Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama


Gost

/ #230 Re: Re: Re: Re:

2013-11-14 17:26

229: Nik nejm - Re: Re: Re:

O cemu ti pricas kada nisi ni upoznat sa klasifikacijom obrazovanja. Stara klasifikacija je:

I - osnovna skola
II - dvogodisnja srednja skola
III - trogodisnja srednja skola
IV - cetvorogodisnja srednja skola
V - peti stepen srednje skole
VI - zavrsena dvogodisnja visa skola
VII/1 - zavrsen fakultet
VII/2 - magistar
VIII - doktor nauka

Znaci, zavrsen fakultet po starom programu, sa kojim si mogao da radis u skoli, je VII/1. Kazes da se danas studije drugacije klasifikuju e pa, za tvoju informaciju, to NIJE TACNO. Prijavljena sam u Nacionalnoj sluzbi za zaposljavanje i moje zavrsene cetvorogodisnje osnovne studije se vode kao VII/1. Idi do ove sluzbe i proveri ili poseti njihov sajt

http://www.nsz.gov.rs/live/trazite-posao/svi-poslovi

otvori bilo koji konkurs u kome se trazi fakultetsko obrazovanje i videces da pise: "Zahtevani nivo klasifikacije: Fakultet - VII1 stepen (4-6 godine)".

Kazes da drzava krsi zakon sto neki imaju diplomske radove na kraju osnovnih studija, a da mi krsimo zakon ovom peticijom. AKO MOZE DRZAVA DA KRSI ZAKON STO NE BI I MI??? Nije mi jasno kako mozes krivicu za desavanja u ovoj kvazi drzavi da svaljujes na nas i da nas tako omalovazavas. Zasto ti ni u jedom trenutku nije palo na pamet da je ovo podvala od strane drzave i ISKUSNIH politicara. Mi smo prakticno bili deca kada smo upisivali fakultete.

Kako mozes da tvrdis da manje vredimo nego neko ko je diplomirao po starom programu. O vrednosti svake osobe se moze zakljuciti pojedinacno. Ne mozes ti o mojoj pameti da sudis na osnovu sistema obrazovanja ili drzave u kojoj se nalazim, nego na osnovu mojih sposobnosi i znanja koje imam. Ako cemo tako opisacu jedan primer. U osnovnoj i srednjoj skoli sam bila vukovac i to ne jedna od mnogih, nego jedna od 3 u osnovnoj skoli i jedna jedina u srednjoj skoli. Imam bezbroj nagrada sa takmicenja. Na psihologiju sam upala na budzet (primali su 80, 40 buzet, 40 samofinansiranje, a bilo je prijavljenio oko 200 kandidata, sto znaci da su se tri osobe borile za jedno mesto)  i sve cetiri godine sam bila na duzetu. Zavrsila sam u roku sa prosekom 9.20. Prosek iznad 9 su u mojoj generaciji imale jos 4 osobe. E sada da se vratimo malo u proslost. Znam dosta ovakvih slucajeva, ali cu opisati jedan. Zena je upisala studije psihologije 1999. godine po starom programu. Ali prisetimo se sta je karakteristicno za ovu godinu, a pa naravno, bombardovanje tako da je ova generacija bila oslobodjena polaganja prijemnog ispita, primljeni su svi (njih vise od 200). Upala je ona kako je upala sa nikakvim prosekom i onda studirala od 1999. godine do 2007. ni manje ni vise nego duplo i zavrsila sa velicanstvenim prosekom od 6,50. Par meseci kasnije se, uz pomoc veze, zaposlila u skoli i prenosi svoje obilno steceno znanje omladini. A cisto usputno da spomenem i njenog brata koji je studirao od 1996 - 2008 i zavrsio sa izvanrednim prosekom od 7.33. Cisto poredjenja radi, ja sam prvi razred osnovne skole upisala 1996/1997 kada je on posao na fakultet, a kada je on zavrsio fakultet 2008. ja sam posla na prvu godinu studija. Pa ti sad vidi. Treba jos dodati da ta osoba danas radi u drzavnoj firmi i prima duplo vise od prosecne plate. Na sajtovima nekih fakulteta ces naci biografije profesora koji na njima predaju. Na mom fakultetu ne postoji profesor koji je magistarske i dokroske studije zavrsio za manje od 15-20 godina, pa i vise, magistratura je trajala 2. a doktorske studije 3. godine, znaci ukupno 5. Veliki deo njih je doktorirao na fakultetu na kom je u tom trenutku i radio (citajte izmedju redova).

U ostalom, kako mozes da kazes da ljudi koji imaju stare diplome vise vrede od nas. Pa oni su i vodili ovu drzavu do sada, pa vidim kako cveta, a mi jos nismo imali prilike ni da radimo. Drzava je propala zbog tih starih i odlicno obrazovanih kadrova a ne nas.

Dok ja cinjenicama potkrepljujem moje izjave ti samo ponavljas jedno te isto kako pokvarena ploca i vredjas nas. Ne mogu da shvatim zasto ti toliko smeta ova peticija kao da radis za vlast i fakultet, pa ne bi da fakulteti izgube pare, koje dobijaju za zavrsavanje master studija, kada bi ova peticija bila usvojena. U svakom slucaju, mi imamo pravo da pokrenemo peticiju, a da li ce ona biti usvojena ili ne je vec druga stvar. Idi i svoje komplekse leci na drugom mestu.