Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Quoted post


Gost

#156

2013-11-08 14:07

Imam jedno pitanje...Da li se ova peticija odnosi samo na nastavnike, tj buduce nastavnike ili i na strucne saradnike u skoli, odnosno pedagoge? Nama pedagozima studije traju 4 god i mi koji smo upisali po novom programu (zvanje diplomirani pedagog) moramo da imamo master za rad u pedskolskoj i skolskoj ustanovi a oni koji su upisali po starom programu i imaju isto zvanje ne moraju da imaju zavrsen master. Јedan od problema je i taj sto se na master u NS-u lakse upisuju studenti sa drugih univerziteta (npr Beograd) jer im je drugaciji raspon ESPB zbog cega imaju bolji prosek (njima 10-ka pocinje sa 91 bodom a nama sa 95)

Odgovori

Dušan Spasić
Autor peticije

#157 Re:

2013-11-08 14:37:40

#156: -

Ova peticija se odnosi i na pedagoge. Onlajn peticija je pokrenuta kako bi se uočile pune razmere ovog problema i pripremila moguća rešenja. Onda ćemo ta rešenja i probleme probleme dostaviti Ministarstvu, ukoliko ne dodjemo do rešenja pokrenućemo građansku inicijativu širom Srbije kako bi od Skupštine i Ministarstva zahtevali rešenje našeg problema. Ukoliko imate neki predlog slobodno me kontaktirajte putem opcije "Kontaktirajte autora peticije" ili preko fejsbuk grupe https://www.facebook.com/groups/ukidanjeobvmastera/.

Nik Nejm

#239 Re:

2013-11-14 20:08:16

#156: -

Stari diplomirani i ni po novom zakomu nemate ista zvanja! Stari diplomiranij je u rangu današnje mastera (2. stepena visokog obrazovanja) a vi ste 1. stepen visokog obrazovanja! Molim vas da ne pišete više gluposti! Desetka je od 95 bodova u celoj zemlji! Stalno se služite lažima i intrigama! Vi imate 1. stepen visokog obrazovanja i niste master a stari diplomirani su u rangu mastera! Prekinite da lažete sami sebe!