ZAHTEVAMO ODLAGANJE PRIJEMNIH ISPITA NA FAKULTETIMA

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-05-19 14:40



Gost

#127 Re:

2014-05-19 14:56

#126: askdfad -

Slazem se u potpunosti sa ovim. :) 4 godine srednje skole i skupljeni bodovi na osnovu toga nije malo.


Gost

#128 Re:

2014-05-19 14:58

#126: askdfad -

I vrednuje se - nosi 40 bodova, gde ćeš više?

Prijemni je neophodan, odložen ili ne, ali nemojte koristiti ovu nesreću da ga izbegnete.


Gost

#129

2014-05-19 15:54

ali mi sad treba da cekamo mesec dana, i da polazemo prijemni u avgustu? a pritom uplatila sam more druge polovine jula, i sad sve to treba da propadne. bolje da pisemo peticiju za ugrozene iz poplava da mogu da polazu u drugom roku, odnosno onom koji je namenjen za ljude koji padnu na avgust ili kako to vec ide
apostata

#130 Re:

2014-05-19 16:12

#129: -

kakve veze imaju more i prijemni u avgustu? Ako si ga spremala par meseci lako ces sve to i na moru obnoviti, ako nisi, i mi cemo zaliti tvoje pare... eto, solidarisacemo se sa tobom...  -.-


Gost

#131 Re: Re:

2014-05-19 16:21

#130: apostata - Re:

Devojka je jednostavno za to da se prijemni odlozi ili olaksa samo ugrozenima, ne vidim zasto bi se odlagao nama koji nismo ugrozeni. Nemojte da pokusavate da se okoristite, jedini za koje treba da se borimo su oni koji su ugrozeni poplavama, samo njima i treba da se odlozi prijemni.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-19 16:21



Gost

#133 Re:

2014-05-19 18:41

#122: Arya -

isti slucaj. i u mom okruzenju su za odlaganje samo neradnici, oni za koje znam pouzdano da jos uvek nisu pipnuli knjigu.


Gost

#134 Re:

2014-05-19 18:43

#129: -

Jaaa neee zeliiim kraciii raspuuust jer vi niste spremni, pa se vadite na poplave. Skroz je na mestu da Obrenovcani i ostali polazu kad se steknu uslovi za to, ali zasto bi svima odlozili, niko nije lud.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-05-19 18:48



Gost

#136

2014-05-19 18:48

Odlazite sve sto treba,imacemo vremena da sve ispravimo!

Gost

#137

2014-05-19 19:18

Izadjimo u susret maturantima iz ugrozenih delova zemlje!
Little

#138

2014-05-19 20:55

Ljudi, ima mnogo ugroženih, ljudi koji čekaju smeštaj i evakuaciju, isto toliko ima volontera koji rade oko cele ove situacije, kakvo more, kakve gluposti u ozbiljnom smo problemu, ne kažem, treba otići i na letovanje, ali treba prvo rešiti ovu situaciju maksimalno. Ko hoće neka potpiše i hvala mu, ko neće nek ne pametuje ovde.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-19 21:02



Gost

#140

2014-05-19 21:20

Da da

Gost

#141 Re:

2014-05-19 21:36

#138: Little -

ma sta vi pametujete kad znamo svi da nece da odloze prijemni nama koji nismo ugrozeni

Realista

#142 UJEDINJENI MOZEMO SVE!

2014-05-19 22:42

Isto tako mi koji nismo ugrozeni pomazemo ugrozenima kako volonteri i na razno razne nacine, gubeci dane koje trebamo da provodimo kuci nad knjigom 24/7. Ne zalimo se, nastavicemo to da radimo, jer je prioriter. Ovde se niko ne izvlaci, jednostavno je takva situacija, a pojedinci bi svoj bezpbrazluk i egoizam mogli da ostave za neko drugo mesto.
Odlaganje prijemnog svima odgovara, neko je ucio manje, neko vise, ali dodatno vreme nije nikome na odmet, ipak pricamo o nasoj buducnosti i ozbiljnim stvarima.
Ukidanje prijemnog ne odgovara onima koji su 4 godine pravili razno razne krivine i nisu mogli kako dolikuje da zavrse srednju skolu, bez obzira u koju skolu oni da idu i kakvi su kriterijumi u njoj, TRUD JE TRUD. Tada bi bile nijanse u pitanju, ali i za to postoji resenje. T
roskovi prijemnih su preveliki i njih prvo treba dovesti u pitanje, trebalo je uopste i bez ovog jada koji nas je snasao, ali pogotovo sad.
Razdvajanje prijemnog na dva roka za ugrozene i neugrozene ce proizvesti velike pobune i malverzacije.
Ovo su moguce opcije, postoje ljudi koji ce odluciti sta treba uraditi ili sta ne.
A vi, ponasajte se malo vise kao odrasli i odgovorni ljudi. Red bi bio.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-05-19 22:50


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-05-20 02:00


Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-20 02:01



Gost

#146 #130

2014-05-20 10:29

To ima veze jer je more za taj i taj dan do tog i tog dana uplaceno. a ako se prijemni pomeri moze da bude u istom vremenskom periodu kada i moje more koje je vec uplaceno. Da se razumemo, meni je mnogo zao svih ovih ljudi i ja sam pomogla koliko sam mogla, i finansijski i radnom snagom, al opet ne treba meni zivot da stane u sledecih nekoliko mesec zbog svih tih ljudi ne treba ja toliko da brinem, treba drzava, to je njen posao. A hoces li se ti solidarisati kada ova peticija propadne i ugrozeni ljudi ne budu mogli da izadju na prijemni? Vecina ljudi je ovo potpisala jer to njima ide u korist, bolje prestanite da budete toliko subjektivni, vec smislite neko realno resenje samo za ljude koji su evakuisani odnosno ljude koji su ostali bez bilo kakvih materijalnih dobara
Arya

#147 Re: UJEDINJENI MOZEMO SVE!

2014-05-20 11:28

#142: Realista - UJEDINJENI MOZEMO SVE!

Sve to stoji što ti kažeš, ali da li ti zaista misliš da je ljudima kojima je sve poplavljeno, koji spavaju u prihvatilištu, sada prijemni i fakultet na pameti? Malo je takvih jer je većina izgubila SVE što ima. Ne znaju gde će provesti narednu godinu, šta će oblačiti i šta će jesti, a vi pišete peticiju da se odloži prijemni? Hajde, budi realan i reci kome je to više na pameti i kome to više koristi? Ugroženima ili neugroženima (od kojih bar polovina ne volontira nego sedi u udobnosti svoje kuće i potpisuje peticiju)?

Jedino oko čega sada trebamo da brinemo je da i dalje šaljemo sms-ove, hranu i ko može, da puni dzakove.

PS: I ako već kažeš da pomažeš ovih dana, nemoj reći da GUBIŠ dane i vreme jer to što ti ne učiš 24h (a sumnjam da bi i inače), nekome znači sve. Pa ako već hoćeš da ubediš nekoga u svoje mišljenje, pažljivije biraj reči.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-20 11:32


Realista

#149 UJEDINJENI MOZEMO SVE!

2014-05-20 18:40

Svako ce iz mog komentara odabrati reci koje njemu odgovaraju da bi potkrepili svoje argumente, ali dobro. Nismo svi isti. Neki smo imali obaveza u srednjoj i jos uvek ih imamo, pa nismo imali vremena da spremamo prijemni polako i da pocnemo pre par meseci, tako da je ovaj period sada, kao i onaj sto predstoji namenjen ucenju 24/7, kao sto sam i rekla.
Ne slazem se da je ugrozenima zadnji problem fakultet, ipak od njega zavisi da li ce za par godina naci posao, dobiti platu i doprineti svojoj porodici, koja verujem da ce i tada trpeti posledice poplava, ali i kao takve sva sredstva koja imaju ulozice u svoje dete. Roditelj je roditelj. A kakva god nam drzava bila, kao sto kazete, nece dozvoliti da hiljade srednjoskolaca izgubi svoj put ove godine.
Neki propusti se nikada ne mogu nadoknaditi, neke greske se nikada ne mogu ispraviti, tako da ne treba ih praviti.
Steta je velika, ali popravljiva, zbog nje ne treba stati, vec nastaviti sa nadom, trudom i verom!

Gost

#150

2014-05-20 18:48

devojka koja ide na more i ne zeli da se iz tog razloga pomeri prijemni ispit...dokazuje svoju (ne)humanost ... da vredi kao covek taj novac bi uplatila onima kojima je mnogo potrebniji ...
SVAKA VAM CAST nastavite da mislite samo na sebe,sve se vrati kad tad ... pozdrav !