Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama


Gost

#76 Re:

2013-10-26 10:43

#75: #90 -

Tacno je da je u vecini zemalja neophodan master, medjutim, u svim tim zemljama osnovne studije nisu u trajanju od 4 godine nego 3. Takodje, tim studentima je i pre nego sto su upisali fakultet bilo jasno da moraju imati zavrsene i master studije, a mi smo obmanuti na najgori moguci nacin.

Smartam da jedno od resenja nikako ne sme biti povecanje broja upisnih mesta na master studjama jer na taj nacin necemo resiti problem. Drzavi ce, ako se sada tako lako provuce, pasti na pamet neka druga "genijalna" ideja i opet ce nas zezati i opet cemo traziti kompromis negde na sredini. Jednostavno, TREBA UKINUTI MASTER STUDIJE KAO USLOV ZA RAD U SKOLAMA. Dovoljno sam naucila za 4 godine studija pa ne smatram da ce mi jos jedna godina mnogo znaciti. Ako nekada budem u mogucnosti i imala dovoljno sredstava upisacu ga vrlo rado, ali cisto zbog sebe a ne zato sto mislim da nisam dovoljno strucna da obavljam posao nastavnika u skoli.

 

Ana

#77

2013-10-26 13:28

Master na pedagoskom fakultetu je cista iznuda novca.Tri predmeta koja smo vec polozili,sa minimalno izmenjenim nazivom, a istim sadrzajem i dva izborna predmeta koja su potpuno nebulozna.
Niko nema 80000din. za bacanje, jer za uzvrat ne dobijamo nikakava nova znanja i vestine!

Gost

#78

2013-10-26 14:44

Nepotreban je! Jer mi sa ovim znanjem mozemo da ostvarimo zadovojavajuci nivo pedagoskog i vaspitnog obrazovanja.

Gost

#79

2013-10-26 18:34

Na zalost sistem studiranja u Srbiji je dno dna. Ne zna se ko pije ko placa,tj. zna se ko placa.Studenti i njihovi roditelji...Na fakuletima rade profesori koji su izmiksali Bolonju sa starim nacinom ,a studenti koji izlaze totalno su zbunjeni i nespremni za ono sto su studirali. Nekadasnje Pedagoske akademije za ucitelje sa mnogo prakse i odlicnim profesorima - metodicarima osposobljavali su studente da postanu odlicni nastavnici...Kasnije su izmislili Uciteljski fakultet gde su profesori pravili razlicite filozofije o tome kako se drzi cas i upropastili skolstvo.Nikada gore nije bilo u skolama nego stoje sada. Mladi ljudi ne mogu da dodju ,a na Uciteljskom fakultetu traze mastere ...doktorate.Jednom videh da se moze doktorirati i gradjansko vaspitanje .Majko mila!!!!Nikad vise filozofije oko tako jednostavnih stavri i nikad gore u prosveti. Dajte vec jednom nastavnika ili ucitelja koji je radio bar dvadeset godina u prosveti za ministra ,a ne ljude popolitickoj liniji. Ubise obrazovanje u Srbiji! Sve vise mislim da je sve to namerno... jer sto su gluplji ljudi to je lakse upravljati njima.A sve spakovano u reforme i proevropske tendencije...
ivan

#80 Re:

2013-10-26 18:35

#77: Ana -

A tek profesori na tom masteru...dve nacrtane ovce im ne bih dao da cuvaju ,a ne da uce decu... kamoli studente!

ivan

#81 Re: Mozemo, samo ako nas ostave na miru!

2013-10-26 18:36

znanje se prepoznaje

#82 Re: PODRZAVAM U POTPUNOSTI. . .

2013-10-26 21:16

#7: ivca91 - PODRZAVAM U POTPUNOSTI. . .

mozda prvo da pocnu da rade pa tek da upisu prvu godinu fakulteta kako bi skupili pare. U skolama treba da rade strucni i obrazovani ljudi koji nemaju problem oko upisa ili proseka.Bez mastera ima posla na drugim radnim mestima

mm

#83 Re:

2013-10-26 21:24

#23: -

na osnovu cega to mislis, na osnovu iskustva,ostvarenih rezultata u nastavi, na takmicenjima i sl

Dušan Spasić
Autor peticije

#84 Re: Re: PODRZAVAM U POTPUNOSTI. . .

2013-10-26 21:45

#82: znanje se prepoznaje - Re: PODRZAVAM U POTPUNOSTI. . .

Znanje se ipak i ne prepoznaje. Zbog ovog zakona lica koja su studirala i po deset godina imajku prednost nad licima koja su završila fakultet u roku. Problem je u tome što sa završenim četvorogodinjim fakultetom lica ne mogu naći posao. Posla nema na drugim mestima. Jedino ako ste mislili na građevinu ili neki drugi fizički posao, mada je i tu situacija dosta klimava. Mladima nakon studija treba dati šansu da rade. Ako se na jednoj strani govori o beloj kugi, o odlasku mladih u inostranstvo o navodnoj borbi za opstanak mladih, onda treba sagledati situaciju u potpunosti i da se vide pravi razlozi za takvo stanje u ovoj državi. Dok se to ne uradi, i dok se konačno ne krene sa usaglašenom reformom školstva, Srbija neće krenuti napred.


Gost

#85

2013-10-27 08:53

Podrzavam peticiju u potpunosti pogotovo zbog nepravde koje je ucinjena studentima koji su upisali fakultet po starom a onda su im nametnuli bolonju i sve ostalo. Ne znam odakle im pravo da nam tresnu u lice sve sto im padne na pamet. Ako nastave sa takvim reformama za deset godina imace samo penzionere na ulicama jer ce mladi odlaziti iz zemlje u kojoj je sve apsurd!!!!
renesme

#86 Re: Re:

2013-10-27 19:19

#2: Dušan Spasić - Re:

Samo da Ti kazem Hvala.

Hvala na pokretanju ove peticije..jer bismo se inace samo Bogu mogli zaliti na ovaj slucaj realizovanja one narodne "Ne lipsi magarce do zelene livade". Pozdrav!


Gost

#87

2013-10-27 22:52

SVAKA ČAST ZA OVO ŠTO RADITE I NADAM SE DA ĆEMO USPETI!!!!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-10-28 08:18



Gost

#89

2013-10-28 13:31

Besmisleno uzimanje novca od onih,koji ga nemaju.
visak

#90 Re: Masterflaster

2013-10-28 14:14

#9: Mister - Masterflaster

Pobogu! Zar Vi o pismenosti pricate?! i diskutujete o masteru?!


Gost

#91

2013-10-28 16:49

svaka čast ! samo i treba da ukinu da je potrebno master završiti master za osnovnu školu.

Gost

#92

2013-10-28 19:56

vrh

Gost

#93

2013-10-28 20:11

Podrzavam ovu peticiju u potpunosti!!!

Gost

#94

2013-10-28 20:13

Podrzavam ovu peticiju u potpunosti!

Gost

#95

2013-10-28 20:17

Podrzavam!

Gost

#96

2013-10-28 21:35

Suludo je traziti da master bude obavezan pored malog broja mesta i visoke skolarine, a znanje potrebno za rad u struci se stice tokom cetvorogodisnjih studija.

Gost

#97

2013-10-29 11:49

Koliko prikupljenih potpisa je potrebno da se nesto konkretno uradi po tom pitanju ?

Gost

#98 Re: Masterflaster

2013-10-29 11:58

#9: Mister - Masterflaster

Hahahahahhaha , o kakvoj pismenosti ti pricas ? Tvoja pismenost se vidi kroz ovih par recenica :)


Gost

#99 Re:

2013-10-29 14:44

#48: gost -

Pa je vise od 10 studenata doslo u Novi Sad i zauzelo budzetska mesta tamosnjim studentima koji su studije zavrsili u najkracem mogucem roku sa prosekom iznad 8. I sta sad?

Ana

#100

2013-10-29 16:55

Ljudi,delite li vi ovo...Ja podelih vec sigurno 50 puta i ni u jednoj grupi kojoj sam pristupila, a vezana je za nastavu, nije bilo peticije, angažujte se malo više, da što pre prikupimo tih 10000! Nije dovoljno da samo vi potpišete, stavljajte peticiju na timeline prijatelja i grupa čiji ste član...Svakom je to 10-15min. vremena, a uspeh će doći brže!