Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Quoted post

NiK nEjM

#412 Re: Re: Re: fizicar

2014-06-01 08:18

#407: Nena - Re: Re: fizicar

Gospođice draga,

fakultet nema upravnika nego dekana. Objasnio sam ti već ranije razlike između dilomiranih po ''Bologni'' i DIPLOMIRANIH pre 2005 godine i ne bih ponovo. Ja sam ti objasnio sve u karikaturi jer to i jeste. Pročitaj i sve moje ranije komentare i biće ti jasnijie. To što pominješ 41 ispit to je žalosno jer je Bolonja predvidela manji broj ispita ali prof. dr. sc su to smislili da bude tezgica za njih i vi tu niste ni bitni. Barem 10 ispita bi trebali da imate manje! Pisao sam i o tome da na istim fakultetima u Srbiji nisu isti predmeti! Nema šanse da se iz KG npr sa farmacije, medicine ili neke strukovne škole lagano prebaciš u BG, NS, NI (ili obrnuto) i nastaviš školovanje. Razlike u ispitima su skoro kao da studiraš u drugoj državi! Svaka visoko školska ustanova je za sebe i po sebi i pravi predmete spram svoga kadra! To nema veze sa mozgom ali vi se ne bunite, roditelji se ne bune, stručna javnost se ne buni, ministarsvo se ne buni (jer i mučenici iz ministarstva i vlade) drže neke tezgice i tako u ''beskarajon''!

Odgovori


Gost

#436 Re: Re: Re: Re: fizicar

2014-06-07 13:00:23

#412: NiK nEjM - Re: Re: Re: fizicar

Mi u Kragujevcu imamo posebno institut za fiziku (posebnu zgradu) , i imamo naseg upravnika instituta, a i razgovarala sam sa Dekanom PMF-a koji je moj profesor. Mi imamo dovoljno pedagosko - metodickih predmeta za rad u osnovnoj skoli, i dovoljno prakse. Na masteru je praksa u srednjoj skoli i samim tim postoji razlika, dobijemo diplomu ali sta nam znaci kada nema posla, jer je mnogo tesko zaposliti se u prosveti, osim ako nemas jaku vezu, tako je kako je. Takodje mi je zena iz ministarstva rekla ako imas vezu sve se moze !!!!! To je realnost i nasa Srbija. Tako da na master ne idemo jer necemo da dozvolimo da nas vuku za nos i uzimaju pare, izmedju ostalog postoji toliko drugih poslova, i drugih zemalja u kojima moze da se radi normalno i normalno zaradi. Bolje se osecam kada imam diplomu i kada sam nesto zavrsila, jer ucim zbog sebe,a ne zbog drugih, a posao u struci ako nema sta da se radi. Trazis drugi posao i ne kukas, prihvatis realnost i nastavis da se boris.......