Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Quoted post

Nik Nejm

#405 Re: fizicar

2014-05-01 05:59

#404: -

Fizičaru:

1) kako to ne znaš šta si upisivao, završio i kako možeš da se zaposliš?

2) vrapci znaju da mora master za nastavnika a ti ne?

Odgovor:

- posle štrajka studenata pre 3 godine da bi dekani, profesori i ministri sačuvali svoje ''guze'' dodeli su vam da ste diplomirani! Pre toga to nije bilo tako! Oni bolje poznaju zakon od vas ali su vam istinu prećutali a znaju da bez mastera nema posla! Posle toga štrajk se smirio, vi ste dobili naziv ''diplomirani'', oni su ostali na svojim funkcijama i mir! Tako su dil. vet. i lekarima vratili naziv ''doktor vet. ili doktor vet.'' kao dipl. farmaceutima - ''mr ph.'' i praktično to su počasna zvanja! Tako je i vaše zvanje ''dilomirani'' praktično počasno u odnosu na ''DIPLOMIRANI'' pre 2005. godine koji je izjednačen sa MASTER! Vi niste master i ne možete da radite iste poslove kao master ili diplomirani (do 2005.)! Žao mi je što su vas izvarali ali to je kod nas normalno! Malo je degutantno kada vas prof. dr, dekani, ministri izvaraju, to moram da priznam ali nema puno razlike od toga kada vas izvaraju u kineskoj radnji! Princip je isti, sve su ostalo nijanse!

Odgovori

Nena

#407 Re: Re: fizicar

2014-05-08 22:19:21

#405: Nik Nejm - Re: fizicar

Ja sam sva ova pitanja postavila upravniku fakulteta, koji mi kaze da dobijam diplomu posle zavrsene 4 godine, da sam diplomirani fizicar (i jos imam zvanje nastavnika na diplomi) ali da moram da idem na master da bih radila u osnovnoj skoli. I onda ga pitam zasto nam onda dajete diplomu i zasto smo nastavnici....... A on ce na to: " Pa mi smo morali da napisemo nesto na diplomi". :))) kakva ironija. A da ne pominjem sta sve ucimo i koliko smo prakse imali i tzv. metodickih predmeta koji su potrebni za rad u skoli, i kojih po mom misljenju ima sasvim dovoljno za rad u osnovnoj skoli, a da ne pominjem 41 ispit za 4 godine studiranja. Tako su nas lepo izigrali, a kao Bolonja nam je "pomogla". Da vratim vreme ne mogu, da zalim nemam vremena, posla nema pa nema.