Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Quoted post


Gost

#187

2013-11-11 12:21

Učitelji koji su išli na doškolovavanje takođe nisu obavešteni bili o Zakonu koji važi od septembra 2005.god. Ja sam upisala 2009.god i morala sam da položim 28 ispita i diplomski rad. Imala sam modul za Fizičko vaspitanje i izborne predmete kao i redovni studenti tada.
Mislim da je potrebno IZEDNAČAVANJE svih pa i moje diplome sa master diplomom.Nas su spremali od osnovne školeza rad u nastavi, jer sam imala prvo srednju pripremnu školu - pedagoški smer; zatim Pedagošku akademiju i sada fakultet. O broju pohađanih seminara da i ne govorim...
Smatram da smo svi koji smo išli na fakultet (naročito na doškolovavanju) oštećeni jer generacije koje su dobile izjednačavanje imaju manji broj ispita a time i stručnosti. Savremene tehnologije tada nisu ni postojale a sada su neophodne. Moje mišljenje je da bi pre nama (studentima na doškolovavanju) mogli da daju master nego onima koji nisu imali ispite takve stručnosti, već su imali "OBUKE I SERTIFIKATE" na seminarima kratkog trajanja.
Mi radimo i o nama niko ne govori jer nismo bili redovni studenti. Pridružite i nas nekim novim članom zakona da i mi imamo prava na MASTER DIPLOMU - IZJEDNAČAVANJEM!!!

Odgovori

NIK NEJM

#189 Re:

2013-11-11 15:11:57

IPAK VI NISTE NORMALNI! OVAKVE BUDALAŠTINE NISAM SKORO ČUO! NISU MI REKLI ŠTA SAM UPISAO? NISU MI REKLI ŠTA SAM ZAVRŠIO? SADA HOĆEŠ DA IMAŠ I MASTER BEZ MASTERA? UH, DA NE ZABORAVIM DA TE PODSETIM DA IDEŠ U WC, DA SE NE UPIŠKIŠ DOK SI NA BLOGU! (ZA SVAKI SLUĆAJ DA TI KAŽEM JER RADIŠ I NISI BIO REDOVAN STUDENT)

 

357

#193 Re:

2013-11-11 18:35:11

#187: -

Ja imam 52 ispita na cetvorogisnjim studijama i plus praksa i drzanje casova, brojna istrazivanja i seminare na koje su nas slali. preko 100 ppm bodova i opet nisam strucan po njima. ako ste zavrsili doskolaavanje (niste ostali op sarom, trogodisnjem programu) onda ste osposobljeni a ako imate samo tri godine studija onda bi bilo nerealno da dodje do izjednacavanja