Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Quoted post


Gost

#436 Re: Re: Re: Re: fizicar

2014-06-07 13:00

#412: NiK nEjM - Re: Re: Re: fizicar

Mi u Kragujevcu imamo posebno institut za fiziku (posebnu zgradu) , i imamo naseg upravnika instituta, a i razgovarala sam sa Dekanom PMF-a koji je moj profesor. Mi imamo dovoljno pedagosko - metodickih predmeta za rad u osnovnoj skoli, i dovoljno prakse. Na masteru je praksa u srednjoj skoli i samim tim postoji razlika, dobijemo diplomu ali sta nam znaci kada nema posla, jer je mnogo tesko zaposliti se u prosveti, osim ako nemas jaku vezu, tako je kako je. Takodje mi je zena iz ministarstva rekla ako imas vezu sve se moze !!!!! To je realnost i nasa Srbija. Tako da na master ne idemo jer necemo da dozvolimo da nas vuku za nos i uzimaju pare, izmedju ostalog postoji toliko drugih poslova, i drugih zemalja u kojima moze da se radi normalno i normalno zaradi. Bolje se osecam kada imam diplomu i kada sam nesto zavrsila, jer ucim zbog sebe,a ne zbog drugih, a posao u struci ako nema sta da se radi. Trazis drugi posao i ne kukas, prihvatis realnost i nastavis da se boris.......

Odgovori

Ник Нејм

#437 Re: Re: Re: Re: Re: fizicar

2014-06-07 18:06:21

#436: - Re: Re: Re: Re: fizicar

Па професору је то хлеб и наравно да хвали свога коња! То што ти или неки управник или неки професор мислите да имате довољно овог или онога то није меродавно! Меродавно је оно што пише у ЗАКОНУ. Пише да се наставнички позив може обављати са 2. нивоом високог образовања! Све остало је кршење закона! Да ли сте ви натерани да се бавите наставничким позивом? Шта је са вама? Немојте завршавати мастер! Идите где хоћете и радите шта хоћете! Али немојте нашој деци да предајете без адекватног образовања! Причајте по кафанама. по петицијама да сте супер али се оканите школе док не завршите 2. ниво високог образовања! Ви не знате ни да напишете научно-истраживачки рад, не схватате суштину наставничке професије и немате представу која знања наставници треба да имају! Али то је ваш проблем!