Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

НИК НЕЈМ

#226 Re:

2013-11-13 19:04

ТАКО ЈЕ КОЛЕГА! ОВЕ ПОТПИСНИЦИ ПЕТИЦИЈЕ СУ И НЕОБРАЗОВАНИ  И НЕУПУЋЕНИ! ДАТИ ТОЛИКЕ ПАРЕ НА СТУДИЈЕ, ЗАВРШИТИ ИХ А НА КРАЈУ НЕ ЗНАЈУ КОЈЕ ЗВАЊЕ ИМАЈУ И ШТА МОГУ СА ТИМ ПОЗИВОМ ДА РАДЕ ЈЕ СТВАРНО ПОРОЖАВАЈУЋЕ А ПРИ ТОМЕ ЈОШ СЕБЕ СМАТРАЈУ ПАМЕТНИМА. ГДЕ ЈЕ ТУ ПАМЕТ? И САДА ПЕТИЦИЈОМ ХОЋЕ ДА ПРАВЕ ХАОС И ДАЉЕ И ДА УБЕЂУЈУ И СЕБЕ У ДРУГЕ У ПРАЗНЕ ПРИЧЕ НЕУТЕМЕЉЕНЕ У ЗАКОНУ ОВЕ ЗЕМЉЕ! #225: -

 


Gost

#227 Re: Re:

2013-11-13 23:28

#226: НИК НЕЈМ - Re:

Nije se tebi obratio. Nego da tebe iskuliramo posto si vec otiso u djavola... . Kad si ti poceo sebe da poredis sa Isusom onda sta drugo reci o tebi. Sta komentarisati. A pricas o krsenju ustava a nemas pojma za sta sluze peticije. Posto izgleda mi nemas nikog pored sebe da ti pravi drustvo ti si naso svoje komplekse da lecis na nama. Ali dzabe ti to. Svi mi zdravi, po tebi maloumni vidimo sta si ti. Samo jedna bedna ljustura nekog smesnog sistema(sopstvenog) izmisljenog da bi takvi kao ti imali neko bolje misljenje o sebi kako bi izasli iz svog sveta mediokriteta... A zelim da ti zahvalim na ovome sto radis jer time nam samo jacas volju i dajes snagu da israjemo u ovome..., da iskorenimo (ne znam koju rec da upotrebim) takve kao0 sto si ti. Da konacno stanemo na put fanatizma stvorenog meediokritetima koje ti zastupas... Viva la rezon... :-)

Nik nejm

#228 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-11-14 08:00

Lele! Imam petoro dece, neki su na faksu a neki su jos mali! Moja je moralna obaveza kao roditelja i intelektualca da vas sprecim u totalnom urusavanju skolskog sistema u Srbiji! Na zalost mislio sam da su ovi metuzalrmi pre mene krivci za sve ali sa vama jednog dana ce biti i gore!  Zato sam vam stao na crtu! #219: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

 

Nik nejm

#229 Re: Re: Re:

2013-11-14 12:00

Sinovac, ne poredim ja sebe sa Isusom nego sa progonom i pogomom koji vi vršite nad našim umovima. Vi ste obična gomila šarlatana koji hoće da ceo sistem okrenu naopako! Pa nisu vas profesori proizvodili da bi vi radili nego da bi zaradili platu! Ne postojite vi radi sebe, nego radi njih da očuvaju radna mesta! To ste kasno ukapirali i na svojoj koži i sada ste kivni na sve. Ja vam samo istinu govorim! Ne možete flagrantno vi da kršite zakon i ustav zemlje i da unazađujete školstvo! Očekujem da vam se pridruže i profesori da bi sačuvali svoje pozicije. Ovde je suština da u 21. veku ne mogu profesori da budu neobrazovani i da nemaju 2. stepen visokog obrazovanja. To nisu dozvolili ni krajem prošlog veka pa su naterali učiteljice da završe osnovne studije(7/1) koje su danas u rangu mastera. Nemam ja ništa protiv vas. Nije mi vas žao jer ste sami birali i poziv, i svoje studente u parlamentu i studenta prodekana. Imali ste sve mehanizme da saszante istinu na vreme. Sada pokušavate na NEZAKONIT i NEUSTAVAN način da vam se prizna nivo obrazovanja koji nemate. Nemam ništa protiv vaše peticije jer tu možete jedni drugima da kukate ALI nemožete da nam poturite kukavičije jaje i da vaše OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE poistovećujete sa nekadašnjim OSNOVNIM STUDIJAMA (7/1) koje su danas u rangu MASTERA! OK ako država hoće da ide unazad neka vam dozvoli da radite sa tom stručnom spremom ali da se zna ko ste i šta ste! NISTE ono za čega se prodajete! #227: - Re: Re:

 


Gost

#230 Re: Re: Re: Re:

2013-11-14 17:26

229: Nik nejm - Re: Re: Re:

O cemu ti pricas kada nisi ni upoznat sa klasifikacijom obrazovanja. Stara klasifikacija je:

I - osnovna skola
II - dvogodisnja srednja skola
III - trogodisnja srednja skola
IV - cetvorogodisnja srednja skola
V - peti stepen srednje skole
VI - zavrsena dvogodisnja visa skola
VII/1 - zavrsen fakultet
VII/2 - magistar
VIII - doktor nauka

Znaci, zavrsen fakultet po starom programu, sa kojim si mogao da radis u skoli, je VII/1. Kazes da se danas studije drugacije klasifikuju e pa, za tvoju informaciju, to NIJE TACNO. Prijavljena sam u Nacionalnoj sluzbi za zaposljavanje i moje zavrsene cetvorogodisnje osnovne studije se vode kao VII/1. Idi do ove sluzbe i proveri ili poseti njihov sajt

http://www.nsz.gov.rs/live/trazite-posao/svi-poslovi

otvori bilo koji konkurs u kome se trazi fakultetsko obrazovanje i videces da pise: "Zahtevani nivo klasifikacije: Fakultet - VII1 stepen (4-6 godine)".

Kazes da drzava krsi zakon sto neki imaju diplomske radove na kraju osnovnih studija, a da mi krsimo zakon ovom peticijom. AKO MOZE DRZAVA DA KRSI ZAKON STO NE BI I MI??? Nije mi jasno kako mozes krivicu za desavanja u ovoj kvazi drzavi da svaljujes na nas i da nas tako omalovazavas. Zasto ti ni u jedom trenutku nije palo na pamet da je ovo podvala od strane drzave i ISKUSNIH politicara. Mi smo prakticno bili deca kada smo upisivali fakultete.

Kako mozes da tvrdis da manje vredimo nego neko ko je diplomirao po starom programu. O vrednosti svake osobe se moze zakljuciti pojedinacno. Ne mozes ti o mojoj pameti da sudis na osnovu sistema obrazovanja ili drzave u kojoj se nalazim, nego na osnovu mojih sposobnosi i znanja koje imam. Ako cemo tako opisacu jedan primer. U osnovnoj i srednjoj skoli sam bila vukovac i to ne jedna od mnogih, nego jedna od 3 u osnovnoj skoli i jedna jedina u srednjoj skoli. Imam bezbroj nagrada sa takmicenja. Na psihologiju sam upala na budzet (primali su 80, 40 buzet, 40 samofinansiranje, a bilo je prijavljenio oko 200 kandidata, sto znaci da su se tri osobe borile za jedno mesto)  i sve cetiri godine sam bila na duzetu. Zavrsila sam u roku sa prosekom 9.20. Prosek iznad 9 su u mojoj generaciji imale jos 4 osobe. E sada da se vratimo malo u proslost. Znam dosta ovakvih slucajeva, ali cu opisati jedan. Zena je upisala studije psihologije 1999. godine po starom programu. Ali prisetimo se sta je karakteristicno za ovu godinu, a pa naravno, bombardovanje tako da je ova generacija bila oslobodjena polaganja prijemnog ispita, primljeni su svi (njih vise od 200). Upala je ona kako je upala sa nikakvim prosekom i onda studirala od 1999. godine do 2007. ni manje ni vise nego duplo i zavrsila sa velicanstvenim prosekom od 6,50. Par meseci kasnije se, uz pomoc veze, zaposlila u skoli i prenosi svoje obilno steceno znanje omladini. A cisto usputno da spomenem i njenog brata koji je studirao od 1996 - 2008 i zavrsio sa izvanrednim prosekom od 7.33. Cisto poredjenja radi, ja sam prvi razred osnovne skole upisala 1996/1997 kada je on posao na fakultet, a kada je on zavrsio fakultet 2008. ja sam posla na prvu godinu studija. Pa ti sad vidi. Treba jos dodati da ta osoba danas radi u drzavnoj firmi i prima duplo vise od prosecne plate. Na sajtovima nekih fakulteta ces naci biografije profesora koji na njima predaju. Na mom fakultetu ne postoji profesor koji je magistarske i dokroske studije zavrsio za manje od 15-20 godina, pa i vise, magistratura je trajala 2. a doktorske studije 3. godine, znaci ukupno 5. Veliki deo njih je doktorirao na fakultetu na kom je u tom trenutku i radio (citajte izmedju redova).

U ostalom, kako mozes da kazes da ljudi koji imaju stare diplome vise vrede od nas. Pa oni su i vodili ovu drzavu do sada, pa vidim kako cveta, a mi jos nismo imali prilike ni da radimo. Drzava je propala zbog tih starih i odlicno obrazovanih kadrova a ne nas.

Dok ja cinjenicama potkrepljujem moje izjave ti samo ponavljas jedno te isto kako pokvarena ploca i vredjas nas. Ne mogu da shvatim zasto ti toliko smeta ova peticija kao da radis za vlast i fakultet, pa ne bi da fakulteti izgube pare, koje dobijaju za zavrsavanje master studija, kada bi ova peticija bila usvojena. U svakom slucaju, mi imamo pravo da pokrenemo peticiju, a da li ce ona biti usvojena ili ne je vec druga stvar. Idi i svoje komplekse leci na drugom mestu.


Gost

#231 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-11-14 17:39

#211: - Re: Re: Re: Re: Re:

Nisam imala nameru nikoga da uvredim i izvinjavam se onima koji su se nasli uvredjeni. Nisam dobro izrazila ono sto sam htela da kazem. Zelela sam da istaknem da je nekada uciteljska profesija bila cenjena. Ljudi su ih postovali i smatrali za autoritet iako nekadasnji ucitelji nisu ni imali toliko skole kao danasnji prosvetni radnici. Zato su ti stari ucitelji i bili tako uspesni. Njima niko nije smeo da se obraca bez postovanja. Danasnji nastavnicki kadar je obrazovaniji i ima vise znanja, ali ih niko ne postuje. U to sam mogla i sama da se uverim. Pocnimo od ove osobe НИК НЕЈМ. Zato oni i ne mogu da rade svoj posao kako treba i budu uspesni. Zakljucak je da danasnji nastavnci kadar ima mnogo vise skole i znanja, ali ga niko zbog toga ne postuje i njegov rad se na nagradjuje adekvatno odakle i slede losi rezultati. Nadam se da sam bila jasnija i moram naglasiti da je ovo licno moje misljenje.


Gost

#232 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-11-14 18:10

#230: - Re: Re: Re: Re:

Zaboravila sam jos i ovo da kazem. Cak da stari i novi program nije isti, ali jeste i to sam i dokazala u jednom od prethodnih komentara kako mozemo zdravorazumski da kazemo da je diplomirani po starom programu koji je trajajo 4. godine isto sto i master koji traje 5. godina. Obzirom da idemo godinu dana duze mi imamo i vise predmeta od njih. Uz to bolonjcima su predavanja i vezbe OBAVEZNI. Zar vise znanja ima neko ko je povremeno svracao do fakulteta ili onaj ko je tamo morao da ide redovno, da prati na casu, da se javlja - bude aktivan na casu!? Takodje, da li ste svesni da su po ovom zakonu diplomirani izjednaceni sa magistrima. Ko god je diplomirao po starom zakonu ima mogusnost da odmah upise doktorske studije. I da se slozimo da diplomirani po starom programu vredi isto koliko i master, da li diplomirani po starom programu vredi koliko i magistar??? Po toj racunici 5 je manje od 4 a 4 je isto sto i 6. Ima li to logike ljudi??? Znaci neko ko je isao cetiri godine i nije radio magistarski rad je stavljen u isti rang sa nekim ko je studirao 6 godina (4. godina studije i 2. magistratura). Ovu peticiju bi trebali da podrze ne samo bolonjci nego i svi magistri.


Gost

#233

2013-11-14 18:19

Samo napred ovo je velika nepravda

Gost

#234

2013-11-14 18:21

Drpacina , pljacka ,sramota ......

Gost

#235

2013-11-14 18:22

Za sve je kriv glavinja Obradovic
Nik nejm

#236 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-11-14 18:58

#230: - Re: Re: Re: Re:

U nacionalnoj službi za zapošljavanje rade veliki stručnjacim iz  URS-a a sada je preuzeo PUPS! Znači ne čudi nas ništa kako oni tumače klasifikaciju zvanja! Do 5. stepena (VKV radnika) nije se menjalo ništa! Promene idu od visokog obrazovanja! Postoji 1. stepen, 2. stepen i 3. stepen. Magistarske studije više ne postoje! Meni je žao što vi kao mladi ljudi niste obavešteni i čak ne znate koliko je trajao doktorat. Trajao je 3 godine ali ako nemaš magistarske studije pre toga završene a ako imaš magistraturu koja je trajala 2 godine onda još 1 godinu se išlo do doktorata! Istina je možda je neko išao i duže ali to je zavisilo samo od kapaciteta ličnosti. Molim te nemoj mi pominjati idiote sa NSZ! To je gomila bednika koju treba raspustiti! Sada se ti još pozivaš na njih! Nemoj samo oni da ti traže posao!

nik nejm

#237 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-11-14 19:15

#230: - Re: Re: Re: Re:

otvori bilo koji konkurs u kome se trazi fakultetsko obrazovanje i videces da pise: "Zahtevani nivo klasifikacije: Fakultet - VII1 stepen (4-6 godine)

Ova klasifikacija je čista besmislica! Na fakultetima se odvijaju određeni nivo i vrste studija i termin završen fakultet je arhaničan! NPR MEDICINSKI FAKULTET ima sledeće vrste i nivoe studija: 1) osnovne akademske studije zdravstvene nege 2) osnovne strukovne studije (npr. oralni higijeničar) 2) integrisane studije medicine 3) specijalističke akademske studije 4) specijalističke strukovne studije 5) master studije zdravstvene nege i na kraju 6) doktorske studije! Ovo su studije koje se završavaju na fakultetu! Koje su po tebi i stručnjacima iz NSZ sada 7/1? Postajete patetični! Nemojte molim vas da pričate i pišete o nečemu o čemu niste dorasli! Moj savet je da upišete master! Možete da lažete sami sebe ali ja vam neću dozvoliti da laž koju ste ponovili 3850 puta postane istina! Nisam, na starni profesora jer oni će reći i da ste bilo šta samo da sačuvaju svoje stolice i tezgice i parice!

ник нејм

#238 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-11-14 19:31

#232: - Re: Re: Re: Re: Re:

Страшно је што не знаш баш ништа о о томе пишеш! Макар читај раније коментаре па ће ти бити јасније! Дипломирани по старом закону је изједанчен са мастером садашњим. И мастер (мр) и дипломирани су академска звања! Магитратура (мр сци.) или магистерији су научна звања и била су прелазни корак ка докторату. После магистратуре добијала докторска теза и бранио докторат после годину дана. Магистри немају разлога да се буне јер им је дата могућност да до краја 2013/14 заврше докторат (изузев у медицини до краја 2014/15)! Такође ни мастери немају разлог да се буне јер јасно је које закадемско звање имају. Стварно је срамота како ваше незнање долази до изражаја  а сматрате се инелектуалцима!

Nik Nejm

#239 Re:

2013-11-14 20:08

#156: -

Stari diplomirani i ni po novom zakomu nemate ista zvanja! Stari diplomiranij je u rangu današnje mastera (2. stepena visokog obrazovanja) a vi ste 1. stepen visokog obrazovanja! Molim vas da ne pišete više gluposti! Desetka je od 95 bodova u celoj zemlji! Stalno se služite lažima i intrigama! Vi imate 1. stepen visokog obrazovanja i niste master a stari diplomirani su u rangu mastera! Prekinite da lažete sami sebe!

Niik Nejm

#240 Re:

2013-11-14 20:11

#26: -

Tačno! OSNOVNE STUDIJE su oduvek bile dovoljne ali ne i vaše OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE!


Gost

#241 NOVA PETICIJA - KLONIRAJMO NIK NEJMA!!!

2013-11-14 20:12

#237: nik nejm - Re: Re: Re: Re: Re:

Molim Dusana Spasica, tvorca ove peticije da raspise novu - klonirajmo Nik Nejma! Posto ovom coveku smetaju studenti, smetaju ucitelji, smetaju zakoni, smetaju URS-ovci i PUPS-ovci sa NSZ-a, smetaju profesori sa fakulteta (verovatno sam nekog izostavila, jer ovom "coveku" SVI smetaju). Posto je ovaj "covek" ocigledno veoma napredan (zavrsio fakultet, ima petoro dece - ej ko danas ima petoro dece, ni moja baba ih nije toliko imala) kazem da otvorimo peticiju da kloniramo ovog lika, posto on ima resenje za sve. Pa neka njegovi klonovi donose zakone, neka oni vode drzavu i neka oni studiraju po novom programu. A i da se nadje neko da tog jadnicka podrzi u njegovim stavovima.  :)

Nik Nejm

#242 Re: Re:

2013-11-14 20:15

#56: Dušan Spasić - Re:

Dule pa ti ništa ne znaš! Vaspitači mogu biti i lica sa završenom višom školom! Ali vaspitači se bave vaspitanjem male dece a ne obrazovanjem velike dece! Oni su zato izuzeti od ostalog nastavnog osoblja! Eto Dule ješ nešto da naučiš, pa mi obriši komentar!

Nik Nejm

#243 Re: NOVA PETICIJA - KLONIRAJMO NIK NEJMA!!!

2013-11-14 20:17

Nik Nejm

#244 Re: Re:

2013-11-14 20:19

#31: Dušan Spasić - Re:

Baš lepo! I tako bez mastera i sa malim prosekom da uče našu decu?!

nIK nEJM

#245 Re:

2013-11-14 20:29

#75: #90 -

TO VAMA ODGOVARA DA VI I MASTER BUDETE ISTO! MASTERIMA NE ODGOVARA ALI BAŠ VAS BRIGA!

Nik nejM

#246 Re:

2013-11-14 20:35

#69: -

NORMALNO JE ŠTO SU PRIMILI NEKOGA U RANGU MASTERA A NE TEBE! TO JE I ZAKONITO I USTAVNO! A TI BI DA RUŠIŠ PRAVNI POREDK! KAO DRUG TITO ŠTO JE BIO POČASNI DOKTOR NA SORBONI TAKO BI I VI DA BUDETE POČASNI MASTERI! SRAM VAS BILO! DRUGA GLUPOST: U VRTIĆIMA U SRBIJE NE POSTOJI NIGDE SISTEMATIZOVANO MESTO ZA DIPL. FILOLOGA! VRTIĆ JE VASPITNA USTANOVA A NE OBRAZOVNA! NEMAŠ NI ELEMANTARNA ZNANJA O SISTEMU OBRAZOVANJA I VASPITANJA U SRBIJI. STVARNO SU U PRAVU ŠTO NE MOŽETE DA RADITE U PROSVETI JER STE NEUPUĆENI U RAD I SVOJ I SVOJIH KOLEGA!

NIK NEJM

#247 Re: Re: PODRZAVAM U POTPUNOSTI. . .

2013-11-14 20:40

#82: znanje se prepoznaje - Re: PODRZAVAM U POTPUNOSTI. . .

IDITE I RADITE NA POSLOVIMA GDE NE TREBA MASTER. SVI HOĆETE NA DRŽAVNE JASLE!

NIK NEJM

#248 Re: Re: Re: Stari i novi program studija psihologije na Filozofskom fakultetu u Nisu

2013-11-14 20:47

#164: Tina - Re: Re: Stari i novi program studija psihologije na Filozofskom fakultetu u Nisu

NEMA POTREBE DA SE KRIJETE IZA ZVANJA JER VAŠE NEZNANJE GOVORI VIŠE OD BILO KOG PAPIRA KOJI POSEDUJETE ILI ĆETE POSEDOVATI!


Gost

#249 KLON

2013-11-14 20:47

Ovaj se vec klonirao, je** te. Ima ga svuda.


Gost

#250 Re: Re: Re: Re: Stari i novi program studija psihologije na Filozofskom fakultetu u Nisu

2013-11-14 20:53