Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

/ #3044 Re:

2015-09-14 20:10

#1: -  

Imala sam koleginicu na fakultetu koja je na pitanje 'odakle si?' uvek imala spreman odgovor: 'iz Niksica, ali iz postene i fine porodice'! Salu na stranu, Crnogorci po studenskim menzama i domovima su bili jedan od presudnih faktora koji me naterao da napustim Srbiju. Sada zivim u jednoj civilizovanoj zemlji i sa uzivanjem koristim svaku priliku da izjavim da na crnogorsko primorje ne bih ni u ludilu otisla! Onda obicno dodam anegdote (citaj:traume!) iz studentsko zivota u Beogradu - kako su ulazili preko reda u menzu, kako su samarali cak i devojke koje bi se pobunile na takvo ponasanje (pravi primer cojstva i junastva!), kako su direktori domova bili deo crnogorske mafije i ubacivali svoje miljenike u domove, koji, najsmesnije, NISU CAK NI BILI STUDENTI, neko neka bagra i olos, pa smo mi, posteni studenti iz unutrasnjosti ili dobijali najgore sobe ili, najcesce, ostajali bez njih! Evo, i sada kiptim kada se svega toga setim:) O primitivnoj, oloskoj, hohstaplerskoj crnogorstini koja je tada vladala Beogradom mogu romane da ispisem! Zeljno sam cekala ovaj dan i sa uzivanjem potpisala peticiju! M'rs bagro u svoje gudure, a ja odoh da sebi spremim kafu...sto mi je merak!