнам што?!). Прво сте почели да се представљате као БН па сте се после представили као Бранислав Николић.Против вас и ваших помагача овде на коментарима треба да се покрене колективна тужба јер сте вређали народ овог краја.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-20 22:42


Александар Павловић

#123 Добро је за сад

2014-02-21 14:39

Данас је у Власотинцу сакупљено 1200 потписа не рачунајући ове на интернет петицији.Позивам све који су се потписали на интернет петицији да то учине и на овој класичној на папиру, наравно уколико су у могућности пошто видим да нису сви из Власотинца и околине.Захваљујем се на свему и желим вам све најбоље.Ако буду изграђене све хидро-електране које су планиране у Србији тад ће и ови који су нас нападали овде по коментарима да виде колко су грешили.Тад ће нажалост бити касно.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-21 15:28


Branislav Nikolić, COO, HIDRO-TAN

#125 Re: Заборави

2014-02-21 15:31

#121: Александар Павловић - Заборави

Iako vas treba ignorisati kao diletanta, zbog malo javnosti koja prati ove komentare reći ću još samo ovo: on line peticijom sada možete da se slikate jer je u toku potpisivanja promenjen tekst u preambuli i izbačeno ono o trovanju dece, što je bilo krajnje nekorektno i ishitreno od strane pokretača peticije Danila Hadži Pešića, od kojeg koliko vidim preuzimate vođstvo. Ali eto, da se nisam usprotivio tome verovatno bi ste nas optuživali i za genocid.

Jedino sam se ja predstavio punim imenom i prezimenom od strane onih koji su gradili elektrane na Vlasini i objasnio da sam ja i onaj sa inicijalima BN. Sasvim je normalno da se u ovim prilikama koriste inicijali, ali da bih bio fer prema pokretču peticije koji se predstavio, predstavio sam se i ja.  Naravno da nisam vređao građane Vlasotinca niti bilo koga jer se to nikada ne radi na javnim forumima, pogotovo ako se tiču posla kojim se bavim. Ali bilo je uvredljivih komentara od drugih lica i to uglavnom od strane onih koji se slažu sa pokrenutom peticojom, čak i neodmerenih i ishitrenih izjava na koje se ja nisam ni osvrtao, da im ne bi povećavao važnost koju ne zaslužuju.

Čestitam Hadži Pešiću na 1200 potpisanih papirnih peticija, za sada, i videćemo šta će biti od svega toga. Koliko sam obavešten, bez obzira na pijačni dan i ugodne vremenske prilike, protest i nije bio nešto masovan. Ali to i nije važno, važno je da je makar ovde ostao trag neslaganja sa svim iznetim primedbama. Pametnim ljudima je i to dovoljno.

A što se zaborava tiče, treba praštati ali nikako ne treba zaboravljati, bar ne pre Alchajmera.