Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Quoted post


Gost

#232 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-11-14 18:10

#230: - Re: Re: Re: Re:

Zaboravila sam jos i ovo da kazem. Cak da stari i novi program nije isti, ali jeste i to sam i dokazala u jednom od prethodnih komentara kako mozemo zdravorazumski da kazemo da je diplomirani po starom programu koji je trajajo 4. godine isto sto i master koji traje 5. godina. Obzirom da idemo godinu dana duze mi imamo i vise predmeta od njih. Uz to bolonjcima su predavanja i vezbe OBAVEZNI. Zar vise znanja ima neko ko je povremeno svracao do fakulteta ili onaj ko je tamo morao da ide redovno, da prati na casu, da se javlja - bude aktivan na casu!? Takodje, da li ste svesni da su po ovom zakonu diplomirani izjednaceni sa magistrima. Ko god je diplomirao po starom zakonu ima mogusnost da odmah upise doktorske studije. I da se slozimo da diplomirani po starom programu vredi isto koliko i master, da li diplomirani po starom programu vredi koliko i magistar??? Po toj racunici 5 je manje od 4 a 4 je isto sto i 6. Ima li to logike ljudi??? Znaci neko ko je isao cetiri godine i nije radio magistarski rad je stavljen u isti rang sa nekim ko je studirao 6 godina (4. godina studije i 2. magistratura). Ovu peticiju bi trebali da podrze ne samo bolonjci nego i svi magistri.

Odgovori

ник нејм

#238 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-11-14 19:31:41

#232: - Re: Re: Re: Re: Re:

Страшно је што не знаш баш ништа о о томе пишеш! Макар читај раније коментаре па ће ти бити јасније! Дипломирани по старом закону је изједанчен са мастером садашњим. И мастер (мр) и дипломирани су академска звања! Магитратура (мр сци.) или магистерији су научна звања и била су прелазни корак ка докторату. После магистратуре добијала докторска теза и бранио докторат после годину дана. Магистри немају разлога да се буне јер им је дата могућност да до краја 2013/14 заврше докторат (изузев у медицини до краја 2014/15)! Такође ни мастери немају разлог да се буне јер јасно је које закадемско звање имају. Стварно је срамота како ваше незнање долази до изражаја  а сматрате се инелектуалцима!