Uvodjenje titla za osobe ostecenog sluha
Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Uvodjenje titla za osobe ostecenog sluha
Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)
2015-11-16 12:41- Date of removal: 2015-11-16
- Razlog uklanjanja:
|
Gost |
#22015-11-19 06:18Dobra ideja,Gluva sam od 1994.godine....Bilo bi dobro i lepo kad bih mogla da pratim,a ne samo da gledam,domaće filmove,serije ili emisije .Hvala :) |
|
| |
|
Gost |
#32015-11-19 07:09ja sam gluva osoba jako bih volela da imam titlove za gluve osobe koje mogu pratiti razni program na tv |
|
| |
|
Gost |
#42015-11-19 07:15Moj brat i nevjesta su također gluhi. Trenutno žive u Hrvatskoj i imaju mogućnost pratiti samo informativne emisije uz titlove te jedne vijesti dnevno uz prijevod na znakovni jezik. Ostaju uskraćeni za potpuni doživljaj gledanja domaćeg programa. |
|
| |
|
Gost |
#52015-11-19 08:18Da bi gluve i nagluve osobe bili informisani o svemu. |
|
| |
|
Gost |
#62015-11-19 08:22Potpisao sam se da bih bio ČOVEK a ne neko sa drugog reda jer nemožemo da pratimo hitne vesti i domace serije ili filmove na RTS-u. Neka da probaju (čujuci) da isključe zvučnik sa TV i da gledaju vesti. E to je isti osećaj koje mi imamo još od rođenja. RTS treba da čuje naš "glas". Svaka čast Mileni za inicijativu. Dušan |
|
| |
|
Nebojša Gost |
#72015-11-19 08:27Zbog toga što je uvodjenje titla nešto što je od životne važnosti za gluve osobe, pogotovo u sferama informisanja, komunikacija, i društvenog života uopšte. O uvodjenju titla ne treba ni razmišljati...ono je prosto neophodno. Odavno ga je trebalo uvesti.... |
|
| |
|
Gost |
#82015-11-19 09:14svuda u svetu je najnormalnije da na svakom kanalu ukoliko zele, osobe bez sluha, ukljuce titl pa zasto ne bismo tim osobama olaksali zivot i u Srbiji. Baca se novac za parkove za kucice a na potrebe ljudi se zaboravlja! |
|
| |
![]() Anonymous |
#9 Re:2015-11-19 10:28Nemojte se zahvaljivati, meni je veliko zadovoljstvo da pokušavam da se izborim za sve nas koji imamo taj problem.
Srdačan pozdrav! |
|
| |
![]() Anonymous |
#10 Re:2015-11-19 10:31Hvala i Vama, Dušane, Vaša podrška mnogo znači!
Ja se trudim na svim poljima da uspemo da se izborimo za sve one koji imaju taj problem! Nadam se da ćemo i uspeti! |
|
| |
|
Gost |
#112015-11-19 10:39Odlična ideja za Titl i za domaće emisije, jer neki put je i ton i zvuk samih emisija jako loš, pa i normalni ljudi jedva čuju neke delove, a drugo Titl nek bude malo veći i neke druge boje, ne bele niti crne jer se uklapa onda previše u slike iza kojih ide. Hvala. Da, da i da za TITL i domaćih Emisija !!! |
|
| |
|
Gost |
#122015-11-19 15:12I sama sam hendikepirana istim problemom i ljudi ne razumeju koja je to muka. Iako imam slušni aparat on ne pomaže da normalno čujem TV program, tako da sam prestala da gledam domaće emisije, nego samo strane jer imaju titl. Zbog toga podržavam ovu inicijativu da televizije uvedu titl na domaći program tako da možemo i mi da gledamo i slušamo. |
|
| |
|
Gost |
#132015-11-19 15:45NE MOGU DA PRATIM DOMACE FILMOVE, SERIJE, SAMO STRANE , A IMA CESTO I DOBRIH DOKUMENTARASA, KOJE BI TAKODJE VOLELA DA ODGLEDAM, A NE CUJEM ... GLEDAM SAMO NA KABLOVSKOJ, JER SU STRANE EMISIJE I IME PREVOD - HISTORY, NACIONALNA GEOGRAFIJA ... ISKRENO SE NADAM DA CE OVO BITI OSTVARENO NA RADOST MNOGIH MOJIH KOLEGA I KOLEGINICA - SRECNO ! |
|
| |
|
Gost |
#142015-11-19 16:23bio bi red da se titluju emisije programi i domaći filmovi.razni programi čak imaju i teletekst koji ne radi.provereno. |
|
| |
|
Gost |
#152015-11-19 19:29Zato sto osobe ostecenog sluha ne treba da budu gradjani drugog reda. Zato sto sam rasla uz roditelje ostecenog sluha... |
|
| |
|
Gost |
#162015-11-19 20:07I dont understand anything..!? |
|
| |
|
Gost |
#172015-11-19 23:07Uvedite titla u Dnevniku 2,domaće dokumentarni serije,domače igrane filmovi i drugo!!! |
|
| |
|
Gost |
#182015-11-20 07:34Iz razloga što je titl jedini vid komunikacija nama osobama sa oštećenim sluhom potreban, sa na taj način možemo saznati javna dešavanja i informacije . |
|
| |
|
Gost |
#192015-11-20 19:06Ja sam nagluva osoba i citam govor sa usana pa zbog toga trazim titlovanje domacih serija. Vise sam gledela inostrane serije i filmove jer imaju titlove, a domace serije nemaju. |
|
| |
|
Gost |
#202015-11-20 21:40Jer vec godinama smatram da je neophodna. Kako bismo svi jednako uzivali u razlicitim sadrzajima |
|
| |
|
Gost |
#212015-11-20 22:07zato sto sam gluva osoba i ne mogu da pratim sta se desava na tv,jer nema titl.. |
|
| |
|
Gost |
#222015-11-21 01:07Radi gluvih i nagluvih. |
|
| |
|
Gost |
#232015-11-21 08:29Zato da svojim potpisom pomognem osobama u poboljšanju njihove integracije u društvo i praćenje medija. |
|
| |
|
Gost |
#242015-11-21 09:59To je trebalo još pre 20 god. !!! |
|
| |
|
Gost |
#252015-11-21 10:15Kome god je potreban pomoc,a moze mu se pomoci,u obavezi smo svi mi da pomognemo,Jer smo pre svega ljudska bica,a onda sve ostale razlike. |
|
| |
|
Promena se ne događa ako ćutite.
Autor ove peticije se pokrenuo i preduzeo akciju. Hoćete li i vi uraditi isto?
Druge peticije koje bi vas mogle interesovati
Mi omogućavamo besplatne onlajn peticije. Započnite profesionalnu onlajn peticiju koristeći naš servis. Naše peticije su svakodnevno pomenute u medijima stoga je kreiranje peticije odličan put da budete primećeni u javnosti i da pomognete u donošenju odluka.
