Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-20 19:09


Nik Nejm

#402 Re:

2014-04-20 21:48

#357: -

Osnovne akademske studije su i po sistemu 3+2 i 4+1! I po cemu bi ti bio kvalifikovaniji i smatrao da si ti sa 4 godine studija ''završio fakultet'' a da onaj sa 3 godine nije ''završio fakultet''?  I ti i on imate završene osnovne akademske studije koje su studije 1. stepena! Ti si jedino u povoljnijoj poziciji pošto imaš 1 godinu do master diplome a on 2! Ti si kao ''završio'' fakultet a on nije? Žao mi je što ne znate ni šta ste upisali ni šta ste završili a hteli bi da predajete našoj deci! Šta ćeš ti jado da predaješ, kada ne znaš ni šta si završio a šta nisi završio?

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-21 22:38



Gost

#404

2014-04-30 22:48

U potpunosti se slazem. Ja sam "Diplomirani fizicar-nastavnik fizike i informatike" tako pise na diplomi, a ne mogu da se zaposlim jer osnovne skole traze master.....I poslavlja se vise pitanja:
Sta ce mi onda diploma?
Zasto mi to niko nije spomenuo za 4 godine?
Kako misle da idemo na master ako nema dovoljno mesta za sve? itd.
Nik Nejm

#405 Re: fizicar

2014-05-01 05:59

#404: -

Fizičaru:

1) kako to ne znaš šta si upisivao, završio i kako možeš da se zaposliš?

2) vrapci znaju da mora master za nastavnika a ti ne?

Odgovor:

- posle štrajka studenata pre 3 godine da bi dekani, profesori i ministri sačuvali svoje ''guze'' dodeli su vam da ste diplomirani! Pre toga to nije bilo tako! Oni bolje poznaju zakon od vas ali su vam istinu prećutali a znaju da bez mastera nema posla! Posle toga štrajk se smirio, vi ste dobili naziv ''diplomirani'', oni su ostali na svojim funkcijama i mir! Tako su dil. vet. i lekarima vratili naziv ''doktor vet. ili doktor vet.'' kao dipl. farmaceutima - ''mr ph.'' i praktično to su počasna zvanja! Tako je i vaše zvanje ''dilomirani'' praktično počasno u odnosu na ''DIPLOMIRANI'' pre 2005. godine koji je izjednačen sa MASTER! Vi niste master i ne možete da radite iste poslove kao master ili diplomirani (do 2005.)! Žao mi je što su vas izvarali ali to je kod nas normalno! Malo je degutantno kada vas prof. dr, dekani, ministri izvaraju, to moram da priznam ali nema puno razlike od toga kada vas izvaraju u kineskoj radnji! Princip je isti, sve su ostalo nijanse!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-01 09:40


Nena

#407 Re: Re: fizicar

2014-05-08 22:19

#405: Nik Nejm - Re: fizicar

Ja sam sva ova pitanja postavila upravniku fakulteta, koji mi kaze da dobijam diplomu posle zavrsene 4 godine, da sam diplomirani fizicar (i jos imam zvanje nastavnika na diplomi) ali da moram da idem na master da bih radila u osnovnoj skoli. I onda ga pitam zasto nam onda dajete diplomu i zasto smo nastavnici....... A on ce na to: " Pa mi smo morali da napisemo nesto na diplomi". :))) kakva ironija. A da ne pominjem sta sve ucimo i koliko smo prakse imali i tzv. metodickih predmeta koji su potrebni za rad u skoli, i kojih po mom misljenju ima sasvim dovoljno za rad u osnovnoj skoli, a da ne pominjem 41 ispit za 4 godine studiranja. Tako su nas lepo izigrali, a kao Bolonja nam je "pomogla". Da vratim vreme ne mogu, da zalim nemam vremena, posla nema pa nema.


Gost

#408

2014-05-08 22:29

Tired of injustice
Tired of the schemes
The lies are disgusting
So what does it mean
Kicking us down
We got to get up
As jacked as it sounds
THE WHOLE SYSTEM SUCKS!!!

Gost

#409

2014-05-08 22:37

YOU KEEP CHANGIN' THE RULES
WHILE I KEEP PLAYING' THE GAME
I can't take it much longer
I think I might go insane

Gost

#410

2014-05-08 22:58

Dobro se neko setio posle svih ovih godina..

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-09 10:45


NiK nEjM

#412 Re: Re: Re: fizicar

2014-06-01 08:18

#407: Nena - Re: Re: fizicar

Gospođice draga,

fakultet nema upravnika nego dekana. Objasnio sam ti već ranije razlike između dilomiranih po ''Bologni'' i DIPLOMIRANIH pre 2005 godine i ne bih ponovo. Ja sam ti objasnio sve u karikaturi jer to i jeste. Pročitaj i sve moje ranije komentare i biće ti jasnijie. To što pominješ 41 ispit to je žalosno jer je Bolonja predvidela manji broj ispita ali prof. dr. sc su to smislili da bude tezgica za njih i vi tu niste ni bitni. Barem 10 ispita bi trebali da imate manje! Pisao sam i o tome da na istim fakultetima u Srbiji nisu isti predmeti! Nema šanse da se iz KG npr sa farmacije, medicine ili neke strukovne škole lagano prebaciš u BG, NS, NI (ili obrnuto) i nastaviš školovanje. Razlike u ispitima su skoro kao da studiraš u drugoj državi! Svaka visoko školska ustanova je za sebe i po sebi i pravi predmete spram svoga kadra! To nema veze sa mozgom ali vi se ne bunite, roditelji se ne bune, stručna javnost se ne buni, ministarsvo se ne buni (jer i mučenici iz ministarstva i vlade) drže neke tezgice i tako u ''beskarajon''!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-01 12:44


Nik Nejm

#414 Re: Re: Ma kakva peticija

2014-06-01 15:05

#105: Dušan Spasić - Re: Ma kakva peticija

Ti banalizuješ! Ti nemaš 7/1 stručne spreme! 7/1 je izjednačen sa masterom! Vi NISTE master i niste 7/1!!!!!!!!!!

Vi imate visoko obrazovanje 1. stepena i ništa više! 7/1=master=2. stepen visokog obrazovanja! Koji ste vi indijanci!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-01 21:18



Gost

#416

2014-06-05 14:19

Vi mislite da mi beremo pare na grani kao sinovi i kceri bogatasa!!!!

Gost

#417

2014-06-05 14:24

Uvodjenje masterakao uslova za rad u osnovnim i srednjim je cista diskriminacija osnovnih studija i pruzanje mogucnostima ljudima sa privatnih faklteta da pranjem diplome kroz master mogu da rade u obrazovnom sektoru

Gost

#418

2014-06-05 14:28

nije realno zavrsiti master za rad u osnovnim skolama.

Gost

#419

2014-06-05 14:29

Apsolutno ste u pravu. Ukinuti pod hitno!
Ник Нејм

#420 Re:

2014-06-05 15:37

#417: -

Опет пишеш о основним студијама? Ви немате основне студије! Основне студије су до 2005. године и у рангу су садашњег мастера! Ви не знате ни шта сте завршили! Ви сте завршили основне АКАДЕМСКЕ студије а то су студије 1. степена! Само лажете! Али лажите себе! Немојте ширити лажи даље!

Nik Nejm

#421 Re:

2014-06-05 15:39

#419: -

Da li je vama NED LUD nešto u rodu?

Nik Nejm

#422 Re:

2014-06-05 15:43

#417: -

It`s a low!

Zakon je rekao koji nivo visokog obrazaovanja je potreban! Master je master, bilo gde da ga završiš! Probajte i vi da završite 2. nivo visokog obrazovanja pa predajite u školama!


Gost

#423 Re: Re:

2014-06-05 15:57

#422: Nik Nejm - Re:

Izvinite, ali morao sam da Vas ispravim i podučim bez mastera. Imate grešku u pisanju na engleskom. Low je pridev i znaci nisko. A hteli ste da napišete imenicu law - zakon. A, idiom. tj. rečenica koja ste hteli da upotrebite je It's the law!


Gost

#424

2014-06-05 18:00

Slazem se u potpunosti

Gost

#425

2014-06-05 18:34

Radim kao učiteljica 31 godinu.Završila sam i Pedagoški fakultet ali sadržaj predmeta koje smo morali da položimo vrlo malo je bio usmeren na znanja koja su nam potrebna u našem poslu. Zato verujem da za ovaj posao nije potrebno imati znanja koja nude master studije!